Kazimierz. Tu miała umrzeć

To miało być morderstwo doskonałe, zaplanowane w każdym szczególe i litościwie bezbolesne, a do tego w romantycznej scenerii Kazimierza Dolnego. Stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o zlecenie zabójstwa żony.

Warszawscy policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali 54 – letniego mężczyznę, który jest podejrzany o zlecenie zabójstwa żony, a także jego 35 – letniego wspólnika, który miał mu w tym pomagać.

Jak ustalili policjanci 54 – latek miał planować zabójstwo żony już od kwietnia ubiegłego roku. To miała być zbrodnia doskonała, zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Plan, jak ustalili nieoficjalnie dziennikarze TVN Warszawa, był taki, że kobieta miała zostać uduszona podczas wypoczynku w luksusowym spa w Kazimierzu Dolnym.

Za pomoc w tej zbrodni wspólnik miał otrzymać znaczną kwotę pieniędzy. Za samo zabójstwo niedoszły morderca, którego miał znaleźć znajomy zleceniodawcy, miał otrzymać – jak podają media – mieszkanie na Mokotowie.

- Plany mężczyzn zostały pokrzyżowane przez policjantów. Dzięki ich pracy operacyjnej oraz ustaleniom wyszły na jaw okoliczności tej zbrodni oraz motywy, jakimi miał kierować się 54-latek  – czytamy na stronie Stołecznej Komendy Policji. –  Niewykluczone, że mężczyzna planując zabójstwo żony, chciał rozwiązać swoje problemy osobiste i finansowe.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. W warszawskiej prokuraturze okręgowej usłyszeli zarzuty. 54-latek odpowiadać będzie za podżeganie do zabójstwa, a 35 – latek za pomocnictwo w tej zbrodni.

- Za te przestępstwa może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności – mówią policjanci.

O potencjalnym mordercy w notatce policyjnej na stronie internetowej nie ma ani słowa. Zapisano jedynie, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

Interesujące jest także wybranie na miejsce zbrodni Kazimierza Dolnego – miasta, o którym mówią, że jest najbardziej romantyczne w Polsce.

- Kazimierz dobry na wszystko, wycieczkę rowerową, romantyczną kolację...morderstwo? – ironizują internauci.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę