Konferencja Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych

Skomentuj (1)

Czy ośrodki narciarskie i turystyczne mają potrzebę współpracy? O tym i innych ważnych zagadnieniach dyskutować będą uczestnicy VII Ogólnopolskiej Konferencji Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym.

Już w najbliższym tygodniu w Kazimierzu Dolnym odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych. W dniach 8 -10 czerwca w Hotelu Król Kazimierz toczyć się będą rozmowy dotyczące promowania ośrodków narciarskich, wzmocnienia współpracy pomiędzy stacjami narciarskimi, a jednostką naukową czy też roli turystyki w gospodarce.

- Nasza czerwcowa siódma już  konferencja skupi się tym razem na scalaniu środowiska – piszą organizatorzy. – Po sześciu latach istnienia stowarzyszenia przyszedł czas na refleksję, pytanie czy wspólne działania są potrzebne? Postawiona teza w temacie tegorocznej konferencji jest przyczynkiem do oglądu polskiej branży narciarskiej.

Czy ośrodki w Polsce działają wspólnie czy powstają regionalne inicjatywy, do czego potrzebne jest branży stowarzyszenie skupiające wokół siebie ośrodki? – zastanawiają się organizatorzy konferencji. Odpowiedzi na te i inne pytania prawdopodobnie poznamy w nadchodzącym tygodniu podczas konferencji w Kazimierzu Dolnym.
Przez dwa ostatnie lata konferencje odbywały się na Podhalu. Teraz dyskusje o zimie toczyć się będą na Lubelszczyźnie. Wszystko po to, by odwiedzać i poznawać narciarstwo w różnych rejonach Polski.

- Polska jest specyficznym krajem, jeśli chodzi o narciarstwo – czytamy w informacji prasowej. - Ośrodki znajdują się zarówno w miejscach górskich jak i na nizinach. W samej Lubelszczyźnie i Roztoczu mamy 10 aktywnych ośrodków, gdzie miłośnicy sportów zimowych mogą cieszyć się z jazdy na nartach czy snowboardzie. Skoro mamy zwiedzać, Roztocze i Lubelszczyzna ukaże nam swoje narciarskie oblicze i będziemy mieli okazję odwiedzić ośrodki tutaj funkcjonujące na czele ze stacją Rąblów, której właścicielem jest pionier narciarstwa na tym terenie – Kazimierz Antoń.
Przypomnijmy, że w Kazimierzu Dolnym i najbliższej okolicy funkcjonują 4 ośrodki narciarskie: Stacja Narciarska Kazimierz, NartSport Rąblów, Stok Narciarski Parchatka oraz wyciągi w Celejowie.

Program VII Ogólnopolska Konferencja Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych

Poniedziałek, 8 czerwca
Godz. 15.00 – Oficjalne otwarcie targów
Godz. 15.15 – 16.15 - POKAZ INNOWACJI: Nowości na polskim rynku. Krótkie prezentacje najciekawszych produktów/usług dla branży narciarskiej.
Wtorek, 9 czerwca
Godz. 9.30 – 9.45 - Oficjalne otwarcie konferencji
Godz. 9.45 – 10.15 - Jak promujemy ośrodek narciarski? – Oliver Kern, Skiresort Service International GmbH
Godz. 10.15 – 10.45 - Ośrodek narciarski w kontekście gminy i regionu.
Godz. 10.45 – 11.15 - Praca tymczasowa – przewidywany lek na nieprzewidywalną pogodę. – Paweł Wika – Dyrektor Sprzedaży Sanpro Job Service
Godz. 11.30 – 11.45 - Wzmocnienie współpracy pomiędzy stacjami narciarskimi, a jednostką naukową, w ramach staży naukowców w przedsiębiorstwach finansowane  przez UE. – dr Tomasz Magiera, d AGH Kraków, Katedra Transportu Linowego.
Godz. 11.45 – 12.15 - Skipass w Polsce– doświadczenia pierwszych lat.
Godz. 12.30 – 14.30 - UBEZPIECZENIA – POTRZEBA CZY PRZYMUS?
Dyskusja zaproszonych firm ubezpieczeniowych moderowana przez wiceprezesa PSNiT Dariusza Bojara.
1.    Potrzeba produktu ubezpieczeniowego dla turysty. Przedstawienie dostępnych produktów. Czy ośrodek narciarski powinien promować produkty dla narciarzy? 
2.    Ubezpieczenia dla ośrodków narciarskich – jak dobrze ubezpieczyć przedsiębiorstwo turystyczne?

Środa, 10 czerwca
Godz. 10.00 – 10.15 - Rola turystyki w gospodarce – statystyki i drogi rozwoju. – Dyrektor Maria Napiórkowska, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Departament Turystyki.
Godz. 10.15 – 10.45 - Strategia sprzedaży polskiej zimy.
Godz. 11.00 – 11.30 - Instrumenty finansowe UE w nowej perspektywie na lata 2014-2020. – Arkadiusz Lewicki, Dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego.
Godz. 12.00 – 12.30 - Czas przeznaczony na dyskusję i podsumowanie konferencji.
Godz. 12.30 - Oficjalne zakończenie konferencji

Organizator: Zarząd Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych
Organizator Honorowy: Miasto Kazimierz Dolny
Patronat: Marszałek Województwa Lubelskiego, Sławomir Sosnowski

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Grzegorz46
    Pytanie -do włodarzy miasta i policji - dlaczego podczas konferencji nie jest przestrzegane prawo o ruchu drogowym ? Patrz na dwa znaki zakazu: zakaz zatrzymyawania się i postoju oraz zakaz powyżej 2,5 tony@ . Widać gołym okiem że mamy w naszym mieście "święte krowy"

Mapa

Wyciągi narciarskie

Stacja Narciarska Kazimierz Dolny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę