Jazznowiec. Kolejny koncert

Janowiec zaprasza na kolejny koncert w ramach festiwalu Jazznowiec. W następny weekend na zamku wystąpi Paris Jazz Quintet w projekcie Chopin symphony jazz project.
Pierwszy koncert Jazznowiec Festival wpisywał się w obchody 210. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Drugi także pozostawać będzie w kręgu muzyki Chopinowskiej. Przed publicznością w projekcie Chopin symphony jazz project wystąpi warszawski zespół Paris Jazz Quintet, w składzie którego zobaczymy m.in. Roberta Majewskiego (obok Piotra Wojtasika czołowa trąbka w Polsce) i Sebastiana Frankiewicza – czołowy perkusista na polskim rynku muzycznym.
- Projekt warszawskich jazzmanów jest pierwszą próbą  przetransponowania Chopina na kwintet jazzowy i orkiestrę symfoniczną. Jest to unikatowe podejście zarówno ze względu na sposób traktowania materiału Chopinowskiego jak i na rozmiar aparatu wykonawczego – czytamy w zapowiedzi.
Koncertowi towarzyszy płyta „Chopin symphony jazz project”, która była nominowana do nagrody Fryderyka.
Obecny skład zespołu:
Robert Majewski – trąbka, obok Piotra Wojtasika czołowa trąbka w Polsce.
Paweł Perliński – fortepian, pianista wszechstronny grający jazz, klasykę i inne gatunki muzyczne.
Andrzej Łukasik – kontrabas, muzyk grający w kilku czołowych formacjach muzycznych, a także producent płyt i animator życia muzycznego.
Sebastian Frankiewicz – perkusja, czołowy perkusista na polskim rynku muzycznym.
Koncert Chopin symphony jazz project 22 sierpnia o godzinie 19:00 na zamku w Janowcu. Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie zamku w Janowcu.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę