Lepiej razem

zobacz więcej (12)

Przedstawiciele ośrodków narciarskich z całej Polski spotkali się w Kazimierzu Dolnym, by dyskutować o wzajemnej współpracy. Siódma Ogólnopolska Konferencja Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych za nami.

Przez trzy dni w Kazimierzu Dolnym trwała konferencja Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych. Tym razem rozmawiano o wzajemnej współpracy, nowościach na polskim rynku, promocjach i ubezpieczeniach.

W zjeździe uczestniczyło w sumie ponad 100 osób. Głównie byli to przedstawiciele bądź też właściciele ośrodków narciarskich z całej Polski. Nie mogło, więc zabraknąć również osób z naszego bliższej i dalszej okolicy. Pojawili się przedstawiciele Stacji Narciarskiej Kazimierz, ośrodka NartSport Rąblów, Stoku Narciarskiego Parchatka oraz Ośrodka Wypoczynkowego w Jacni, stoku Bobliwo czy NartRaj, czyli Narciarskiego Raju u Rzetelskiego w Chrzanowie.

- To wielka przyjemność gościć Państwa w Kazimierzu Dolnym i cieszę się bardzo, że wybraliście właśnie to miejsce na siódmą już konferencję Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych. Chcę Wam powiedzieć, że stacje narciarskie, które działają na terenie naszego powiatu, bo najłatwiej mówić o tym, co się ma u siebie, bardzo dobrze spełniają swoją funkcję. Odnoszę wrażenie, że to, iż tych stacji jest u nas trzy, powoduje, że ilość turystów, którzy przyjeżdżają do nas w okresie zimowym jest jeszcze większa. Tak więc współpraca między stacjami na przykładzie naszego powiatu bardzo pozytywnie oddziaływuje na turystykę. Dzięki tym ośrodkom wydłuża nam się sezon turystyczny, bo ludzie przyjeżdżają już nie tylko latem, ale także zimą. A my możemy zaproponować gościom odwiedzających Kazimierz dodatkowe atrakcje, czyli zjeżdżanie na nartach czy snowboardzie.

Oprócz udziału w wykładach, dyskusjach i targach, uczestnicy konferencji ruszyli w teren. Głównym celem wycieczki było odwiedzenie trzech ośrodków narciarskich położonych w Kazimierzu Dolnym i najbliższej okolicy. Te trzy punkty na mapie to: Stacja Narciarska Kazimierz, Nart Sport w Rąblowie oraz Stok Narciarski w Parchatce. Jak znawcy tematu narciarstwa zareagowali na nasze ośrodki i samą wizytę na Lubelszczyźnie?

- Uczestnicy konferencji byli zachwyceni wizytą w naszym Miasteczku - mówi Marcin Świderski, właściciel Stacji Narciarskiej Kazimierz. - Goszcząc na Stacji Narciarskiej Kazimierz wszyscy byli zauroczeni widokiem na Małopolski Przełom Wisły oraz samym ośrodkiem. Cieszę się bardzo, że mogliśmy gościć w Kazimierzu Dolnym właścicieli ośrodków narciarskich z całej Polski.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę