Irena Lorentowicz we wspomnieniach

„Popołudnie wspomnień o niezapomnianej Reni" to nic innego jak spotkanie z malarką Mają Raszewską, uczennicą Ireny Lorentowicz. Odbędzie się ono już w najbliższą sobotę w Domu Kuncewiczów. Wstęp wolny.

W Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym prezentowana jest obecnie wystawa prac Ireny Lorentowicz. Członkini słynnej „malarni" prof. Tadeusza Pruszkowskiego, malarka, scenograf i pedagog, a prywatnie także bliska przyjaciółka Marii i Jerzego Kuncewiczów.

- Oprócz uprawianej z powodzeniem pracy scenograficznej w Polsce i za granicą, Irena Lorentowicz prowadziła zajęcia w Liceum Techniki Teatralnej w Warszawie – piszą organizatorzy wydarzenia. – W grupie jej studentów, oprócz Krzysztofa Kieślowskiego i Macieja Wojtyszki, była także malarka, Maja Raszewska. To absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Jej prace były wystawiane na kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą. Specjalizuje się w malarstwie portretowym i pejzażu. Uprawia technikę olejną i pastel. Maja Raszewska to również inicjatorka i organizatorka pierwszej wystawy prac Ireny Lorentowicz w Kazimierzu Dolnym.

Już w najbliższą sobotę, 23 września o godzinie 16.00 w Domu Kuncewiczów odbędzie się  spotkanie z malarką Mają Raszewską, uczennicą Ireny Lorentowicz. „Popołudnie wspomnień o niezapomnianej Reni" to niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się, jak Maja Raszewska zapamiętała swoją profesor Irenę Lorentowicz z czasów szkoły i późniejszej wieloletniej przyjaźni.

- Czy i w jaki sposób w życiorysy obydwu wyjątkowych artystek wpisał się sam Kazimierz i jakie skarby związane z twórczością Lorentowicz „drzemią" ukryte w domowych archiwach państwa Raszewskich? O tym opowiemy już 23 września w Domu Kuncewiczów – zapowiadają organizatorzy. – Zapraszamy, wstęp wolny!

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę