Korzeniowy Dom Cooltury

Wydarzenia pierwszego kwartału 2014 organizowane przez Korzeniowy Dom Cooltury dobiegają końca. Przed nami ostatnie wydarzenia marca i radosne powitanie wiosny. W najbliższą sobotę (22 marca) Korzeniową odwiedzi szczególnie oczekiwany gość: Jacek Budyń Szymkiewicz.

Poeta, performer, tekściarz, twórca Pogodno. Grał i śpiewał na wielu scenach. Realizował wiele projektów artystycznych. Występował z takimi artystami jak Hey. Jacek Budyń Szymkiewicz ma korzeniowej microscenie przedstawi swój solowy projekt SUPERSAM. Projekt doskonale wpisujący się w rozpoczynający się czas wiosny oraz oczekiwanie na nadchodzący czas świąt.

Ostatnia sobota marca (29 marca) upłynie pod znakiem liry korbowej i analogowych wizualizacji realizowanych na żywo. Na korzeniowej mikroscenie wystąpi ze swoim projektem dwóch artystów: Maćko Korba i Cinemanual. Artyści zabiorą nas w podróż, której jeszcze w Korzeniowej nie przeżyliśmy.

Improwizowana muzyka i improwizowany obraz w pełnej synchronizacji. Projekt ten to niezwykłe połączenie gatunków muzycznych z eksperymentalnym wykorzystaniem liry korbowej i szeroko pojęte spojrzenie na ten instrument. Tradycyjne brzmienie liry połączone z przetworzonym elektronicznie i preparowanym na żywo dźwiękiem. Projekt wpisuje się we współczesny nurt eksperymentalnej muzyki w konwencji „Minimal Music” (Steve Reich).

Sfera dźwięków zsynchronizowana jest z powstającym na żywo intuicyjnym obrazem „Specjalnych Projekcji Aktywnych – Cinemanual”. Obraz jest generowany na specjalnie konstruowanej scenografii wypełniającej scenę. Za każdym razem scenografia jest inna i wraz z muzyką i projekcjami - niepowtarzalna.

Projekt reprezentował Polskie Radio na festiwalu Europejskiej Unii Radiowej - EBU Rudolstadt 2010. Zaprezentował też 2 godzinny spektakl multimedialny na scenie eksperymentalnej "MuLaKuż” - Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie 2012. Uczestniczył w wielu wydarzeniach festiwalowych i klubowych.

Korzeniowy Dom Cooltury zaprasza.
Wstęp tylko dla wtajemniczonych.
Przystanek Korzeniowa ul. Doły 43 Kazimierz Dolny

 

Tekst: Załoga Korzeniowej

 

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę