Kiermasz Produktów Lokalnych

Skomentuj (2)

Produkty zielarskie, miody, oleje tłoczone na zimno oraz rękodzieło - wszystko to będzie można obejrzeć i nabyć na Kiermaszu Produktów Lokalnych, który już w najbliższą niedzielę odbędzie się w Kazimierzu Dolnym.

Najbliższy weekend w Kazimierzu Dolnym zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Oprócz koncertów, warsztatów czy pokazów filmowych w nadwiślańskim Miasteczku odbędzie się także Kiermasz Produktów Lokalnych. Organizatorem kiermaszu jest Lokalna Grupa Działania "Zielony Pierścień" a sama impreza współfinansowana jest z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.


W najbliższą niedzielę, 24 lipca w godzinach 10.00 – 17.00, w plenerze u zbiegu ulic: Podzamcze i Nadwiślańska, będziemy mogli nabyć i zdegustować produkty wytworzone w najbliższym regionie.


- Imprezę adresujemy przede wszystkim do turystów, którzy chcą poznać dziedzictwo kulinarne i rękodzieło naszego regionu – piszą organizatorzy. - Swoje wyroby zaprezentuje kilkunastu lokalnych wystawców z 11 gmin. Będą to produkty certyfikowane przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień” oraz produkty tradycyjne wpisane na listę Ministra Rolnictwa.


Co takiego znajdziemy na plenerowych stoiskach? Będą produkty zielarskie, miody, oleje tłoczone na zimno, przetwory z płatków i owoców róży, przetwory z owoców miękkich, soki z jabłek oraz rękodzieło, w tym porcelanę i ceramikę z ręcznie malowanymi obiektami zabytkowymi z regionu, wyroby z wikliny papierowej czy tradycyjnie tkane chodniki.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Dolny
    Kto jest przedstawicielem tej grupy z ramienia Kazimierza? Czy nie jakaś znamienita przedsiębiorcza kobieta?
    • air
      Odpowiedź w Google

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę