Jesienne święto teatru (video)

zobacz więcej (25)

Szare myszki, czarne kotki, zające, stworki i potworki, a także księżniczki, rycerze i inne bajkowe postacie wypełniły salę konferencyjną Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza nad Wisłą. XIV Przegląd Teatrzyków Szkolnych za nami.

Przegląd Teatrzyków Szkolnych, który już od czternastu lat odbywa się corocznie w Kazimierzu Dolnym to wspaniała okazja, by zobaczyć najmłodszych artystów z gminy na jednej scenie. Jest to również niezapomniana zabawa zarówno dla występujących, jak i publiczności.


Organizatorem przeglądu jest Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki - Biblioteka Publiczna. Oczywiście z przedsięwzięcia nic by nie było, gdyby nie współpraca ze szkołami podstawowymi z terenu Gminy Kazimierz Dolny. Jak zaznaczają organizatorzy, impreza ta daje możliwość zmierzenia się dzieci z różnym repertuarem, zaprezentowania swojego spektaklu dla szerokiego grona publiczności i wymiany doświadczeń.


- Tematem tegorocznej edycji jest twórczość polskiej poetki Doroty Gellner – mówi Anna Piłat, kierownik Biblioteki Publicznej, oddziału Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki. – Na XIV Przegląd Teatrzyków Szkolnych zgłosiło się osiem grup teatralnych: z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku, Szkoły Podstawowej nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce i Szkoły Podstawowej im. Marii Kuncewiczowej w Rzeczycy.

Młodzi artyści zaprezentowali publiczności wiele ciekawych utworów.

Z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym wystąpiły cztery grupy:
Klasa IA – Program na podstawie wierszy „Przyjęcie”, „Kołysanka” i „Bury zając przygotowała Grażyna Kozieł.
Klasa IB – Program w oparciu o wiersz „Głupie przyjęcie” przygotowała Iwona Pisula.
Klasa II – Przedstawienie: „Koty” na podstawie tekstów poetyckich, „Kto takiego kota zna”, „Kot i mysz”, „Kocur”, „Kot mysia niańka”, „Idzie kot” przygotowały: Agnieszka Wawrzycka i Anita Lasek
Klasa III – Inscenizację wiersza „Kłopoty krasnala” przygotowała Hanna Paruch.

Społeczna Szkoła Podstawowa w Skowieszynku tym razem wydelegowała na przegląd uczniów klasy IV. Przedstawienie nosiło tytuł „Duchy stworki i potworki”, a program przygotowała Ewa Wolna.


Ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy wystąpili uczniowie z klasy V, którzy zaprezentowali wiersz „Sąsiedzi”. Artystów przygotowała Magdalena Flisiak -Syroka.


Szkołę Podstawową nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce reprezentowały dwie grupy młodych artystów. Pierwsza to maluchy z klasy 0, które wspólnie z Grażyną Górecką przygotowały wiersz „Przyjęcie”. Grupa druga składała się z uczniów klasy II, IV, V. Dzieci wystąpiły w składance słowno-muzycznej na podstawie wierszy „Szły raz myszy”, „Śniadanko baranka”, piosenki „Fryzura na cebulę”, „ A ja rosnę”.  Program przygotowały: Alicja Kutnik i Marzena Stypuła.


XIV Edycja Przeglądu Teatrzyków Szkolnych odbyła się 22 października 2014 r. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. Kolejna edycja już za rok.

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę