Zagłosuj na kazimierską farę!

Skomentuj (14)

Religia.tv przygotowała specjalny konkurs na najlepszy projekt współfinansowany z Funduszy Europejskich. Pośród odnowionych obiektów znalazła się również kazimierska fara. Głosować można tylko do 21 października, tak więc czasu jest już niewiele…

Kazimierski kościół farny umiejscowiony jest tuż przy rynku, w samym sercu miasta. Nie sposób jest więc go ominąć, nie zauważyć. Tym bardziej teraz, po przeprowadzonej renowacji. Inwestycja była wielka, ale też konieczna. Czy udana? Każdy może to ocenić sam.

- Klasztory, kościoły, zbory, synagogi – miejsca święte, które przez wieki pojawiały się w polskim krajobrazie, ukształtowały też nasz pejzaż kulturowy – czytamy na stronie organizatorów konkursu. - Jednak wojny, kataklizmy, zapomnienie, a często zwyczajnie brak środków, spowodowały, że wiele z nich zniknęło już lub właśnie znika na zawsze z naszej mapy.

- Od kilku lat najcenniejszym z nich przywracane jest piękno dzięki zaangażowaniu kustoszów i miłośników zabytków oraz możliwości dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – czytamy dalej. - W ten sposób budowle sakralne odzyskują nie tylko dawny blask, ale też często zyskują nowe życie stając się centrami kultury i dialogu, domami rekolekcyjnymi, ośrodkami edukacyjnymi.

Odnowiona fara zauważona została przez organizatorów konkursu „Przywrócone piękno, – internetowy konkurs na najlepszy projekt rewitalizacji obiektów sakralnych w Polsce, finansowany ze środków Unii Europejskiej” organizowanego przez Telewizję Religia.tv oraz Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Departament Informacji, Promocji i Szkoleń. W konkursie bierze udział dziesięć wyjątkowych obiektów. Jakie szanse ma więc kazimierska fara? Wszystko zależy od Was. Wystarczy oddać swój głos. Jak to zrobić?

Głosowanie odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną poprzez oddanie głosu za pomocą przycisku umieszczonego przy każdym opisie nominowanego projektu, na stronie internetowej www.religia.tv. Każdy głosujący zaznacza wybraną ilość punktów, jaką chce przyznać, poprzez zaznaczenie odpowiedniej ilości gwiazdek. Warto pamiętać, że uczestnik ma prawo do jednego głosu dziennie niewyłącznie na jeden z dziesięciu obiektów. A głosować możemy – tutaj. Jednak tylko do 21 października.

Pamiętajmy także o nagrodzie! Projekt, który zwycięży w konkursie, zostanie bohaterem reportażu zrealizowanego i wyemitowanego przez stację religia.tv.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (14)

 • mieszkanka
  Zagłosowałam! Proszę się pospieszyć, konkurs trwa do dzisiaj.
 • Andrzej
  Konkurs trwa od już 5 października. Szkoda, że nie było więcej czasu na głosowanie.
  Chyba ktoś coś przegapił.
 • Andrzej
  Tadku, to niemożliwe, że tak powiem szowinistycznie.
 • Tadek
  A może to odwrotnie- miejsce od ilości punktów?
 • Andrzej
  Dziś Cerber mnie wpuścił i zagłosowałem.
  Ciekawe zjawisko socjologiczne (przynajmniej o 11 rano tak było)- ilość uzyskanych punktów wyraźnie zdeterminowana od miejsca na liście zabytków.
 • Tadek
  Pomyliłem kierunki- to był dół :)
 • Tadek
  Mnie wpuścił. Kazimierz przeskoczył o 2 pozycje w górę.
 • Andrzej
  Coś z tą maszyną do głosowania jest nie tak. Zagłosowałem w środę po raz pierwszy i ostatni jak się wydaje. Program nie chce wpuszczać drugi raz. A jak Wam się udaje ?
 • ekolog
  jacek!!!to od ciebie tak smierdzi!!!!!uuuuuuuuu....
 • Jacek
  Czy to stacja założona przez twórców tvn? Jeżeli tak to mi smierdzi WSI jak cały tvn.
 • Tadek
  Kazimierska Fara jest na przedostatnim miejscu, więc starajcie się, obywatelki i obywatele!
 • Ulka
  Zagłosowałam, rzeczywiście ważne jest, żeby przycisnąć właściwą - ostatnią :-) - gwiazdkę!
 • przewodnik
  Czy dzięki temu przewodnicy będą mogli oprowadzać po Farze? Czy dzięki temu turyści będą mogli spokojnie ją zwiedzać? Czy dzięki temu będziemy lepiej traktowani? Bo w tym momencie wycieczki to zło konieczne. A obawiam się, ze w razie wygranej będzie jeszcze gorzej. Jednym słowem wcale nie jestem pewna czy głosowanie na farę to dobry pomysł, mimo iz uważam ten obiekt za wyjątkowo piękny.
 • tak sobie myślę
  Trzeba uważać, jaka liczbę punktów chcemy przyznać.
  Kliknąłem z złą gwiazdkę i... ledwo 2 punkty.
  A można było 5 - to ostatnia gwiazdka.
  Jutro się poprawię.

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę