"Kresowa paczka" od zbiorowego Mikołaja z Polski

Skomentuj (3)

Stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy organizuje przedświąteczną akcję „Kresowa paczka”. Po raz drugi pomoc z gminy Kazimierz, a także innych miejsc w Polsce trafi do domów Polaków na Wołyniu. 

„Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary” – głosi tablica poświęcona pamięci ofiar rzezi wołyńskiej umieszczona w lapidarium za Farą.

I o tę pamięć Stowarzyszenie "Wołyński Rajd Motocyklowy" dba, organizując nie tylko akcje porządkowania polskich cmentarzy na Wołyniu, ale także przygotowując pomoc dla Polaków, którzy wciąż tam mieszkają.

- Celem naszego przedsięwzięcia jest pomoc osobom polskiego pochodzenia, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, mieszkającym na terenie Wołynia – mówi Henryk Kozak. – Po stronie ukraińskiej naszymi partnerami jest Polski Hufiec Harcerski "Wołyń" – harcerze z Równego i Zdołbunowa. Zbiórkę organizujemy po raz drugi, zeszłoroczna edycja materialnie i duchowo wsparła wielu naszych rodaków na wschodzie, tak młodzież jak i osoby starsze.

Stowarzyszenie w ramach akcji "Kresowa paczka" zbiera żywność trwałą, słodycze, przybory szkolne, zabawki, środki czystości, pomoce naukowe, sprzęt turystyczny.

W akcję włączają się kazimierskie szkoły: Gminny Zespół Szkół, Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza przy ul. Nadwiślańskiej, Szkoła Podstawowa w Bochotnicy, a także Szkoła Podstawowa nr 3 w Puławach – i tam też można dostarczać dary w ramach "Kresowej paczki".

Zbiórka darów trwać będzie do 19 grudnia. Kresowa paczka trafi do potrzebujących Polaków na Wołyniu w okresie pomiędzy świętami katolickimi, a prawosławnymi.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • Alladyn
  Jakieś konkrety ? Dni godziny miejsce ?
  • Redakcja
   Można przynieść dary do którejkolwiek ze szkół - gdzie bliżej. Dary dostarczone zostaną Stowarzyszeniu Wołyński Rajd Motocyklowy. Akcja trwa do 19 grudnia.
 • Henryk
  Wesprzyjmy akcję , dary dostarczymy bezpośrednio do naszych rodaków w Zdołbunowie , Równem oraz Kowlu .

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę