Kazimierska karta turystyczna

Skomentuj (25)

Tegoroczny sezon turystyczny dopiero przed nami. Już teraz wiadomo, że dla gości odwiedzających Kazimierz Dolnym przygotowywane są kolejne atrakcje. Jedną z nich jest lokalna karta turystyczna, która pozwoli na miłe i aktywne spędzenie czasu w Miasteczku w atrakcyjnych cenach.

Karta turystyczna obowiązuje już w wielu polskich miastach. Jest to zazwyczaj dwu- lub trzydniowa karta upoważniająca posiadacza do bezpłatnych przejazdów w autobusach czy tramwajach miejskich, wstępów do muzeów oraz rabatów w wybranych restauracjach i sklepach. Cena takiej karty może być różna, wszystko w zależności od tego, z jakich usług skorzystamy za jej pomocą. Od niedawna taką kartą możemy posługiwać się również w Kazimierzu Dolnym. Jednak jej formuła jest nieco inna. Na czym ona polega?

- Turysta goszczący w naszym pensjonacie minimum dwie noce otrzymuje w prezencie kartę turystyczną, która upoważnia go do różnorodnych zniżek – mówi Adam Wierak, pomysłodawca kazimierskiej karty turystycznej z Pensjonaciku „Basia”. – W ofercie są dwa rodzaje kart – dla grup zorganizowanych oraz dla klientów indywidualnych. Na razie udało mi się namówić do współpracy dziewięć podmiotów. Nie jest jednak wykluczone, że z czasem zainteresowanych przedsiębiorców będzie przybywać.

Z młodym przedsiębiorcą z Kazimierza w ramach karty turystycznej współpracują: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Kawiarnia „Rynkowa”, Aktywny Wypoczynek „Bobik”, „ABC Survivalu”, Park Linowy „Kazimierz” czy Galeria „Łazorek”. Oprócz tego ze zniżek skorzystamy w NartSport Rąblów, taniej popłyniemy też statkiem po Wiśle, zwiedzimy Miasteczko podróżując meleksem, a po tym wszystkim zrelaksujemy się na masażu.

- Uważam, że stworzenie karty turystycznej jest dobrym pomysłem. Wszyscy na tym skorzystają, zarówno turyści, jak i lokalni przedsiębiorcy – mówi jeden z kazimierskich przedsiębiorców.

Dzięki tego rodzaju działaniom kazimierska branża turystyczna jednoczy się, by wspólnie osiągnąć sukces.

- My współpracujemy z większością kazimierskich pensjonatów i innych obiektów noclegowych – mówi Dariusz Skocz z firmy Aktywny Wypoczynek „Bobik”. – Turystom odwiedzającym Kazimierz Dolny staramy się zapewnić różnorodne atrakcje, w zależności od potrzeb. W ramach tej karty również.

O wprowadzeniu kart turystycznych w Kazimierzu była już swego czasu mowa podczas prac nad projektem „Marka Kazimierz Dolny narzędziem promocyjnym gminy i regionu”. Wtedy też Urząd Miasta miał w planach wprowadzenie tzw. programów lojalnościowych, które obejmowałyby także wprowadzenie kart miejskich. Pojawił się pomysł, by takie karty można było zakupić tuż przy wjeździe do Kazimierza, np. na parkingu. W cenie zawarta mogłaby być na przykład opłata za parking, obiad czy spacer z przewodnikiem. Jednak na razie temat ten ucichł i nie wiadomo, kiedy władze miasta do niego powrócą. Z inicjatywą wychodzą zaś prywatni przedsiębiorcy.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (25)

 • Szok
  Ulka Fornalik chyba też tak myśli , efekty znamy.Trenerzy innych drużyn jakoś nie mają problemow żeby stworzyć drużynę na miarę reprezentacji Hiszpanii czy Niemiec.
 • Szok
  Jak Maksio Paradys i Albercik Starski w Seksmisji.
 • pijany znad Grodarza
  @ Szok. Już myslalem, że my obaj " cwaj" będziemy te dzieci "robić". Na moment dusza moja rozweseliła się, ale kiedy powtórnie przeczytałem , to stwierdziłem, że Ty nie o tym. I znowu smutno mi.
  @ Ulka. To " Orły " Kazimierz nie wystarczą?
 • Ulka
  Po pierwsze: kiedyś nauczyciel miał oparcie w rodzicach, a dziś wszyscy "lepiej" znają się na oświacie od nauczycieli. Po drugie: jak z kury zrobić orła? I tu nawet mała ilość kur nic nie pomoże ;-)
 • Szok
  Nie ma się z czego śmiać , dzieci jak na lekarstwo , niedługo dziecko będzie jakąś ciekawostką .Rząd nie jest zainteresowany polityka prorodzinną .Szkoły się likwiduje , dzieci brak ,więc kto zostanie w tym kraju ?
  chyba my oba'' cwaj''z pijanym jako stare dziady kazimierskie.Pomijając żarty mając garstkę dzieci w klasie powinni nauczyciele z nich ''orłów'' zrobic a tu z roku na rok coraz gorzej z wynikami w nauce w całej Polsce , dziwne !! za moich szkolnych lat dzieci było w klasie po 30 szt a teraz nauczyciel ma ich 7 albo 15 i nie daje rady.
  Może doszli do wniosku że jak ma karierę na zmywaku robić to wystarczy że czytac i pisac się nauczy.
 • Ulka
  I w Kazimierzu też.
 • pijany znad Grodarza
  no tak szkoły?. Wladza po 1989 wpadła w zachwyt ile to szkół WYŻSZYCH powstało. Ano powstało np. w Rykach, Puławach itd.
 • Szok
  Nie chodzę nie chodzę ale popieram , to Ich czas i Ich przyszłość a przyszłość powinni budować tu we własnym kraju a nie opierać na zmywaku w UK albo w Niemczech.Pijany komu zależy na tym żeby likwidować szkoły ?chyba tym co z tumanów bez szkoły zrobią sobie niewolników, będą dla nich pracowac i za granicą i tu w kraju za przyslowiową miskę ryżu.Polskich firm już praktycznie nie ma ostatnio Niemcy spełnili swoje marzenia Bosch ''przechwycił'' Zelmera jeden z ostatnich polskich zakladów , niewolnicy będą teraz pracować dla Niemca.Mat dla nich Pijany.
 • pijany znaf Grodarza
  no tak. Szok uwłaszczył się na naszej socjalistycznej krzywdzie, bo niby skąd miałby pieniadze w takim nadmiarze, że jest bogaty.
  I On chodzi na manifestacje prawdziwych polaków. Niechybnie Mata Hari w męskiej sk orze
 • Szok
  Mam już ''swoje lata'' i nie narzekam na brak pieniędzy więc młodzi mogą brać teraz życie w swoje ręce i robić interesy .Ja mam czas na zabawę i relaks , ale myślę ze miejsce młodego pokolenia jest tutaj a nie w UK czy gdzie indziej przy szorowaniu garów . Zamiast ganiać łabędzie na rosół i wyłapywać karpie w parkowych sadzawkach w Anglii mogą tu śmiało wykazać swój spryt zamiast tam przynosić wstyd!!
 • jankowalski
  w Warszawie teren też jest w zarządzie RZGW,rónica jest taka , że miasto może to dostać w użyczenie za darmo, natomiast prywatny przedsiebiorca będzie to musiał wydzierżawić za srogie pieniądze.
 • Emilia
  Szok,na spotkaniu w Domu Kultury mieszkańców z Burmistrzem i radnymi w sprawie śmieci,na zakończenie właśnie ktoś pytał o plażę,dlaczego miasto się od niej odwróciło.
  Odpowiedź Burmistrza-to nie jest teren miejski.Teren za wałem należy do...jakiegoś tam zarządu wód i coś tam,dodał że może tu zadziałać jedynie inicjatywa prywatna dzierżawiąc teren od tego zarządu.Ja już jestem za stara,ale widząc twoje zaangażowanie tutaj i ile czasu poświęcasz na komentowanie wszystkiego co się tu rusza,zaproponuję krótko:do dzieła !
 • Szok
  Firmy w ramach reklamy organizują imprezy , ale to u nas niemożliwe , zresztą i tak nie ma się tym kto zająć .
 • Szok
  To rewelacja
 • Szok
  Juz Ci tłumaczę dlaczego by nas'' zjedli'', mowię o miejscowym biznesie.Plaże te to ogromne kompleksy z bardzo bogata infrastrukturą ciągnące sie po obu stronach Wisły ,DZIAŁAJĄCE całą dobę. Są miejsca zupełnie nie dla Ciebie , gdzie obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu(to oczywiście żart)oraz miejsca gdzie są całodobowe kluby z muzyką do rana, kafejki , knajpki plażowe ,trasy rowerowe , miejsca do wszelkich gier , zresztą co tu gadać lepiej obejrzeć . Taki kompleks plażowy odebrałby klientów pensjonatom , hotelom i restauracjom .Każdy wolałby zjeść i posiedziec na brzegu Wisły z pięknym zachodem słońca , popatrzec na przepływające statki itd itp
 • Szok
  Ja też się zgadzam ale, zgoda u nas ? to niemożliwe!!!
 • pijany znad Grodarza
  Szok napisal".....tylko u nas zaraz by zaczęli się handryczyć .....ten chce ten nie chce a ten stanowczo zabrania"
  Ja się zgadzam.
 • nowy
  jakie atrakcje w tym roku na majówce i co polecacie na niezapomniane pare dni odwiedzic interesuja mnie miejsca romantyczne i klimatyczne na wazny dzien
 • Szok
  Warszawa nie jest żadną atrakcją dla turysty a jednak maja ''coś'' oprócz Zamku bla bla itd co może wprawić w zdumienie , maja jedną z najpiękniejszych plaż na świecie ...tak tak moi drodzy .Nikt mi nie powie że Kazimierz nie mógłby jak kiedyś zabłysnąć taką plażą .Gdzie są piękniejsze widoki ? jakie możliwości są u nas w miasteczku w związku z tym .Szkoda bo kiedys była ona nie lada atrakcją .Jeśli nie wierzycie z ta warszawską plażą łatwo sprawdzić wbijając w google Warszawa ma najpiękniejsze plaże na świecie .Potrzeba tylko trochę dobrej woli i zaangażowania , tylko u nas zaraz by zaczęli się handryczyć .....ten chce ten nie chce a ten stanowczo zabrania
 • Ulka
  Fakt - Tatry w Kazimierzu nie wyrosną. Przynajmniej nie w najbliższym czasie ;-)

Mapa

Pensjonaty

Wynajem pokoi Gościniec


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę