Kazimierz. Tu miała umrzeć

To miało być morderstwo doskonałe, zaplanowane w każdym szczególe i litościwie bezbolesne, a do tego w romantycznej scenerii Kazimierza Dolnego. Stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o zlecenie zabójstwa żony.

Warszawscy policjanci ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw zatrzymali 54 – letniego mężczyznę, który jest podejrzany o zlecenie zabójstwa żony, a także jego 35 – letniego wspólnika, który miał mu w tym pomagać.

Jak ustalili policjanci 54 – latek miał planować zabójstwo żony już od kwietnia ubiegłego roku. To miała być zbrodnia doskonała, zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Plan, jak ustalili nieoficjalnie dziennikarze TVN Warszawa, był taki, że kobieta miała zostać uduszona podczas wypoczynku w luksusowym spa w Kazimierzu Dolnym.

Za pomoc w tej zbrodni wspólnik miał otrzymać znaczną kwotę pieniędzy. Za samo zabójstwo niedoszły morderca, którego miał znaleźć znajomy zleceniodawcy, miał otrzymać – jak podają media – mieszkanie na Mokotowie.

- Plany mężczyzn zostały pokrzyżowane przez policjantów. Dzięki ich pracy operacyjnej oraz ustaleniom wyszły na jaw okoliczności tej zbrodni oraz motywy, jakimi miał kierować się 54-latek  – czytamy na stronie Stołecznej Komendy Policji. –  Niewykluczone, że mężczyzna planując zabójstwo żony, chciał rozwiązać swoje problemy osobiste i finansowe.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. W warszawskiej prokuraturze okręgowej usłyszeli zarzuty. 54-latek odpowiadać będzie za podżeganie do zabójstwa, a 35 – latek za pomocnictwo w tej zbrodni.

- Za te przestępstwa może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności – mówią policjanci.

O potencjalnym mordercy w notatce policyjnej na stronie internetowej nie ma ani słowa. Zapisano jedynie, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

Interesujące jest także wybranie na miejsce zbrodni Kazimierza Dolnego – miasta, o którym mówią, że jest najbardziej romantyczne w Polsce.

- Kazimierz dobry na wszystko, wycieczkę rowerową, romantyczną kolację...morderstwo? – ironizują internauci.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2019! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2019. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę