Kazimierz w trójwymiarze

W najbliższy weekend do Kazimierza zjadą studenci z siedmiu uczelni z całej Polski, by we współpracy z ekspertami z firmy Esri Polska wziąć udział w II Ogólnopolskiej Szkole GIS „ArtGIS”. Efektem ich pracy ma być trójwymiarowa wizualizacja najpiękniejszych zakątków Kazimierza Dolnego. 

Ogólnopolska Szkoła GIS „ArtGIS” organizowana jest już po raz drugi. Tym razem w Kazimierzu Dolnym.

- Projekt ArtGIS to wyjątkowa próba połączenia fotografii, obrazów i informacji geograficznych w trójwymiarowe modele wybranego miasta. Pragniemy wspólnie podjąć wyzwanie integracji doświadczeń pracowników nauki, planistów przestrzennych oraz artystów malarzy i fotografików w celu wypracowania nowych metod oceny, zapisu i promocji piękna krajobrazu – mówi dr Szymon Chmielewski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, pomysłodawca projektu „ArtGIS”.

W czasie weekendowych warsztatów grupy zadaniowe pracować będą nad uchwyceniem piękna wybranych zakątków Kazimierza za pomocą właściwych im środków wyrazu (GIS&LiDAR- analizy przestrzenne i skaning laserowy, CityEngine - tworzenie modeli 3D w aplikacji mapowej, fotografia, techniki plastyczne, metody socjologiczne), by na koniec zintegrować efekty swoich prac w postaci obrazu 3D przygotowanego w środowisku CityEngine od firmy Esri,

- Dużym wyzwaniem, stojącym przed specjalistami z zakresu architektury krajobrazu, ekologii krajobrazu i planowania przestrzennego jest próba oceny jakości krajobrazu. Również przedstawiciele świata sztuki, będą poszukiwać sposobu na pokazanie i uchwycenie piękna tego terenu przy pomocy palety barw, obrazu lub fotografii. Połączenie tych dziedzin z najnowocześniejszymi technologiami z obszaru systemów informacji geograficznej pozwoli na stworzenie jedynego w swoim rodzaju projektu z pogranicza sztuki i geografii – dodaje Marta Samulowska, Menedżer Działu Edukacji w obszarze GIS w Esri Polska.

Organizatorem II Ogólnopolskiej Szkoły GIS „ArtGIS” jest Międzywydziałowe Studenckie Koło Naukowe Architektury i Ekologii Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz firma Esri Polska.

 

Fot. Esri

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę