Językoznawcy spotkają się w Kazimierzu

Skomentuj (10)

O nazwach własnych, sposobach ich tworzenia i wprowadzania w obieg językowy dyskutować będą uczestnicy XXI Międzynarodowej i Ogólnopolskiej Konferencji Onomastycznej pt. „Terminologia onomastyczna – Nazwotwórstwo” w Kazimierzu Dolnym.

Językoznawcy z Polski i Europy specjalizujący się w onomastyce - dziedzinie językoznawstwa zajmującej się badaniem nazw własnych pojawią się w Kazimierzu na XXI Międzynarodowej i Ogólnopolskiej Konferencji Onomastycznej pt. „Terminologia onomastyczna – Nazwotwórstwo”.

- Konferencja będzie ważnym wydarzeniem naukowym w skali ogólnopolskiej i międzynarodowej, w którym wezmą udział uczeni reprezentujący ośrodki naukowe i akademickie z Polski i zagranicy (z Czech i Słowacji, z Rosji, Białorusi i Ukrainy, z Litwy, z Chorwacji i Macedonii, ponadto z Węgier i Włoch). Planowane obrady dadzą okazję do prezentacji naukowych osiągnięć, przedyskutowania zagadnień wynikających z badań onomastycznych i rozpowszechnienia informacji o podjętych inicjatywach badawczych – piszą organizatorzy. 

Organizatorami konferencji planowanej na 4 – 6 października są Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Komitet Językoznawstwa PAN oraz Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego Oddział Lubelski.


Konferencja została objęta patronatem honorowym rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie prof. dr. hab. Stanisława Michałowskiego i marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego oraz patronatem medialnym Polskiego Radia Lublin i TVP3 Lublin, organizatorzy otrzymali także wsparcie od Kazimierskiego Portalu Internetowego.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (10)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę