Kierowco, patrz na znaki!

Skomentuj (25)

Jeżdżąc stale tymi samymi trasami, bardzo często przestajemy patrzeć na znaki, bo przecież znamy je już „na pamięć”. Bywa to jednak bardzo zgubne, bo co jakiś czas w organizacji ruchu wprowadzane są zmiany. Tak będzie w najbliższym czasie w Kazimierzu Dolnym. A więc kierowco, patrz na znaki!

Choć temat organizacji ruchu w Kazimierzu Dolnym kilka lat temu był dyskutowany i naniesione zostały pewne zmiany, a na ulicach Miasteczka pojawiły się nowe znaki drogowe, w ścisłym centrum niewiele te zmiany pomogły. Tłok, korki i parkowanie wszędzie, gdzie tylko jest skrawek wolnej przestrzeni, to standard. Czy da się tego w ogóle uniknąć?

Władze Kazimierza przy współpracy policji oraz pracowników starostwa puławskiego opracowali nowy projekt organizacji ruchu w mieście, który prawdopodobnie zacznie obowiązywać już od czerwca. Wprowadzone zmiany być może nie ucieszą kierowców, ale za to dadzą zielone światło policji, która dzięki kilku nowym znakom drogowym będzie mogła karać kierowców parkujących w miejscach niedozwolonych.

- Dokumentacja została już złożona w Starostwie Powiatowym w Puławach i w najbliższych dniach powinna zostać zatwierdzona – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Zmiany dotyczyć będą kilku ulic: Lubelskiej, Krakowskiej, Podzamcze, Nadwiślańskiej i Plebanki i mają one służyć temu, by osoby niepowołane nie wjeżdżały i nie parkowały na tych ulicach.
Najważniejszym znakiem, który pojawi się na kazimierskich ulicach, będzie ten zakazujący zatrzymywania się i postoju.

- Wspólnie ze starostwem wypracowaliśmy chyba najlepszy wariant z możliwych – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Będą tablice informujące o tym, że dalej mogą wjechać tylko pojazdy uprzywilejowane, czyli tzw. służby miejskie, mieszkańcy danej ulicy i osoby posiadające zaświadczenie burmistrza uprawniające do wjazdu.
Zaświadczenia będą wydawane przez burmistrza i będą się o nie mogli ubiegać zarówno mieszkańcy, jak i osoby spoza gminy, np. pracujące w Miasteczku. Ważne będzie uzasadnienie.

- W ten sposób ostateczna decyzja dotycząca wjazdu w daną ulicę zależeć będzie również od burmistrza, jeżeli będą ku temu uzasadnione podstawy – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – To jest, wydaje się najlepsze rozwiązanie, gdyż żadna z grup społecznych nie będzie dyskryminowana.

Oprócz tego w mieście będą wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Na Rynku zaś pojawią się skrzynie z kwiatami. Ich zadaniem oprócz ukwiecenia miasta będzie także wyznaczenie ulicy Nadwiślańskiej w obrębie Dużego Rynku.

Nowa organizacja ruchu w mieście zacznie obowiązywać prawdopodobnie już na początku czerwca.

Skomentuj


Dodane komentarze (14)

 • Z Dołów
  Czy mieszkając na ul. Doły, jak będę chciała podjechać do przychodni czy na pocztę, muszę mieć zaświadczenie/zaświadczenia od Burmistrza?
  • rys
   Przede wszystkim
 • klient609814
  Witam.Jestem przyjezdnym niestety osobą posiadającą kartę parkowania dla osób niepełnosprawnych.Dotychczas dla takich osób miejsc parkingowych było jak na lekarstwo.Przyjeżdzam do Kazimierza w czerwcu.Ciekawe czy to będzie * Dobra zmiana*. Pozdrawiam
 • też mieszkaniec
  do mieszkańca a może mieszańca?
  cała Lubelska żyje z turystów ale jakoś miejsc parkingowych u nich niewiele najchętniej zawłaszczyli byście całą ulicę dla siebie podobnie jak robi to od kilku lat niejaki X na ul Krzywe Koło wbijal pręty zbrojeniowe na stale przykręcil pacholki na miejskiej ulicy...to skandal taka prywata i bezkarność .
  • E ty
   A skąd wiesz że na stałe przykręcił ? Próbowałeś parkować i przestawić a tu zdziwko hę ? Tam nie jest miejsce do parkowania.
 • Okale Kolonia
  Ja tam będę jeździł jak mi brak. Dziadek furmanką za Ruska i Niemca jeździł. Z ojcem przywoziłem i czepiałem na Studni dekrety PKWN !!
  • 0[9j
   Kłamiesz ! jak dekrety PKWN to musiałeś przywozić z Moskwy a nie z Okala
  • Okale Kolonia
   @ 0[9j - do Okala przywoził nam "Mietek" (Moczar) te dekrety. Za Niemca wozilim mu do lasu bimber. A bo ja wim skund łun je wziół. Dyć pisane po polsku to nie od Ruska czy Hitlerowca. "Mietek" kazał je czepiać - to czepialim. Goździe też dał.
 • kondzio
  Moze to rozwiazanie nasze Najjasniejszego umyslu jest tak glupie ze roztlumaczyc nie mozna. Wystarczy: nie dotyczy mieszkancow gminy i juz
 • Warszafka
  Szlabany i karty chipowe dla uprawnionych - tylko takie rozwiązanie widzę. Jeżeli już ma pozostać na znakach drogowych to informacja dodatkowa pod znakiem zakazu powinna być KRÓTKA (bardzo krótka). Po co wymieniać słuzby, instytucje etc. Na co to potrzebne dla turysty.
 • mieszkaniec
  właśnie dobrze z ul.Lubelską mieszkańcy nie mogą pod dom podjechać bo parkują turyści,dziady turyści bo na parking ich nie stać,to po co jedziesz jeden z drugim
  • Rycho
   Jakbym słyszał utyskiwania "mieszkańców" z lat 50-tych, 60-tych ubiegłego stulecia - "stonka przyjechała"
  • Sarete
   Typowy przykład "życzliwego" mieszkańca Kazimierza. Najlepiej postawić zakaz wjazdu dla turystów przy wjeździe do miasta.Tak wrogo nastawionych mieszkańców nie ma chyba w żadnym miasteczku. To się czuje na każdym kroku! Tak było od lat i nic się nie zmienia.
  • rew
   Sarete, to po co przyjeżdżasz skoro nikt cię tu nie chce? Masochista jakiś jesteś czy co?
 • Eliasz
  A dla mnie jaki Ausweis będzie ? Ja tylko parę fotek swojej kamienicy.
 • Leon
  Czyli mieszkaniec będzie się musiał ubiegać o zaświadczenie pozwalające mu na wjazd osobno np. na ul. Lubelską, a osobno na ul. Nadwiślanską, dobrze zrozumiałem? To jakiś absurd!?!
  • pijany znad Grodarza
   własnie ja o tym twierdzę, że piszacy artykul nie wie CO PISZE.
 • pssss
  Cos podobnego kolejna glupia decyzja
 • pijany znad Grodarza
  "Będą tablice informujące o tym, że dalej mogą wjechać tylko pojazdy uprzywilejowane, czyli tzw. służby miejskie, mieszkańcy danej ulicy i osoby posiadające zaświadczenie burmistrza uprawniające do wjazdu. "

  Kuriozalne to, ale to chyba efekt nieznajomości rzeczy przez piszacego ten artykuł.
 • pijany znad Grodarza
  " Wprowadzone zmiany być może nie ucieszą kierowców, ale za to dadzą zielone światło policji, która dzięki kilku nowym znakom drogowym będzie mogła karać kierowców parkujących w miejscach niedozwolonych."

  hahaha. Teraz nie mogła?. Żarty na bok.
  • ptaszek Kaczyńskiego
   Dla policji "zielone światło do karania". Co to jest ? PGR , cukrownia...? To są komunały gierkowskie. Wydajność, przerób, cyferki, hasła i Przodownicy Pracy Socjalistycznej
  • Rycho
   To nie żarty - to próba otwierania otwartych drzwi, a ma na celu poprzez pozorowane działania wmówić "ciemnemu ludowi", że coś się robi
 • skandal
  osoby posiadające zaświadczenie burmistrza uprawniające do wjazdu.
  Zaświadczenia będą wydawane przez burmistrza i będą się o nie mogli ubiegać zarówno mieszkańcy, jak i osoby spoza gminy, np. pracujące w Miasteczku. Ważne będzie uzasadnienie.
  • skandal II
   Łaskę znaczy się będzie Jaśnie Pan robił dając zaświadczenia. Jakby od razu pozwolić wszystkim mieszkańcom nie mógł. To skandal
 • turysta
  nareszcie nowy burmistrz,jest pięknie

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2023? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2023.
Pokaż stopkę