Kolejny wykład z cyklu: Kazimierskie Wykłady Otwarte

Skomentuj (4)

Caritas, największa organizacja charytatywna w Polsce powinna być tam, gdzie ludzie potrzebujący pomocy. Pytanie: komu pomagać? O tym podczas Kazimierskich Wykładów Otwartych w najbliższy piątek rozmawiać będą: Marta Titaniec i Paweł Kęska z Caritas Polska.

Caritas, największa organizacja charytatywna w Polsce powinna być tam, gdzie ludzie potrzebujący pomocy. Nie da się jednak zaradzić wszystkim biedom na świecie.

Jaka naprawdę jest bieda w Polsce? Czy organizacje charytatywne mają zastąpić państwo? Czego naprawdę potrzebują uchodźcy syryjscy? Ilu jest uchodźców ukraińskich i czy można coś dla nich zrobić?

Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć: Marta Titaniec, koordynator projektów zagranicznych Caritas Polska oraz Paweł Kęska, rzecznik prasowy Caritas Polska.

Kazimierskie Wykłady Otwarte: "Komu pomagać? Caritas - bieda w Polsce i kryzys humanitarny na Bliskim Wschodzie i Ukrainie".
Prelegenci: Paweł Kęska - rzecznik prasowy Caritas Polska, dziennikarz Radia Warszawa i Marta Titaniec - Caritas Polska.
Gdzie: Stara Wozownia przy Farze ul. Zamkowa
Kiedy: 20 listopada - piątek - godz. 19.00

 

Kazimierskie Wykłady Otwarte odbywają się cyklicznie w każdy drugi czwartek miesiąca o godzinie 19.00 w budynku Starej Wozowni przy Farze. Ich celem jest pogłębianie wiedzy dotyczącej korzeni chrześcijaństwa, kultury Zachodu a także jej dziejów. Wykłady poświęcone są dziedzinom takim jak: filozofia, teologia, historia idei, historia powszechna, sztuka, nauki ścisłe i przyrodnicze.

 

Tekst: Romana Rupiewicz

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Kris
  Relacja w wykładu na fb Samorządu Mieszkańców:
  [wymoderowano]
 • R.R.
  Wykład będzie w piatek, 20 listopada. W zapowiedzi zakradła się drobna pomyłka
 • antol
  Skoro już są pytania, to może od razu poprosimy o odpowiedzi. Wtedy nie trzeba się będzie fatygować. Po drugie to niezwykle odważne, że ktoś w Kazimierzu coś powie w kontekście uchodźców. Brawo za odwagę. Dobrze, że tylko powie, a nie zrobi...
  • A ja pójdę
   A jakby zrobił to byłoby coś złego? Pomagać to chyba nic hańbiącego..

Mapa

Zabytki

Stara Wozownia


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę