Kazimierz w trójwymiarze

W najbliższy weekend do Kazimierza zjadą studenci z siedmiu uczelni z całej Polski, by we współpracy z ekspertami z firmy Esri Polska wziąć udział w II Ogólnopolskiej Szkole GIS „ArtGIS”. Efektem ich pracy ma być trójwymiarowa wizualizacja najpiękniejszych zakątków Kazimierza Dolnego. 

Ogólnopolska Szkoła GIS „ArtGIS” organizowana jest już po raz drugi. Tym razem w Kazimierzu Dolnym.

- Projekt ArtGIS to wyjątkowa próba połączenia fotografii, obrazów i informacji geograficznych w trójwymiarowe modele wybranego miasta. Pragniemy wspólnie podjąć wyzwanie integracji doświadczeń pracowników nauki, planistów przestrzennych oraz artystów malarzy i fotografików w celu wypracowania nowych metod oceny, zapisu i promocji piękna krajobrazu – mówi dr Szymon Chmielewski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, pomysłodawca projektu „ArtGIS”.

W czasie weekendowych warsztatów grupy zadaniowe pracować będą nad uchwyceniem piękna wybranych zakątków Kazimierza za pomocą właściwych im środków wyrazu (GIS&LiDAR- analizy przestrzenne i skaning laserowy, CityEngine - tworzenie modeli 3D w aplikacji mapowej, fotografia, techniki plastyczne, metody socjologiczne), by na koniec zintegrować efekty swoich prac w postaci obrazu 3D przygotowanego w środowisku CityEngine od firmy Esri,

- Dużym wyzwaniem, stojącym przed specjalistami z zakresu architektury krajobrazu, ekologii krajobrazu i planowania przestrzennego jest próba oceny jakości krajobrazu. Również przedstawiciele świata sztuki, będą poszukiwać sposobu na pokazanie i uchwycenie piękna tego terenu przy pomocy palety barw, obrazu lub fotografii. Połączenie tych dziedzin z najnowocześniejszymi technologiami z obszaru systemów informacji geograficznej pozwoli na stworzenie jedynego w swoim rodzaju projektu z pogranicza sztuki i geografii – dodaje Marta Samulowska, Menedżer Działu Edukacji w obszarze GIS w Esri Polska.

Organizatorem II Ogólnopolskiej Szkoły GIS „ArtGIS” jest Międzywydziałowe Studenckie Koło Naukowe Architektury i Ekologii Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz firma Esri Polska.

 

Fot. Esri

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę