Językoznawcy spotkają się w Kazimierzu

Skomentuj (10)

O nazwach własnych, sposobach ich tworzenia i wprowadzania w obieg językowy dyskutować będą uczestnicy XXI Międzynarodowej i Ogólnopolskiej Konferencji Onomastycznej pt. „Terminologia onomastyczna – Nazwotwórstwo” w Kazimierzu Dolnym.

Językoznawcy z Polski i Europy specjalizujący się w onomastyce - dziedzinie językoznawstwa zajmującej się badaniem nazw własnych pojawią się w Kazimierzu na XXI Międzynarodowej i Ogólnopolskiej Konferencji Onomastycznej pt. „Terminologia onomastyczna – Nazwotwórstwo”.

- Konferencja będzie ważnym wydarzeniem naukowym w skali ogólnopolskiej i międzynarodowej, w którym wezmą udział uczeni reprezentujący ośrodki naukowe i akademickie z Polski i zagranicy (z Czech i Słowacji, z Rosji, Białorusi i Ukrainy, z Litwy, z Chorwacji i Macedonii, ponadto z Węgier i Włoch). Planowane obrady dadzą okazję do prezentacji naukowych osiągnięć, przedyskutowania zagadnień wynikających z badań onomastycznych i rozpowszechnienia informacji o podjętych inicjatywach badawczych – piszą organizatorzy. 

Organizatorami konferencji planowanej na 4 – 6 października są Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Komitet Językoznawstwa PAN oraz Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego Oddział Lubelski.


Konferencja została objęta patronatem honorowym rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie prof. dr. hab. Stanisława Michałowskiego i marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego oraz patronatem medialnym Polskiego Radia Lublin i TVP3 Lublin, organizatorzy otrzymali także wsparcie od Kazimierskiego Portalu Internetowego.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • Redakcja
  Jeden z komentarzy został wyłączony. Prosimy o przestrzeganie regulaminu dyskusji.
 • Mario
  Już wyśpiewywał i grał na liściu Grażynie Torbickiej to może i profesorom pośpiewa :) :)
  • eska
   Nie teraz zajmuje się wymyślaniem intryg. Ależ szaleje. Ubawiała mnie znajoma, która słowo w słowa powtórzy co ma powtarzać w sumie, żeby oczerniać innych.
 • Mieszkaniec
  Jesteście złośliwi. Na koniec kadencji niechaj finał będzie taki, jak w dobrym filmie komediowym
 • bezzzz
  Nie będzie przemawiał bo będzie miał usta zajęte liściem :D
 • ika
  Burmistrz niech tylko nie przemawia, niech do nich nie idzie. Bardzo o to dla dobra Kazimierza proszę.
 • pijany znad Grodarza
  Mięćmierz czy Męćmierz.?.
  • Redakcja
   https://www.kazimierzdolny.pl/news/mecmierz_czy_miecmierz/9672.html
  • Józiek
   @ Pijany Mnieńćmiesz
 • Geralt z Libii
  Może w końcu dowiemy się, czy mieszkaniec Wybrzeża Kości Słoniowej, to Wybrzeżokościosłoniowianin.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę