Kierowco, patrz na znaki!

Skomentuj (25)

Jeżdżąc stale tymi samymi trasami, bardzo często przestajemy patrzeć na znaki, bo przecież znamy je już „na pamięć”. Bywa to jednak bardzo zgubne, bo co jakiś czas w organizacji ruchu wprowadzane są zmiany. Tak będzie w najbliższym czasie w Kazimierzu Dolnym. A więc kierowco, patrz na znaki!

Choć temat organizacji ruchu w Kazimierzu Dolnym kilka lat temu był dyskutowany i naniesione zostały pewne zmiany, a na ulicach Miasteczka pojawiły się nowe znaki drogowe, w ścisłym centrum niewiele te zmiany pomogły. Tłok, korki i parkowanie wszędzie, gdzie tylko jest skrawek wolnej przestrzeni, to standard. Czy da się tego w ogóle uniknąć?

Władze Kazimierza przy współpracy policji oraz pracowników starostwa puławskiego opracowali nowy projekt organizacji ruchu w mieście, który prawdopodobnie zacznie obowiązywać już od czerwca. Wprowadzone zmiany być może nie ucieszą kierowców, ale za to dadzą zielone światło policji, która dzięki kilku nowym znakom drogowym będzie mogła karać kierowców parkujących w miejscach niedozwolonych.

- Dokumentacja została już złożona w Starostwie Powiatowym w Puławach i w najbliższych dniach powinna zostać zatwierdzona – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Zmiany dotyczyć będą kilku ulic: Lubelskiej, Krakowskiej, Podzamcze, Nadwiślańskiej i Plebanki i mają one służyć temu, by osoby niepowołane nie wjeżdżały i nie parkowały na tych ulicach.
Najważniejszym znakiem, który pojawi się na kazimierskich ulicach, będzie ten zakazujący zatrzymywania się i postoju.

- Wspólnie ze starostwem wypracowaliśmy chyba najlepszy wariant z możliwych – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Będą tablice informujące o tym, że dalej mogą wjechać tylko pojazdy uprzywilejowane, czyli tzw. służby miejskie, mieszkańcy danej ulicy i osoby posiadające zaświadczenie burmistrza uprawniające do wjazdu.
Zaświadczenia będą wydawane przez burmistrza i będą się o nie mogli ubiegać zarówno mieszkańcy, jak i osoby spoza gminy, np. pracujące w Miasteczku. Ważne będzie uzasadnienie.

- W ten sposób ostateczna decyzja dotycząca wjazdu w daną ulicę zależeć będzie również od burmistrza, jeżeli będą ku temu uzasadnione podstawy – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – To jest, wydaje się najlepsze rozwiązanie, gdyż żadna z grup społecznych nie będzie dyskryminowana.

Oprócz tego w mieście będą wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Na Rynku zaś pojawią się skrzynie z kwiatami. Ich zadaniem oprócz ukwiecenia miasta będzie także wyznaczenie ulicy Nadwiślańskiej w obrębie Dużego Rynku.

Nowa organizacja ruchu w mieście zacznie obowiązywać prawdopodobnie już na początku czerwca.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (25)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2017.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2017.
Pokaż stopkę