Kazimierscy strażacy – najlepsi w gminie

Skomentuj (3)

zobacz więcej (9)

W niedzielę 9 maja br. mimo upału drużyny z Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Kazimierz Dolny na błoniach nadwislańskich rywalizowały ze sobą w trakcie zawodów pożarniczych. Równolegle trwały podobne zawody strażaków z gminy Janowiec.

Wspólne zawody strażackie z gminy Kazimierz Dolny i Janowiec zorganizowano w ramach współpracy między jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z obu gmin. Nie była to jednak rywalizacja pomiędzy nimi. Zawody rozgrywano niezależnie w obrębie danej gminy. W dwóch konkurencjach: w biegu sztafetowym na 400 m z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym, polegającym na przygotowaniu się do akcji gaśniczej – wzięło udział łącznie 12 drużyn – 7 z gminy Kazimierz, 4 z gminy Janowiec i gościnnie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Leokadiowa – najlepsza w powiecie puławskim.

Z terenu gminy Kazimierz Dolny najlepsi okazali się strażacy z Kazimierza – zarówno drużyna starszych jak i młodszych strażaków. Kazimierzacy kazali się niewiele gorsi od samych mistrzów z Leokadiowa. Drugie miejsce zajęła drużyna z Witoszyna.

Nagrody wręczane przez burmistrza miasta ufundowała dyrekcja hotelu „Król Kazimierz”, wyrażając swoje zadowolenie z udanej akcji ratowniczej płonącego w sobotę dachu budynku hotelowego.

Obie drużyny – z Kazimierza i Witoszyna – wezmą udział w najbliższych powiatowych zawodach strażackich w Puławach.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę