Korzeniowy Dom Cooltury

Wydarzenia pierwszego kwartału 2014 organizowane przez Korzeniowy Dom Cooltury dobiegają końca. Przed nami ostatnie wydarzenia marca i radosne powitanie wiosny. W najbliższą sobotę (22 marca) Korzeniową odwiedzi szczególnie oczekiwany gość: Jacek Budyń Szymkiewicz.

Poeta, performer, tekściarz, twórca Pogodno. Grał i śpiewał na wielu scenach. Realizował wiele projektów artystycznych. Występował z takimi artystami jak Hey. Jacek Budyń Szymkiewicz ma korzeniowej microscenie przedstawi swój solowy projekt SUPERSAM. Projekt doskonale wpisujący się w rozpoczynający się czas wiosny oraz oczekiwanie na nadchodzący czas świąt.

Ostatnia sobota marca (29 marca) upłynie pod znakiem liry korbowej i analogowych wizualizacji realizowanych na żywo. Na korzeniowej mikroscenie wystąpi ze swoim projektem dwóch artystów: Maćko Korba i Cinemanual. Artyści zabiorą nas w podróż, której jeszcze w Korzeniowej nie przeżyliśmy.

Improwizowana muzyka i improwizowany obraz w pełnej synchronizacji. Projekt ten to niezwykłe połączenie gatunków muzycznych z eksperymentalnym wykorzystaniem liry korbowej i szeroko pojęte spojrzenie na ten instrument. Tradycyjne brzmienie liry połączone z przetworzonym elektronicznie i preparowanym na żywo dźwiękiem. Projekt wpisuje się we współczesny nurt eksperymentalnej muzyki w konwencji „Minimal Music” (Steve Reich).

Sfera dźwięków zsynchronizowana jest z powstającym na żywo intuicyjnym obrazem „Specjalnych Projekcji Aktywnych – Cinemanual”. Obraz jest generowany na specjalnie konstruowanej scenografii wypełniającej scenę. Za każdym razem scenografia jest inna i wraz z muzyką i projekcjami - niepowtarzalna.

Projekt reprezentował Polskie Radio na festiwalu Europejskiej Unii Radiowej - EBU Rudolstadt 2010. Zaprezentował też 2 godzinny spektakl multimedialny na scenie eksperymentalnej "MuLaKuż” - Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie 2012. Uczestniczył w wielu wydarzeniach festiwalowych i klubowych.

Korzeniowy Dom Cooltury zaprasza.
Wstęp tylko dla wtajemniczonych.
Przystanek Korzeniowa ul. Doły 43 Kazimierz Dolny

 

Tekst: Załoga Korzeniowej

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę