Jędze, czarownice i leśne ludki...

Skomentuj (18)

zobacz więcej (23)

Aż 93 młodych aktorów wzięło udział w szesnastej już edycji Przeglądu Teatrzyków Szkolnych w Kazimierzu Dolnym. Tematem tegorocznego wydarzenia była twórczość Małgorzaty Strzałkowskiej.

Już po raz szesnasty odbył się Przegląd Teatrzyków Szkolnych, corocznie organizowany przez Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki – Bibliotekę Publiczną w Kazimierzu Dolnym.


- W tym roku na Przegląd Teatrzyków Szkolnych zgłosiło się siedem grup teatralnych – mówi Anna Piłat, kierownik kazimierskiej biblioteki. – Są to młodzi artyści z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, Szkoły Podstawowej w Bochotnicy, Szkoły Podstawowej im. Marii Kuncewiczowej w Rzeczycy oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce. W sumie 93 dzieci wraz z opiekunami.

Zaprezentowane przedstawienia były różnorodne i niezwykle barwne. Wśród małych artystów byli zarówno tacy, którzy na przeglądzie gościli po raz kolejny, jak i debiutanci. Jednak bez względu na wiek i odgrywaną rolę każdy jeden uczestnik przyciągał uwagę widza. To zasługa nie tylko pięknych, kolorowych strojów, ale przede wszystkim wielkiej naturalności, która jest nieodłącznym elementem dziecięcego aktorstwa.

Co w tym roku zaprezentowali młodzi twórcy? Były „Wierszyki łamiące języki”: „Lisek”, „Kawka”, „Pchła”, „Muszka”, „Królik”, „Kotek”, wiersze „Dwie kumoszki” i „Doświadczenie”, „W starym zamczysku”, „Rach! Ciach! Ciach!”, „Cztery jędze ze Swarzędza”, „Czarownica i żaba”, „Coś strasznego”, „Leśne ludki i jędza”, „Strasznie i wesoło” a także „Rady nie od parady”.

Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs miał miejsce w sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • Kzsztof
  biedne dzieci. Och jak tzeba pochwalić P. Agnieszkę, że ona jedna inn temat wbała. pzepaszam ale mam uszkodzoną klawiatuę
 • xnosstromox
  Gincie fałszywi prorocy, poganie!!!,
 • "Strasznie i wesoło"
  Na serio ( zgodnie z aktualnymi wytycznymi) będą w szkołach bale Wszystkich Świętych.
  • jkglkgh
   kto tak wmślił? moje dzieci nie pójdą
 • Wielkopolanka
  Ale się dzieje w Kazimierzu :) aż żałuję, że mnie tam nie ma ;) może potrzebna woda święcona albo osikowy kołek - tak przy okazji, bo jak czarownice i egzorcyzmy, to i może jakiś wampir się też zabłąka? :)
  Mam tylko nadzieję, że te wszystkie wpisy są przekorne i sarkastyczne....bo jak tak na serio - to nie pozostaje mi nic, tylko współczuć.
 • Logan
  Całe szczęście niewierzących opętania nie dotyczą, więc niech się martwią kościółkowi..
 • babcia
  Wszelkie zabawy i propozycje związane z Halloween są przedszkolem dla okultyzmu - zaznacza cytowany przez „Nasz Dziennik” ks. Tomasz Pełszyk. Jak dodaje kapłan, katoliccy rodzice powinni mieć tego świadomość.
  • pijany znad Grodarza
   rownież uprawianie jogi prowadzi do Złego. Tak UCHWALILI na Jasnej Górze fachowcy od wypędzania Tegoż.
  • z Kazimierza
   I mieli rację. Joga to nie zwykła gimnastyka.
 • babcia
  Dbajcie o swoje dzieci.
  • dziadek do orzechów
   Dbajmy o swoje babcie, póki nie jest za późno.
   Zapraszajmy je na szkolne przedstawienia, bo z siedzenia w domu przed telewizją z miasta na T. robią się baby jagi.
 • bogolo
  Ludzie nawet nie są świadomi jakim zagrożeniem dla dzieci są właśnie takie zabawy. Halloween to nie jest nasze święto. To otwieranie drzwi dla Złego.
  • Anonim
   Czyli wszystko, co nie nasze, jest złe? A jak po kolędzie dzieci przebierają się za śmierć, za diabła, to dobrze? To dobre i mądre tylko dlatego, że nasze?
 • pijany znad Grodarza
  Dlaczego w Kazimierzu Dolnym nie ma ulicy Mysiej z budynkiem nr 2 ?.
  Proponuję te 25 tysiecy budzetu obywatelskiego przeznaczyć na zmianę ulicy Rynek na ul Mysią, a budynkowi Muzeum nadać nr 2. i ustanowić Urząd Cenzora.
 • Mareczki
  Szerzenie poganstwa na zdjecia patrzac. czas na zdecydowana interwencje strzaznikow obrony interesow kosciola. Dzieci jako czarownice. Tak byc nie moze.
  • Z daleka widac lepiej.
   Zdecydowanie popieram opinie Mareczki. Egzorcysci potwierdzaja wplyw tego typu praktyk na zniewolenia i opetania. Wyglada na to ze najpierw trzeba egzorcyzmowac nauczycieli.
  • cenzura koscielna
   Jutro a w zasadzie dzis niech ryknie z kazania ksiądz i potępi te niegodne rzeczy... czym prędzej. Potem niech kazimierska organizacja PIS interweniuje w kuratorium. Dalej niech przyjedzie TVP PIS i zrobią reportaz, a na koniec niech burmistrz zwolni kierowniczkę kogoś za karę.
  • z Kazimierza
   Lata doświadczeń przez was przemawiają czy wyssaliście to z mlekiem matki?

Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę