Jest dofinansowanie na wikarówkę

Wraca sprawa wikarówki. Na ostatniej sesji przedstawiciele Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego św. Anny poinformowali radnych o uzyskaniu dofinansowania na konserwację, odbudowę i rozbudowę obiektu.

Wikarówka doczeka się wkrótce remontu. Przedstawiciele Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego św. Anny – prezes Zofia Wiśniewska i Ryszard Nieradka poinformowali radnych Rady Miejskiej w Kazimierzu o uzyskaniu dofinansowania ze środków unijnych na konserwację, odbudowę i rozbudowę obiektu. Złożony jesienią 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie projekt „Rozbudowa, odbudowa i konserwacja zabytkowego zespołu architektonicznego wikarówki w Kazimierzu Dolnym na cele społeczne” został zakwalifikowany do dofinansowania. Inwestycję oszacowano na 7 258 628, 81 zł.

- Dziękujemy Wysokiej Radzie i wszystkim nam życzliwym za wspieranie inicjatywy naszego stowarzyszenia, szczególnie temu składowi Rady, której przewodniczył śp. Henryk Kozak, kiedy to cała rada stanęła po naszej stronie i była taka wola, by plac z wikarówką trafił w ręce społeczeństwa za naszym pośrednictwem – mówiła podczas sesji Zofia Wiśniewska. – Ten plac jest własnością stowarzyszenia, ale jest tak obwarowany zapisami umowy z gminą, że ma służyć społeczeństwu.

Na stronie Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego umieszczono wizualizację projektu. Szczegóły stowarzyszenie przedstawi radnym na najbliższej sesji Rady Miejskiej po podpisaniu umowy z Urzędem Marszałkowskim, co prawdopodobnie nastąpi w lipcu.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę