Jasność Mai Wolny książką miesiąca

Najnowsza książka Mai Wolny „Jasność” przez promujący literaturę portal Książka zamiast Kwiatka została uznana za książkę miesiąca października 2019.

Książka zamiast kwiatka jest niezależną stroną portalu promującego literaturę, redagowaną przez zespół redakcyjny składający się z publicystów i pisarzy.

Książką miesiąca października jury wybrało ostatnią powieść Mai Wolny „Jasność”, poprzez którą kazimierska pisarka włącza się w dyskusję na żywo dyskutowany temat ekologii, ochrony przyrody, zmian klimatycznych. Dariusz Rosiak napisał o niej, że Czarnobyl miesza się tutaj z "Opowieścią podręcznej", brexit z feminizmem, a zmiany klimatu z patologiami seksualnymi. Jej premiera miała miejsce 18 września.

- Czuję się zaszczycona! Dziękuję za to wyróżnienie Książka zamiast Kwiatka - skomentowała Maja wolny na swoim profilu na Faacebooku. - Przy tej wspaniałej okazji ogłoszę tez, że tłumaczka Charlotte Pothuizen właśnie skończyła przekład na niderlandzki mojej poprzedniej powieści „Powrót z Północy” (wyróżnionej dokładnie rok temu) - książka ukaże się w styczniu w Belgii i Holandii.

Obecnie Maja Wolny pracuje nad nową książką „Pociąg do Tybetu”. Łączyć się ona będzie z poprzednimi powieściami autorki.

- Tym, którym spodobał się „Powrót z Północy” i tym, którzy lubią powieści podróżnicze, mam nadzieję, że spodoba się moja nowa książka, nad którą obecnie pracuję „Pociąg do Tybetu”. Odkryłam, że istnieje droga kolejowa z Warszawy do Lhasy i właśnie w taką podróż wyruszam krótko po premierze „Jasności”. To będzie książka non fiction, która dla mnie samej jest taką kontynuacją tematów poruszanych zarówno w „Powrocie z Północy” jak i w „Jasności”. Z Dachu Świata, jak często nazywa się Tybet, widać zdecydowanie więcej. A więc wjeżdżam  pociągiem na Dach Świata. Chcę zobaczyć, co jeszcze da się ocalić… - mówiła pisarka przed wyjazdem do Tybetu.

Na temat swojej najnowszej książki „Jasność” Maja Wolny dyskutować będzie z czytelnikami w Kazimierskim Ośrodku Kultury KOKPiT 16 listopada o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę