Jasność Mai Wolny książką miesiąca

Najnowsza książka Mai Wolny „Jasność” przez promujący literaturę portal Książka zamiast Kwiatka została uznana za książkę miesiąca października 2019.

Książka zamiast kwiatka jest niezależną stroną portalu promującego literaturę, redagowaną przez zespół redakcyjny składający się z publicystów i pisarzy.

Książką miesiąca października jury wybrało ostatnią powieść Mai Wolny „Jasność”, poprzez którą kazimierska pisarka włącza się w dyskusję na żywo dyskutowany temat ekologii, ochrony przyrody, zmian klimatycznych. Dariusz Rosiak napisał o niej, że Czarnobyl miesza się tutaj z "Opowieścią podręcznej", brexit z feminizmem, a zmiany klimatu z patologiami seksualnymi. Jej premiera miała miejsce 18 września.

- Czuję się zaszczycona! Dziękuję za to wyróżnienie Książka zamiast Kwiatka - skomentowała Maja wolny na swoim profilu na Faacebooku. - Przy tej wspaniałej okazji ogłoszę tez, że tłumaczka Charlotte Pothuizen właśnie skończyła przekład na niderlandzki mojej poprzedniej powieści „Powrót z Północy” (wyróżnionej dokładnie rok temu) - książka ukaże się w styczniu w Belgii i Holandii.

Obecnie Maja Wolny pracuje nad nową książką „Pociąg do Tybetu”. Łączyć się ona będzie z poprzednimi powieściami autorki.

- Tym, którym spodobał się „Powrót z Północy” i tym, którzy lubią powieści podróżnicze, mam nadzieję, że spodoba się moja nowa książka, nad którą obecnie pracuję „Pociąg do Tybetu”. Odkryłam, że istnieje droga kolejowa z Warszawy do Lhasy i właśnie w taką podróż wyruszam krótko po premierze „Jasności”. To będzie książka non fiction, która dla mnie samej jest taką kontynuacją tematów poruszanych zarówno w „Powrocie z Północy” jak i w „Jasności”. Z Dachu Świata, jak często nazywa się Tybet, widać zdecydowanie więcej. A więc wjeżdżam  pociągiem na Dach Świata. Chcę zobaczyć, co jeszcze da się ocalić… - mówiła pisarka przed wyjazdem do Tybetu.

Na temat swojej najnowszej książki „Jasność” Maja Wolny dyskutować będzie z czytelnikami w Kazimierskim Ośrodku Kultury KOKPiT 16 listopada o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę