Koncert pod znakiem pokolenia Kolumbów

Skomentuj (1)

13 stycznia Trzeci Księżyc i ukryta na nim Scena Trzydziestu Krzeseł wzejdzie pod znakiem pokolenia Kolumbów. Wzejdzie pod znakiem poezji podanej całkowicie inaczej. Poezji nowego brzmienia i niespotykanej pasji.Przed Państwem Bartas Szymoniak!

Bartas Szymoniak twórca stylu beatrock – gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat "Idola" i frontman grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015).

Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd.) a następnie zapętla na tzw. looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje artysty – człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista – Michał Parzymięso.

1.03. 2017 r. premierę miał album pt. "Alarm", nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze A. Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T. Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. "Alarm" w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego, schematycznego obrazu poezji w muzyce i nadaje jej zupełnie nowy wymiar!

- Dla mnie jest to coś wyjątkowego! Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo – powiedział o "Alarmie" Marek Sierocki.

Płyta obok "Powstania" Lao Che i "Jestem przestrzeń " Moniki Borzym, zaliczana jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce. Nominowana została również do nagrody "Strażnika historii". Premiera płyty miała miejsce podczas specjalnego koncertu live dla TVP 1 " Niezłomnym - honor ". Zapowiedzią są tytułowy "Alarm", "Portret" oraz "Wiatr". Podczas koncertu usłyszymy również utwór "Wolność" Chłopców z Placu Broni we własnej aranżacji artysty.

Koncerty Bartasa to wyjątkowa uczta dla osób ceniących wybitną polską poezję jak i nowatorstwo w sztuce.

Trzeci Księzyc (zabytkowe Jatki Koszerne Mały Rynek 1)
Scena Trzydziestu Krzeseł
Sobota 13 stycznia
start: 20:00
liczba miejsc ograniczona
rezerwacje: sms 502 722 432/ Trzeci Księżyc
dla artystów: 20 pln

 

Tekst: Trzeci Księżyc

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2018.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2018/2019? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę