Językoznawcy spotkają się w Kazimierzu

Skomentuj (10)

O nazwach własnych, sposobach ich tworzenia i wprowadzania w obieg językowy dyskutować będą uczestnicy XXI Międzynarodowej i Ogólnopolskiej Konferencji Onomastycznej pt. „Terminologia onomastyczna – Nazwotwórstwo” w Kazimierzu Dolnym.

Językoznawcy z Polski i Europy specjalizujący się w onomastyce - dziedzinie językoznawstwa zajmującej się badaniem nazw własnych pojawią się w Kazimierzu na XXI Międzynarodowej i Ogólnopolskiej Konferencji Onomastycznej pt. „Terminologia onomastyczna – Nazwotwórstwo”.

- Konferencja będzie ważnym wydarzeniem naukowym w skali ogólnopolskiej i międzynarodowej, w którym wezmą udział uczeni reprezentujący ośrodki naukowe i akademickie z Polski i zagranicy (z Czech i Słowacji, z Rosji, Białorusi i Ukrainy, z Litwy, z Chorwacji i Macedonii, ponadto z Węgier i Włoch). Planowane obrady dadzą okazję do prezentacji naukowych osiągnięć, przedyskutowania zagadnień wynikających z badań onomastycznych i rozpowszechnienia informacji o podjętych inicjatywach badawczych – piszą organizatorzy. 

Organizatorami konferencji planowanej na 4 – 6 października są Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Komitet Językoznawstwa PAN oraz Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego Oddział Lubelski.


Konferencja została objęta patronatem honorowym rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie prof. dr. hab. Stanisława Michałowskiego i marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego oraz patronatem medialnym Polskiego Radia Lublin i TVP3 Lublin, organizatorzy otrzymali także wsparcie od Kazimierskiego Portalu Internetowego.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • Redakcja
  Jeden z komentarzy został wyłączony. Prosimy o przestrzeganie regulaminu dyskusji.
 • Mario
  Już wyśpiewywał i grał na liściu Grażynie Torbickiej to może i profesorom pośpiewa :) :)
  • eska
   Nie teraz zajmuje się wymyślaniem intryg. Ależ szaleje. Ubawiała mnie znajoma, która słowo w słowa powtórzy co ma powtarzać w sumie, żeby oczerniać innych.
 • Mieszkaniec
  Jesteście złośliwi. Na koniec kadencji niechaj finał będzie taki, jak w dobrym filmie komediowym
 • bezzzz
  Nie będzie przemawiał bo będzie miał usta zajęte liściem :D
 • ika
  Burmistrz niech tylko nie przemawia, niech do nich nie idzie. Bardzo o to dla dobra Kazimierza proszę.
 • pijany znad Grodarza
  Mięćmierz czy Męćmierz.?.
  • Redakcja
   https://www.kazimierzdolny.pl/news/mecmierz_czy_miecmierz/9672.html
  • Józiek
   @ Pijany Mnieńćmiesz
 • Geralt z Libii
  Może w końcu dowiemy się, czy mieszkaniec Wybrzeża Kości Słoniowej, to Wybrzeżokościosłoniowianin.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę