Konkurs na wejściówkę Festiwalu WpółDrogi IV

2 maja w ramach WpółDrogi Festival przed kazimierską publicznością wystąpi artysta z Krakowa – legenda krakowskiej Piwnicy pod Baranami – Tadeusz Kwinta. W monodramie „Gdzie jest mój Homel?” usłyszymy przypowieści i songi Lejzorka Rojtszwańca wg Ilii Erenburga. Kto wygra wejściówkę?

To będzie wydarzenie specjalne: spotkanie z krakowską Piwnicą pod Baranami. W monodramie „Gdzie jest mój Homel?”  wystąpi Tadeusz Kwinta, który jest autorem scenariusza, reżyserii i wykonawcą, teksty songów zaś napisała Elżbieta Kuryło.

- Monodram „Gdzie jest mój Homel?” – stworzony w oparciu o książkę llji Erenburga „Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca” – to opowieść krawca z Homla, którego wiatr historii porwał w szeroki świat, a zarazem opowieść o człowieku broniącym swej godności z humorem, filozoficznym stosunkiem do życia i pamięcią o tradycji i kulturze swojego narodu – czytamy w zapowiedzi. – Spektakl pełen jest muzyki i żydowskiego humoru, poezji i mądrości, sowizdrzalskiej przekory i szczypty zadumy.

Tadeusz Kwinta jest jedną z legend krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Wystąpił w kilkudziesięciu filmach, zagrał kilkaset ról. Jest reżyserem, autorem sztuk i piosenek dla dzieci. Ma także wiele innych talentów, kocha rzeźbić, malować i rysować. Pracował w wielu teatrach, był dyrektorem artystycznym, prowadził programy dla dzieci w telewizji.

Zanim jednak na scenie pojawi się Tadeusz Kwinta z pytaniem o jego Homel, przedstawiamy zwycięzcę konkursu III, który otrzymuje podwójną wejściówkę na koncert grupy Szalom Chełm. To Grzegorz Urban. Gratulujemy! Wejściówka do odbioru w synagodze przed koncertem.

Dla tych, którym się nie udało tym razem, mamy kolejną szansę.

Uwaga! Konkurs!

Mamy dwuosobową wejściówkę na wydarzenie specjalne w ramach WpółDrogi Festival. 2 maja o godzinie 19.00 w synagodze wystąpi Tadeusz Kwinta z monodramem „Gdzie jest mój Homel?”.

Kto udzieli poprawnej odpowiedzi na zadanie?

W jakim kraju leży obecnie miejscowość Homel?

Odpowiedź wraz z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu należy przesłać na adres: redakcja@kazimierzdolny.pl do środy 25 kwietnia do godziny 15.00 włącznie. W tytule maila należy umieścić adnotację „Konkurs”. Ogłoszenie wyników w poniedziałek 24 kwietnia o godzinie 15.30 na łamach naszego portalu.


Program WpółDrogi Festival 28 kwietnia - 5 maja

28 kwietnia sobota godz. 20.00 – Patrycja Zywert-Szypka w monodramie „Kalina”

Bilety
Ceny: 40,00 zł (przedsprzedaż), 45,00 zł w dniu koncertu

29 kwietnia niedziela godz. 19.00 – Piosenka przedwojenna – program swingowo- kabaretowy – koncert Łukasza Jemioły

Bilety w cenie: 40,00 zł (przedsprzedaż), 45,00 zł w dniu koncertu

1 maja wtorek godz. 20.00 Koncert grupy Szalom Chełm

Bilety w cenie:: 50,00 zł (przedsprzedaż), 55,00 zł w dniu koncertu

2 maja środa godz. 19.00 Gdzie jest mój Homel? Monodram Tadeusza Kwinty (Piwnica Pod Baranami)

Bilety w cenie:: 50,00 zł (przedsprzedaż), 55,00 zł  w dniu koncertu

3 maja czwartek godz. 19.00 – Viva Polonia! Pieśni i arie polskie – uroczysty koncert z okazji święta 3 maja

Bilety w cenie:: 35,00 zł (przedsprzedaż), 40,00 zł w dniu koncertu

4 maja piątek godz. 19.00 Pieśni sefardyjskie – koncert Kai Mianowanej

Bilety w cenie:: 30,00 zł (przedsprzedaż), 35,00 zł w dniu koncertu

5 maja sobota godz. 20.00 – koncert zespołu MelluSya


Bilety w cenie:: 40,00 zł (przedsprzedaż), 45,00 w dniu koncertu

Bilety do nabycia w Dawnej Synagodze na 2 godziny przed koncertami.
Na portalach: KupBilecik.pl, Eventim.pl, Ekobilet.pl
Rezerwacje przyjmowane są w Dawnej Synagodze tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: kazimierz@jewish.org.pl

 

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę