Jak nie czytam, jak czytam! (video)

Skomentuj (6)

zobacz więcej (21)

411 książek czytano jednocześnie na Zamku 10 czerwca o godzinie 10.00. To pierwszy taki kazimierski rekord. W następnym roku będzie 500?

„Niech ci się coś pięknego przyśni” Massima Gramelliniego, „Tajemniczy ogród” Burneta, „Malowany ul” Adama Bahdaja, „Wybieram ciebie” Molly McAdams, „Wróbelek Elemelek i jego przyjaciele” Hanny Łochockiej, „Baśniobór” Brandona Mulla, „Ludowe opowieści grozy” Z. W. Fronczka – te i inne utwory pisarzy polskich i obcych czytano podczas kazimierskiej odsłony akcji „Jak nie czytam, jak czytam!” W sumie 411 książek skupiało uwagę tyluż małych i dużych czytelników. Niektórzy z nich pewnie nawet nie przypuszczali, że nawet króciutka chwila z książką może być taka zajmująca…

- Ogólnopolska akcja miała na celu ustanowienie rekordu czytania w jednym momencie, ale przede wszystkim promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, oraz przekonanie ich, że czytanie to coś czym można i należy się chwalić! – mówi inicjatorka akcji Jak nie czytam, jak czytam” w Kazimierzu Anna Piłat, kierownik KOKPiT Biblioteki Publicznej w Kazimierzu Dolnym.

W akcji wzięły udział dzieci i młodzież – z Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu Dolnym, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce, ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku, ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, z Gimnazjum w Cholewiance, z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca – Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym a także z jednego z przedszkoli puławskich. Na Zamek o godzinie 10.00 mógł nieodpłatnie wejść każdy, kto miał ze sobą książkę. I tacy też się zdarzyli.

Oprócz czytania indywidualnego była też wspólna recytacja nieśmiertelnej „Lokomotywy” Juliana Tuwima – wiersza nie tylko dla dzieci. Nie było jednak można się zadumać nad egzystencjalną wymową licznych pytań stawianych przez poetę, bo recytacja miała charakter zabawowy i dostarczyła wszystkim – dużym i małym – wiele prawdziwej radości.

Jeszcze chwila z La Fontainem i pamiątkowa sesja fotograficzna.

- Mamy nadzieję, że w przyszłorocznej edycji uda się przekroczyć granicę 500 uczestników – mówi Anna Piłat. – Zapraszamy już dziś i obiecujemy, że wspólne czytanie na Zamku w Kazimierzu na długo zapadnie Państwu w pamięci.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę