Kazimierzanka laureatką festiwalu

Skomentuj (11)

Młoda kazimierzanka - Monika Malczak wygrała czwartą edycję Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus "W żółtych płomieniach liści" w Białymstoku. Nie jest to pierwszy sukces utalentowanej wokalistki pochodzącej z Kazimierza Dolnego.

 

Festiwal "W żółtych płomieniach liści" organizuje Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Głównym celem tego wydarzenia jest prezentacja i popularyzacja piosenek artystki wywodzącej się z tego właśnie miasta – Łucji Prus. Podczas festiwalu promowane są także inne utwory z dziedziny współczesnej piosenki literackiej i autorskiej.

 

Jury wysłuchało 18 prezentacji konkursowych zakwalifikowanych do udziału w festiwalu. Pierwsza nagroda powędrowała na ręce Moniki Malczak reprezentującej Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika". Bez wątpienia jest to także sukces instruktora młodej artystki - Zbigniewa Jonaka z puławskiego "Domu Chemika".

- Zgodnie z zapisem w protokole jury uznało poziom artystyczny prezentacji konkursowych za bardzo wysoki – pisze w liście do redakcji Mariusz Karolak z Puławskiego Ośrodka Kultury. - Tym bardziej cieszy więc uznanie dla Moniki Malczak, którą doceniono na tak prestiżowym festiwalu. Ponadto laureatka I nagrody została zaproszona z własnym recitalem na V edycję festiwalu, która odbędzie się w przyszłym roku.

Warto wspomnieć także o tym, że młoda kazimierzanka we wrześniu tego roku wyśpiewała "Srebrną różę" (II miejsce) na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki "Kwietnik" w Kutnie. W najbliższym czasie, artystka wystąpi jako gość na "Zaduszkach jazzowych" - koncercie, który odbędzie się 26 października w kawiarni "Smok". Koncert ten poświęcony będzie pamięci polskiego saksofonisty jazzowego Tomasza Szukalskiego.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (11)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę