Językoznawcy spotkają się w Kazimierzu

Skomentuj (10)

O nazwach własnych, sposobach ich tworzenia i wprowadzania w obieg językowy dyskutować będą uczestnicy XXI Międzynarodowej i Ogólnopolskiej Konferencji Onomastycznej pt. „Terminologia onomastyczna – Nazwotwórstwo” w Kazimierzu Dolnym.

Językoznawcy z Polski i Europy specjalizujący się w onomastyce - dziedzinie językoznawstwa zajmującej się badaniem nazw własnych pojawią się w Kazimierzu na XXI Międzynarodowej i Ogólnopolskiej Konferencji Onomastycznej pt. „Terminologia onomastyczna – Nazwotwórstwo”.

- Konferencja będzie ważnym wydarzeniem naukowym w skali ogólnopolskiej i międzynarodowej, w którym wezmą udział uczeni reprezentujący ośrodki naukowe i akademickie z Polski i zagranicy (z Czech i Słowacji, z Rosji, Białorusi i Ukrainy, z Litwy, z Chorwacji i Macedonii, ponadto z Węgier i Włoch). Planowane obrady dadzą okazję do prezentacji naukowych osiągnięć, przedyskutowania zagadnień wynikających z badań onomastycznych i rozpowszechnienia informacji o podjętych inicjatywach badawczych – piszą organizatorzy. 

Organizatorami konferencji planowanej na 4 – 6 października są Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Komitet Językoznawstwa PAN oraz Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego Oddział Lubelski.


Konferencja została objęta patronatem honorowym rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie prof. dr. hab. Stanisława Michałowskiego i marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego oraz patronatem medialnym Polskiego Radia Lublin i TVP3 Lublin, organizatorzy otrzymali także wsparcie od Kazimierskiego Portalu Internetowego.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (10)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2018.
Pokaż stopkę