Jędze, czarownice i leśne ludki...

Skomentuj (18)

zobacz więcej (23)

Aż 93 młodych aktorów wzięło udział w szesnastej już edycji Przeglądu Teatrzyków Szkolnych w Kazimierzu Dolnym. Tematem tegorocznego wydarzenia była twórczość Małgorzaty Strzałkowskiej.

Już po raz szesnasty odbył się Przegląd Teatrzyków Szkolnych, corocznie organizowany przez Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki – Bibliotekę Publiczną w Kazimierzu Dolnym.


- W tym roku na Przegląd Teatrzyków Szkolnych zgłosiło się siedem grup teatralnych – mówi Anna Piłat, kierownik kazimierskiej biblioteki. – Są to młodzi artyści z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, Szkoły Podstawowej w Bochotnicy, Szkoły Podstawowej im. Marii Kuncewiczowej w Rzeczycy oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce. W sumie 93 dzieci wraz z opiekunami.

Zaprezentowane przedstawienia były różnorodne i niezwykle barwne. Wśród małych artystów byli zarówno tacy, którzy na przeglądzie gościli po raz kolejny, jak i debiutanci. Jednak bez względu na wiek i odgrywaną rolę każdy jeden uczestnik przyciągał uwagę widza. To zasługa nie tylko pięknych, kolorowych strojów, ale przede wszystkim wielkiej naturalności, która jest nieodłącznym elementem dziecięcego aktorstwa.

Co w tym roku zaprezentowali młodzi twórcy? Były „Wierszyki łamiące języki”: „Lisek”, „Kawka”, „Pchła”, „Muszka”, „Królik”, „Kotek”, wiersze „Dwie kumoszki” i „Doświadczenie”, „W starym zamczysku”, „Rach! Ciach! Ciach!”, „Cztery jędze ze Swarzędza”, „Czarownica i żaba”, „Coś strasznego”, „Leśne ludki i jędza”, „Strasznie i wesoło” a także „Rady nie od parady”.

Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs miał miejsce w sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza.

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • Kzsztof
  biedne dzieci. Och jak tzeba pochwalić P. Agnieszkę, że ona jedna inn temat wbała. pzepaszam ale mam uszkodzoną klawiatuę
 • xnosstromox
  Gincie fałszywi prorocy, poganie!!!,
 • "Strasznie i wesoło"
  Na serio ( zgodnie z aktualnymi wytycznymi) będą w szkołach bale Wszystkich Świętych.
  • jkglkgh
   kto tak wmślił? moje dzieci nie pójdą
 • Wielkopolanka
  Ale się dzieje w Kazimierzu :) aż żałuję, że mnie tam nie ma ;) może potrzebna woda święcona albo osikowy kołek - tak przy okazji, bo jak czarownice i egzorcyzmy, to i może jakiś wampir się też zabłąka? :)
  Mam tylko nadzieję, że te wszystkie wpisy są przekorne i sarkastyczne....bo jak tak na serio - to nie pozostaje mi nic, tylko współczuć.
 • Logan
  Całe szczęście niewierzących opętania nie dotyczą, więc niech się martwią kościółkowi..
 • babcia
  Wszelkie zabawy i propozycje związane z Halloween są przedszkolem dla okultyzmu - zaznacza cytowany przez „Nasz Dziennik” ks. Tomasz Pełszyk. Jak dodaje kapłan, katoliccy rodzice powinni mieć tego świadomość.
  • pijany znad Grodarza
   rownież uprawianie jogi prowadzi do Złego. Tak UCHWALILI na Jasnej Górze fachowcy od wypędzania Tegoż.
  • z Kazimierza
   I mieli rację. Joga to nie zwykła gimnastyka.
 • babcia
  Dbajcie o swoje dzieci.
  • dziadek do orzechów
   Dbajmy o swoje babcie, póki nie jest za późno.
   Zapraszajmy je na szkolne przedstawienia, bo z siedzenia w domu przed telewizją z miasta na T. robią się baby jagi.
 • bogolo
  Ludzie nawet nie są świadomi jakim zagrożeniem dla dzieci są właśnie takie zabawy. Halloween to nie jest nasze święto. To otwieranie drzwi dla Złego.
  • Anonim
   Czyli wszystko, co nie nasze, jest złe? A jak po kolędzie dzieci przebierają się za śmierć, za diabła, to dobrze? To dobre i mądre tylko dlatego, że nasze?
 • pijany znad Grodarza
  Dlaczego w Kazimierzu Dolnym nie ma ulicy Mysiej z budynkiem nr 2 ?.
  Proponuję te 25 tysiecy budzetu obywatelskiego przeznaczyć na zmianę ulicy Rynek na ul Mysią, a budynkowi Muzeum nadać nr 2. i ustanowić Urząd Cenzora.
 • Mareczki
  Szerzenie poganstwa na zdjecia patrzac. czas na zdecydowana interwencje strzaznikow obrony interesow kosciola. Dzieci jako czarownice. Tak byc nie moze.
  • Z daleka widac lepiej.
   Zdecydowanie popieram opinie Mareczki. Egzorcysci potwierdzaja wplyw tego typu praktyk na zniewolenia i opetania. Wyglada na to ze najpierw trzeba egzorcyzmowac nauczycieli.
  • cenzura koscielna
   Jutro a w zasadzie dzis niech ryknie z kazania ksiądz i potępi te niegodne rzeczy... czym prędzej. Potem niech kazimierska organizacja PIS interweniuje w kuratorium. Dalej niech przyjedzie TVP PIS i zrobią reportaz, a na koniec niech burmistrz zwolni kierowniczkę kogoś za karę.
  • z Kazimierza
   Lata doświadczeń przez was przemawiają czy wyssaliście to z mlekiem matki?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę