Kazimierska karta turystyczna

Skomentuj (25)

Tegoroczny sezon turystyczny dopiero przed nami. Już teraz wiadomo, że dla gości odwiedzających Kazimierz Dolnym przygotowywane są kolejne atrakcje. Jedną z nich jest lokalna karta turystyczna, która pozwoli na miłe i aktywne spędzenie czasu w Miasteczku w atrakcyjnych cenach.

Karta turystyczna obowiązuje już w wielu polskich miastach. Jest to zazwyczaj dwu- lub trzydniowa karta upoważniająca posiadacza do bezpłatnych przejazdów w autobusach czy tramwajach miejskich, wstępów do muzeów oraz rabatów w wybranych restauracjach i sklepach. Cena takiej karty może być różna, wszystko w zależności od tego, z jakich usług skorzystamy za jej pomocą. Od niedawna taką kartą możemy posługiwać się również w Kazimierzu Dolnym. Jednak jej formuła jest nieco inna. Na czym ona polega?

- Turysta goszczący w naszym pensjonacie minimum dwie noce otrzymuje w prezencie kartę turystyczną, która upoważnia go do różnorodnych zniżek – mówi Adam Wierak, pomysłodawca kazimierskiej karty turystycznej z Pensjonaciku „Basia”. – W ofercie są dwa rodzaje kart – dla grup zorganizowanych oraz dla klientów indywidualnych. Na razie udało mi się namówić do współpracy dziewięć podmiotów. Nie jest jednak wykluczone, że z czasem zainteresowanych przedsiębiorców będzie przybywać.

Z młodym przedsiębiorcą z Kazimierza w ramach karty turystycznej współpracują: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, Kawiarnia „Rynkowa”, Aktywny Wypoczynek „Bobik”, „ABC Survivalu”, Park Linowy „Kazimierz” czy Galeria „Łazorek”. Oprócz tego ze zniżek skorzystamy w NartSport Rąblów, taniej popłyniemy też statkiem po Wiśle, zwiedzimy Miasteczko podróżując meleksem, a po tym wszystkim zrelaksujemy się na masażu.

- Uważam, że stworzenie karty turystycznej jest dobrym pomysłem. Wszyscy na tym skorzystają, zarówno turyści, jak i lokalni przedsiębiorcy – mówi jeden z kazimierskich przedsiębiorców.

Dzięki tego rodzaju działaniom kazimierska branża turystyczna jednoczy się, by wspólnie osiągnąć sukces.

- My współpracujemy z większością kazimierskich pensjonatów i innych obiektów noclegowych – mówi Dariusz Skocz z firmy Aktywny Wypoczynek „Bobik”. – Turystom odwiedzającym Kazimierz Dolny staramy się zapewnić różnorodne atrakcje, w zależności od potrzeb. W ramach tej karty również.

O wprowadzeniu kart turystycznych w Kazimierzu była już swego czasu mowa podczas prac nad projektem „Marka Kazimierz Dolny narzędziem promocyjnym gminy i regionu”. Wtedy też Urząd Miasta miał w planach wprowadzenie tzw. programów lojalnościowych, które obejmowałyby także wprowadzenie kart miejskich. Pojawił się pomysł, by takie karty można było zakupić tuż przy wjeździe do Kazimierza, np. na parkingu. W cenie zawarta mogłaby być na przykład opłata za parking, obiad czy spacer z przewodnikiem. Jednak na razie temat ten ucichł i nie wiadomo, kiedy władze miasta do niego powrócą. Z inicjatywą wychodzą zaś prywatni przedsiębiorcy.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (25)

 • Szok
  Ulka Fornalik chyba też tak myśli , efekty znamy.Trenerzy innych drużyn jakoś nie mają problemow żeby stworzyć drużynę na miarę reprezentacji Hiszpanii czy Niemiec.
 • Szok
  Jak Maksio Paradys i Albercik Starski w Seksmisji.
 • pijany znad Grodarza
  @ Szok. Już myslalem, że my obaj " cwaj" będziemy te dzieci "robić". Na moment dusza moja rozweseliła się, ale kiedy powtórnie przeczytałem , to stwierdziłem, że Ty nie o tym. I znowu smutno mi.
  @ Ulka. To " Orły " Kazimierz nie wystarczą?
 • Ulka
  Po pierwsze: kiedyś nauczyciel miał oparcie w rodzicach, a dziś wszyscy "lepiej" znają się na oświacie od nauczycieli. Po drugie: jak z kury zrobić orła? I tu nawet mała ilość kur nic nie pomoże ;-)
 • Szok
  Nie ma się z czego śmiać , dzieci jak na lekarstwo , niedługo dziecko będzie jakąś ciekawostką .Rząd nie jest zainteresowany polityka prorodzinną .Szkoły się likwiduje , dzieci brak ,więc kto zostanie w tym kraju ?
  chyba my oba'' cwaj''z pijanym jako stare dziady kazimierskie.Pomijając żarty mając garstkę dzieci w klasie powinni nauczyciele z nich ''orłów'' zrobic a tu z roku na rok coraz gorzej z wynikami w nauce w całej Polsce , dziwne !! za moich szkolnych lat dzieci było w klasie po 30 szt a teraz nauczyciel ma ich 7 albo 15 i nie daje rady.
  Może doszli do wniosku że jak ma karierę na zmywaku robić to wystarczy że czytac i pisac się nauczy.
 • Ulka
  I w Kazimierzu też.
 • pijany znad Grodarza
  no tak szkoły?. Wladza po 1989 wpadła w zachwyt ile to szkół WYŻSZYCH powstało. Ano powstało np. w Rykach, Puławach itd.
 • Szok
  Nie chodzę nie chodzę ale popieram , to Ich czas i Ich przyszłość a przyszłość powinni budować tu we własnym kraju a nie opierać na zmywaku w UK albo w Niemczech.Pijany komu zależy na tym żeby likwidować szkoły ?chyba tym co z tumanów bez szkoły zrobią sobie niewolników, będą dla nich pracowac i za granicą i tu w kraju za przyslowiową miskę ryżu.Polskich firm już praktycznie nie ma ostatnio Niemcy spełnili swoje marzenia Bosch ''przechwycił'' Zelmera jeden z ostatnich polskich zakladów , niewolnicy będą teraz pracować dla Niemca.Mat dla nich Pijany.
 • pijany znaf Grodarza
  no tak. Szok uwłaszczył się na naszej socjalistycznej krzywdzie, bo niby skąd miałby pieniadze w takim nadmiarze, że jest bogaty.
  I On chodzi na manifestacje prawdziwych polaków. Niechybnie Mata Hari w męskiej sk orze
 • Szok
  Mam już ''swoje lata'' i nie narzekam na brak pieniędzy więc młodzi mogą brać teraz życie w swoje ręce i robić interesy .Ja mam czas na zabawę i relaks , ale myślę ze miejsce młodego pokolenia jest tutaj a nie w UK czy gdzie indziej przy szorowaniu garów . Zamiast ganiać łabędzie na rosół i wyłapywać karpie w parkowych sadzawkach w Anglii mogą tu śmiało wykazać swój spryt zamiast tam przynosić wstyd!!
 • jankowalski
  w Warszawie teren też jest w zarządzie RZGW,rónica jest taka , że miasto może to dostać w użyczenie za darmo, natomiast prywatny przedsiebiorca będzie to musiał wydzierżawić za srogie pieniądze.
 • Emilia
  Szok,na spotkaniu w Domu Kultury mieszkańców z Burmistrzem i radnymi w sprawie śmieci,na zakończenie właśnie ktoś pytał o plażę,dlaczego miasto się od niej odwróciło.
  Odpowiedź Burmistrza-to nie jest teren miejski.Teren za wałem należy do...jakiegoś tam zarządu wód i coś tam,dodał że może tu zadziałać jedynie inicjatywa prywatna dzierżawiąc teren od tego zarządu.Ja już jestem za stara,ale widząc twoje zaangażowanie tutaj i ile czasu poświęcasz na komentowanie wszystkiego co się tu rusza,zaproponuję krótko:do dzieła !
 • Szok
  Firmy w ramach reklamy organizują imprezy , ale to u nas niemożliwe , zresztą i tak nie ma się tym kto zająć .
 • Szok
  To rewelacja
 • Szok
  Juz Ci tłumaczę dlaczego by nas'' zjedli'', mowię o miejscowym biznesie.Plaże te to ogromne kompleksy z bardzo bogata infrastrukturą ciągnące sie po obu stronach Wisły ,DZIAŁAJĄCE całą dobę. Są miejsca zupełnie nie dla Ciebie , gdzie obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu(to oczywiście żart)oraz miejsca gdzie są całodobowe kluby z muzyką do rana, kafejki , knajpki plażowe ,trasy rowerowe , miejsca do wszelkich gier , zresztą co tu gadać lepiej obejrzeć . Taki kompleks plażowy odebrałby klientów pensjonatom , hotelom i restauracjom .Każdy wolałby zjeść i posiedziec na brzegu Wisły z pięknym zachodem słońca , popatrzec na przepływające statki itd itp
 • Szok
  Ja też się zgadzam ale, zgoda u nas ? to niemożliwe!!!
 • pijany znad Grodarza
  Szok napisal".....tylko u nas zaraz by zaczęli się handryczyć .....ten chce ten nie chce a ten stanowczo zabrania"
  Ja się zgadzam.
 • nowy
  jakie atrakcje w tym roku na majówce i co polecacie na niezapomniane pare dni odwiedzic interesuja mnie miejsca romantyczne i klimatyczne na wazny dzien
 • Szok
  Warszawa nie jest żadną atrakcją dla turysty a jednak maja ''coś'' oprócz Zamku bla bla itd co może wprawić w zdumienie , maja jedną z najpiękniejszych plaż na świecie ...tak tak moi drodzy .Nikt mi nie powie że Kazimierz nie mógłby jak kiedyś zabłysnąć taką plażą .Gdzie są piękniejsze widoki ? jakie możliwości są u nas w miasteczku w związku z tym .Szkoda bo kiedys była ona nie lada atrakcją .Jeśli nie wierzycie z ta warszawską plażą łatwo sprawdzić wbijając w google Warszawa ma najpiękniejsze plaże na świecie .Potrzeba tylko trochę dobrej woli i zaangażowania , tylko u nas zaraz by zaczęli się handryczyć .....ten chce ten nie chce a ten stanowczo zabrania
 • Ulka
  Fakt - Tatry w Kazimierzu nie wyrosną. Przynajmniej nie w najbliższym czasie ;-)

Mapa

Pensjonaty

Gościniec Basia


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę