Kazimierz w 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Skomentuj (5)

Przyszły rok zapowiada się rocznicowo i uroczyście. Wszystko za sprawą obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W Kazimierzu Dolnym już rozpoczęły się pierwsze przygotowania.

Na ostatnim posiedzeniu Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki jednym z punktów obrad była dyskusja na temat powołania Gminnego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Pojawiły się pierwsze propozycje wydarzeń oraz kandydatów, którzy mogliby wejść w skład komitetu.

Pośród zgłoszonych osób znaleźli się m.in. burmistrz Kazimierza Dolnego – Andrzej Pisula, Przewodniczący Rady Miejskiej – Piotr Guz, Przewodnicząca Komisji Edukacji – Ewa Wolna, dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki – Mariusz Płoszaj Mazurek, ksiądz proboszcz – Tomasz Lewniewski, Ojciec Gwardian z Klasztoru o.o. Reformatów, Prezes Banku Spółdzielczego – Cezary Wojtanowicz, Prezes Stowarzyszenia Wołyń – Henryk Kozak oraz przedstawiciele poszczególnych instytucji, np. szkół funkcjonujących na terenie gminy Kazimierz, Biblioteki Miejskiej, Muzeum Nadwiślańskiego, Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego, Samorządu Mieszkańców oraz jednostek OSP z terenu gminy Kazimierz.

Pomysłów związanych z wydarzeniami, które mogłyby się odbyć w ramach obchodów jest wiele. Wśród nich pojawiają się m.in.: rajd gwiaździsty dla uczniów, patriotyczne śpiewanie, koncert na Zamku, wykłady.

- Rozmowy cały czas trwają – mówi Marcin Pisula. – Zarówno w poszczególnych instytucjach, jak i szkołach. Jest sporo propozycji, ale za wcześnie jeszcze, by o nich głośno mówić, bo wymagają dopracowania. Dajmy sobie trochę czasu, by wszystko przemyśleć i rozłożyć w czasie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczną się w nadwiślańskim Miasteczku już w styczniu 2018 i będą trwały przez cały rok. Na początku przyszłego roku członkowie komitetu spotkają się, by przygotować specjalny kalendarz imprez. Co ważne, pomysły można cały czas zgłaszać.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (5)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę