KOKPiT zaprasza na pierwszą wystawę od czasu ogłoszenia pandemii

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Tatiany Majewskiej i Zbigniewa Olszewskiego „Magiczny realizm”. Wystawa potrwa do końca czerwca.
To pierwsza od początku ogłoszenia stanu epidemii koronawirusa wystawa w Kazimierskim Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki. Zobaczymy na niej obrazy dwójki artystów – pochodzącej Rosji i od 20 lat mieszkającej w Polsce Tatiany Majewskiej oraz Zbigniewa Olszewskiego. 
- Malarstwo Tatiany Majewskiej prezentuje szerokie spektrum tematyczne, począwszy od martwych natur, portret, aż po malarstwo nadrealistyczne. W swoich pracach artystka w niezwykły sposób konstruuje wielopłaszczyznowe narracje, które później oddziałują na odbiorcę, zachęcają go do w niknięcia w przestrzeń obrazu – kreując tym samym moment, w którym rozpoczyna się swoisty dialog pomiędzy widzem a artystą za pośrednictwem dzieła sztuki – pisze w zapowiedzi wystawy Łukasz Wiącek. – Obrazy Tatiany Majewskiej wyróżniają się swoistym stylem, który jest nie tylko wyrazem warsztatowych umiejętności artystki, lecz również starannie wykreowaną przestrzenią tworzącą „okno do innego świata”… Artystka nadbudowuje całą narrację na obrazie za pomocą przemyślanej kompozycji i niezwykle delikatnie nałożonej pastelowej, rozświetlonej plamie barwnej. Zamaszysty, pewny dukt pędzla sprawia natomiast wrażenie ruchu… Każde płótno Tatiany Majewskiej zakrywa jakiś fragment rzeczywistości, aby odsłonić inny, unaoczniając nam eteryczność oraz finezyjność istoty piękna zaklętego w obrazach.
Zbigniew Olszewski  to artysta grafik uprawiający głównie rysunek ołówkiem i malarstwo olejne zadumany nad wieczną przemiennością świata.
- Olszewski najlepiej lubi tworzyć w zaciszu własnej pracowni, najczęściej choć nie zawsze, przy dźwiękach ulubionej muzyki, w otoczeniu książek, do których chętnie powraca i stąd być może bierze swój początek narracja tak często pojawiająca się zarówno w jego grafikach, rysunkach, jak i w malarstwie – pisze Agnieszki Kuśnierz w recenzji „Realizm Fantastyczny Zbigniewa Olszewskiego” w „Na Przykład” 46/97. - Nie ma w tych pracach przypadkowości, wszystkie są bardzo przemyślane. Istotną rolę odgrywa w nich szczegół. Miękki modelunek światłocieniowy, zróżnicowana kompozycja, wielość planów i zróżnicowany walor nadają im charakter prac skończonych.
Wernisaż 13 czerwca o godzinie 15:00. Wystawa potrwa do 30 czerwca.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę