Koncert pod znakiem pokolenia Kolumbów

Skomentuj (1)

13 stycznia Trzeci Księżyc i ukryta na nim Scena Trzydziestu Krzeseł wzejdzie pod znakiem pokolenia Kolumbów. Wzejdzie pod znakiem poezji podanej całkowicie inaczej. Poezji nowego brzmienia i niespotykanej pasji.Przed Państwem Bartas Szymoniak!

Bartas Szymoniak twórca stylu beatrock – gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat "Idola" i frontman grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015).

Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd.) a następnie zapętla na tzw. looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje artysty – człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista – Michał Parzymięso.

1.03. 2017 r. premierę miał album pt. "Alarm", nagrany w taki właśnie sposób. Jest to pierwsza tego typu płyta w Polsce, będąca jednocześnie ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów. Wiersze A. Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T. Gajcego zostały pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. "Alarm" w swoim brzmieniu odbiega od dotychczasowego, schematycznego obrazu poezji w muzyce i nadaje jej zupełnie nowy wymiar!

- Dla mnie jest to coś wyjątkowego! Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo – powiedział o "Alarmie" Marek Sierocki.

Płyta obok "Powstania" Lao Che i "Jestem przestrzeń " Moniki Borzym, zaliczana jest obecnie do najważniejszych w tej tematyce. Nominowana została również do nagrody "Strażnika historii". Premiera płyty miała miejsce podczas specjalnego koncertu live dla TVP 1 " Niezłomnym - honor ". Zapowiedzią są tytułowy "Alarm", "Portret" oraz "Wiatr". Podczas koncertu usłyszymy również utwór "Wolność" Chłopców z Placu Broni we własnej aranżacji artysty.

Koncerty Bartasa to wyjątkowa uczta dla osób ceniących wybitną polską poezję jak i nowatorstwo w sztuce.

Trzeci Księzyc (zabytkowe Jatki Koszerne Mały Rynek 1)
Scena Trzydziestu Krzeseł
Sobota 13 stycznia
start: 20:00
liczba miejsc ograniczona
rezerwacje: sms 502 722 432/ Trzeci Księżyc
dla artystów: 20 pln

 

Tekst: Trzeci Księżyc

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę