Kolejny wykład z cyklu: Kazimierskie Wykłady Otwarte

Skomentuj (4)

Caritas, największa organizacja charytatywna w Polsce powinna być tam, gdzie ludzie potrzebujący pomocy. Pytanie: komu pomagać? O tym podczas Kazimierskich Wykładów Otwartych w najbliższy piątek rozmawiać będą: Marta Titaniec i Paweł Kęska z Caritas Polska.

Caritas, największa organizacja charytatywna w Polsce powinna być tam, gdzie ludzie potrzebujący pomocy. Nie da się jednak zaradzić wszystkim biedom na świecie.

Jaka naprawdę jest bieda w Polsce? Czy organizacje charytatywne mają zastąpić państwo? Czego naprawdę potrzebują uchodźcy syryjscy? Ilu jest uchodźców ukraińskich i czy można coś dla nich zrobić?

Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć: Marta Titaniec, koordynator projektów zagranicznych Caritas Polska oraz Paweł Kęska, rzecznik prasowy Caritas Polska.

Kazimierskie Wykłady Otwarte: "Komu pomagać? Caritas - bieda w Polsce i kryzys humanitarny na Bliskim Wschodzie i Ukrainie".
Prelegenci: Paweł Kęska - rzecznik prasowy Caritas Polska, dziennikarz Radia Warszawa i Marta Titaniec - Caritas Polska.
Gdzie: Stara Wozownia przy Farze ul. Zamkowa
Kiedy: 20 listopada - piątek - godz. 19.00

 

Kazimierskie Wykłady Otwarte odbywają się cyklicznie w każdy drugi czwartek miesiąca o godzinie 19.00 w budynku Starej Wozowni przy Farze. Ich celem jest pogłębianie wiedzy dotyczącej korzeni chrześcijaństwa, kultury Zachodu a także jej dziejów. Wykłady poświęcone są dziedzinom takim jak: filozofia, teologia, historia idei, historia powszechna, sztuka, nauki ścisłe i przyrodnicze.

 

Tekst: Romana Rupiewicz

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Kris
  Relacja w wykładu na fb Samorządu Mieszkańców:
  [wymoderowano]
 • R.R.
  Wykład będzie w piatek, 20 listopada. W zapowiedzi zakradła się drobna pomyłka
 • antol
  Skoro już są pytania, to może od razu poprosimy o odpowiedzi. Wtedy nie trzeba się będzie fatygować. Po drugie to niezwykle odważne, że ktoś w Kazimierzu coś powie w kontekście uchodźców. Brawo za odwagę. Dobrze, że tylko powie, a nie zrobi...
  • A ja pójdę
   A jakby zrobił to byłoby coś złego? Pomagać to chyba nic hańbiącego..

Mapa

Zabytki

Stara Wozownia


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2020. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2020! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę