Kazimierzanka laureatką festiwalu

Skomentuj (11)

Młoda kazimierzanka - Monika Malczak wygrała czwartą edycję Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus "W żółtych płomieniach liści" w Białymstoku. Nie jest to pierwszy sukces utalentowanej wokalistki pochodzącej z Kazimierza Dolnego.

 

Festiwal "W żółtych płomieniach liści" organizuje Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Głównym celem tego wydarzenia jest prezentacja i popularyzacja piosenek artystki wywodzącej się z tego właśnie miasta – Łucji Prus. Podczas festiwalu promowane są także inne utwory z dziedziny współczesnej piosenki literackiej i autorskiej.

 

Jury wysłuchało 18 prezentacji konkursowych zakwalifikowanych do udziału w festiwalu. Pierwsza nagroda powędrowała na ręce Moniki Malczak reprezentującej Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika". Bez wątpienia jest to także sukces instruktora młodej artystki - Zbigniewa Jonaka z puławskiego "Domu Chemika".

- Zgodnie z zapisem w protokole jury uznało poziom artystyczny prezentacji konkursowych za bardzo wysoki – pisze w liście do redakcji Mariusz Karolak z Puławskiego Ośrodka Kultury. - Tym bardziej cieszy więc uznanie dla Moniki Malczak, którą doceniono na tak prestiżowym festiwalu. Ponadto laureatka I nagrody została zaproszona z własnym recitalem na V edycję festiwalu, która odbędzie się w przyszłym roku.

Warto wspomnieć także o tym, że młoda kazimierzanka we wrześniu tego roku wyśpiewała "Srebrną różę" (II miejsce) na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki "Kwietnik" w Kutnie. W najbliższym czasie, artystka wystąpi jako gość na "Zaduszkach jazzowych" - koncercie, który odbędzie się 26 października w kawiarni "Smok". Koncert ten poświęcony będzie pamięci polskiego saksofonisty jazzowego Tomasza Szukalskiego.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (11)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę