Kazimierskie światełko do nieba

Skomentuj (26)

zobacz więcej (8)

Kazimierz włączył się w ogólnopolską akcję Światełka do nieba. Tydzień po zamachu na Pawła Adamowicza wyraził swój hołd dla zamordowanego prezydenta Gdańska oraz poparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kazimierskie światełko do nieba w niedzielny wieczór 20 stycznia zgromadziło wielu kazimierzaków. Światełko do nieba symbolizowało serce ze zniczy ułożone w sercu Miasteczka pod studnią na rynku i indywidualne światełka zapalone przez uczestników spotkania.
Nie było przemówień, bo wszystkie słowa już wypowiedziano, czasem nawet za wiele.

W tle płynęła „The Sound of Silence”, która w ostatnich dniach stała się nieoficjalnym hymnem gdańszczan pogrążonych w żałobie po zamordowaniu ich prezydenta, Pawła Adamowicza, 13 stycznia podczas kulminacyjnego momentu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Światełka do nieba.

- To piosenka o braku zdolności do porozumienia – powiedział o „The Sound of Silence” Paul Simon. – Są ludzie niezdolni do kontaktu z innymi, do tego, aby kochać innych.

W kontekście ostatnich wydarzeń w Polsce to bardzo wyraziste słowa, ale na szczęście nie ostatnie. W Kazimierzu pod farą stoi ławeczka, którą ktoś opatrzył napisem „Ktokolwiek jesteś, życzę Ci dobrze”… Niech te słowa będą teraz pierwsze… Dla nas wszystkich.

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • trzeźwy
  "Pani W " Historyk M. Pisula tym razem niestety zapomniał o historii.W 156 rocznicę Powstania Styczniowego nie było na uroczystości żadnego ucznia jak również nie był osobiście. Wstyd radny powiatowy.
  • naprawdę trzeźwa
   Tak oto rozpowszechniane są kłamstwa. Wystarczy wejść na profil Marcina Pisuli i tam widać jak przypomina o pamięci nie tylko przy okazji tej rocznicy. Mam dość czepiania się wszystkich. Jak pan Nadolski sobie organizuje wydarzenia i ogłasza je tylko w kościele to nie powód by wszyscy robili to co on chce i kiedy chce i stawali na baczność na jego zawołanie. Może wreszcie by z tym skończył. Chyba robi to tylko po to by inni mieli okazję do wypisywania typu chamskich komentarzy bo lubują się w sprawdzaniu obecności. O pamięć tu nie chodzi raczej... albo dziwnie rozumianą pamięć!
 • Bolek
  POco te znicze nielepiej było do puszki dać dla potrzebujących.
  • Luks
   ależ ta zółć siedzi i taki siedzi i sie wylewa. Pewnie w duszy radość jak to to dogryzł subtelnie. Co masz z tego? Odpuść!
 • OBCY8
  PIĘKNIE!! POZDRAWIAM WSZYSTKICH O GORĄCYCH SERCACH.❤❤❤
 • Ulka-Kazimierz
  A na rynku serce wciąż płonie http://www.kazimierzdolny.net/kamera.php?id_kamery=2
 • pracujacy
  jak zginęło dwunastu prostych uczciwych górników ,to nikt szumu nie robił
  • Regina
   A ty co zrobiłeś? W jaki sposób uczciłeś ich pamięć? Co zorganizowałeś? Gdzie? Kiedy?
  • Rycho
   @Regina - pracował trolując
 • pani W.
  Tutaj jeszcze warto podziękować panu Marcinowi Pisuli, który potrafi dołożyć energii by wspólnie pamiętać nie tylko o historii, ale także przeżywać tak smutne chwile.
 • Zaduma
  ....nie było przemówień, bo wszystkie słowa już wypowiedziano.... ludzie przyszli z własnej woli zapalić światełko do nieba, wesprzeć żałobników z Gdańska... ale niektórzy z komentujących dorabiają do tego ideologię. Tylko po co?
 • Gość
  To jest skutek upolitycznienia samorządów. W każdej byle gminie partyjne układy i rozdawnictwo stołków. Nic się nie zmieni, dopóki rządzić będzie partyjniactwo. Polityka zawsze opiera się na kłamstwie i manipulacji.
 • Ulka-Kazimierz
  "W Kazimierzu pod farą stoi ławeczka, którą ktoś opatrzył napisem „Ktokolwiek jesteś, życzę Ci dobrze”... Niech te słowa będą teraz pierwsze... Dla nas wszystkich."
 • dekalog
  8. NIE MÓW FAŁSZYWEGO ŚWIADECTWA PRZECIW BLIŹNIEMU SWEMU.

  Ósme przykazanie zabrania fałszowania prawdy w relacjach z drugim człowiekiem. Ten przepis moralny wypływa z powołania ludu świętego, by był świadkiem swojego Boga, który jest prawdą i chce prawdy. Wykroczenia przeciw prawdzie - przez słowa lub czyny - wyrażają odmowę zobowiązania się do prawości moralnej; są poważną niewiernością Bogu i w tym sensie podważają podstawy Przymierza.

  A więc jeśli odwołujesz się do wiary, to pamiętaj o tym przykazaniu i nazywaj złodzieja, bandytę, zamachowca, winnego kierowcę seice... itd, itp po tym jak to im zostanie udowodnione.
 • pijany znad Grodarza
  "Kazimierz włączył się w ogólnopolską akcję Światełka do nieba. Tydzień po zamachu na Pawła Adamowicza wyraził swój hołd dla zamordowanego prezydenta Gdańska oraz poparcie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy."

  @ Roman. @ kazimierzak. O Czym Wy ?. Do kogo Wy ?

  Piszę " Wy" bo tak się zachowujecie jakbyscie nie byli Nami. Naprawdę widzicie w tym " Smoleńsk " ?. Naprawdę widzicie w tym " robienie polityki" ?.
  • kazimierzak
   Dokładnie tak, posłuchaj radia, popatrz w telewizor, poczytaj gazety. Chyba żeś nie tylko pijany ale i ślepy, no i głuchy.
  • pijany znad Grodarza
   Nie powiem Ci, jaki jestem. Ty JUŻ wiesz.
 • kazimierzak
  Skończcie proszę to robienia polityki na czyimś nieszczęściu. Naprawdę to jest obrzydliwe. Idziecie dokładnie w ślady PiS po Smoleńsku. To tylko pokazuje, jaki poziom reprezentuje nasza "elita" polityczna. Po trupach do celu. Tylko gadki w stylu - moja prawda jest najmojsza... Po prostu straszne.
  • efka
   No i długo nie wytrzymał jeden z drugim. Chroń Polskę przed nienawiścią i przekonaniem o własnej mądrości.
 • Roman
  Atak na prezydenta Gdańska i zabójstwo pana Pawła Adamawicza nie było wynikiem żadnego aktu nienawiści. Jak dotąd dd mowy nienawiści zginął polityk PIS w Łodzi i katastrofa smoleńska.W Polsce mowę nienawiści wymyśliła lewica,Wyborcza i TVN .
  Zbrodni na panu prezydencie dokonał kryminalista na dodatek z urojeniami. Kazimierska lewico nie szukaj podtekstów politycznych,bo ich nie ma.Nie grajcie śmiercią człowieka,dajcie rodzinie spokojnie przyzywać żałobę.Pomódlcie się. To co wkładacie w głowy dzieci jest ohydne. Panie Marcinie Pisula niech pan się zastanowi co pan takimi działaniami osiągnie. To już jest ideologia. Śmierć człowieka jest straszną tragedią ale tak nie można wykorzystywać śmierci wielkiego samorządowca. Nie dzielcie ludzi na tych i tamtych. To jest dalsze wzbudzanie niepokojów społecznych . Polska jest jedna. Z drugiej strony [ !?]. W końcu, po latach macie swój "Smoleńsk" ,macie swój "Wawel".
  • stefa63
   Panie Romanie Pana pierwsza część wypowiedzi zaprzecza drugiej, ale wiem za kim Pan się opowiada.
   Pozwól Pan młodym wypowiadać się nawet ,, milcząco na temat bieżących wydarzeń.
   To będzie ich przyszłość i mają do tego prawo.
   Dwa plemiona niedługo odejdą , może będzie lepiej ? oby , pozdrawiam
  • człowiek prawicy
   @Roman
   Zwracanie się „ Wy „ przypomina poprzednią epokę „ elity „ tamtych czasów.
   Nie wszyscy ludzie, którzy mają inne poglądy od Pańskich to lewacy, a czy człowiek lewicy nie może być uczciwszy od człowieka przeciwległej opcji politycznej?
   Przynależność do partii nie czyni ludzi dobrych ani złych !
  • Maurycy z Bochotnicy
   A czujna Pani Stefa63 zdemaskowała pisowca, bez konieczności pokazywania "za kim się sama opowiada". Jakoś nie zauważyłem, żeby Roman czegokolwiek dzieciom zabraniał. Jego apel skierowany był raczej do dorosłych, którzy politycznie eksploatują przykre wydarzenia z Gdańska. A ja, tak - jestem twardogłowym pisowcem, co z pewnością i tak było jasne dla czujnej Pani Stefy, po przeczytaniu pierwszego zdania powyższego postu...
  • stefa63
   @Maurycy z Bochotnicy
   Moja wina, moja wina, nie chodziłam na wybory.
   Teraz pójdę , ale po Twoim wpisie nie zagłosuję na PiS, boje się twardogłowych/
  • cisza, nie milczenie
   "Dzisiaj potrzebna jest nam cisza, ale nie może oznaczać milczenia. Bo milczenie jest bliskie obojętności." te słowa padły podczas pogrzebu. Dlatego jestem bardzo za zerwanie z mową nienawiści, ale we wpisie Romana trudno się jej doszukać. Zarzucasz innym tworzenie jakiejś ideologii, a jednocześnie odwołujesz się do ideologii pewnej katastrofy (już nie zamachu?) Podaj przykład katastrofy przedstawicieli innego narodu, który decyduje się na wysłanie przedstawicieli najwyższych władz państwowych i elity inteligencji na nieczynne od lat lotnisko wojskowe i podejmuje się próbę lądowania w niemożliwych do tego warunkach. Dla mnie, to delikatnie mówiąc przykład niemądrego postępowania, żeby nie powiedzieć .... Inną ideologią była ideologia złodziei, kolesiów itp., którymi jak i winnymi tej pierwszej miały się zapełnić więzienia. Został z tego tylko wrak, nie tylko ten w rosyjskim hangarze, ale też naszej narodowej solidarności i empatii.
   Przepraszam, gdybyś nie zakłócił ciszy i ja bym cichym pozostał.
  • Maurycy z Bochotnicy
   @stefa63
   Niech Pani idzie, póki jeszcze wolne wybory się w "tym kraju" odbywają. A ja chciałbym tutaj jeszcze przy okazji przeprosić wszystkich za swój nienawistny, pełen żółci, polityczny wpis...

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę