Kościół Ducha Świętego w Bochotnicy

Skomentuj (21)

zobacz więcej (28)

W podkazimierskiej Bochotnicy miało miejsce uroczyste poświęcenie kościoła Ducha Świętego, któremu przewodniczył arcybiskup Stanisław Budzik.

Po wielu latach budowy kościół Ducha Świętego w Bochotnicy zaczyna służyć ludziom. Za nami już uroczyste poświęcenie kaplicy, ufundowanej w dużej mierze przez Elżbietę i Krzysztofa Zanussich. Bo tak naprawdę fundatorów jest bardzo wielu, w większości są to mieszkańcy Bochotnicy, którzy pomagali, jak tylko mogli, przy tworzeniu tego miejsca.

Uroczystej liturgii przewodniczył metropolita lubelski ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik wraz ze zgromadzonymi kapłanami. Po symbolicznym przekazaniu klucza do świątyni w kaplicy odbyła się pierwsza msza święta, w której wzięli udział mieszkańcy Bochotnicy oraz zaproszeni goście, m.in. Elżbieta i Krzysztof Zanussi, Tadeusz Michalak czy burmistrz Kazimierza Dolnego – Andrzej Pisula. Były także poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej w Bochotnicy oraz tutejszej OSP.

- Za ten kościół trzeba podziękować Bogu i ludziom – mówi arcybiskup Stanisław Budzik. – Najpierw Bogu za to, że daje ludziom wielkie pragnienia. Za to, że wskazuje im drogę, na której mogą te pragnienia zrealizować, urzeczywistniać. Dziękujemy ludziom za to, że wsłuchują się w ten Głos Boży i podejmują wielkie dzieła. Dziękujemy więc z całego serca głównym fundatorom: Państwu Elżbiecie i Krzysztofowi Zanussim oraz architektowi – Tadeuszowi Michalakowi, który wykonał projekt tego kościoła. Dziękujemy Bogu za to, że sami jesteśmy kościołem, ludem bożym powołanym i wezwanym przez Boga Ojca, Ciałem Chrystusa, którego On jest głową i którym nieustannie kieruje.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (21)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2018. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2018! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę