Jaka będzie przyszłość aptecznej kamienicy?

Skomentuj (20)

Był tu ratusz, była apteka, był sklep. A teraz co? Ażurowa krata przy aptece straszy kłódką zaopatrzoną w informację „Likwidacja apteki. Od dnia 31.12.2017 r. apteka nieczynna”. Sklep obok już zapomniał, o tym, że sklepem był. Ostatki tej pamięci lądują w gardzieli koparki i na przyczepie traktora.

O tym, że w kamienicy Lichtsona, która z przeznaczeniem na aptekę powstała w 1925 r. na miejscu XVII - wiecznego ratusza, mają nastąpić zmiany, w Kazimierzu mówiono od dawna. Nowy właściciel zamierzał urządzić tu hotel. Jak się okazuje, do tego jednak nie dojdzie. Ostatnio kamienica znów zmieniła właściciela, tym razem przechodząc w kazimierskie ręce.

Co tu teraz powstanie? Kazimierz znów huczy od przeróżnych spekulacji: jedni przewidują tu sklep samoobsługowy, inni piwiarnię z kolejnymi parasolkami albo restaurację. A może jednak hotel?

- Co do szczegółów zagospodarowania kamienicy na obecną chwilę nie jestem w stanie udzielić dokładnej informacji i nie chcę rozmawiać o czymś, co nie jest potwierdzone konkretnymi działaniami – mówi obecny posesjonat.

Konkretne działania jednak już zostały podjęte. Nowy gospodarz wziął się ostro do pracy. Przed domem uwija się koparka, która ładuje gruz ze środka – na razie tylko z wnętrza dawnego sklepu – na przyczepę. Podobny los zapewne czeka też już nieczynną aptekę. Jest więc nadzieja, że miejsce to – niezależnie od tego, co tu będzie – odzyska dawny blask, bo że tego potrzebuje, widać gołym okiem.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (20)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę