Hiszpanie wybudują nam szkołę!

Skomentuj (22)

Rozstrzygnięto przetarg na budowę nowej szkoły w Kazimierzu Dolnym. Spośród 15 firma polskich i zagranicznych, które stanęły do kazimierskiego przetargu, najbardziej atrakcyjna okazała się oferta hiszpańska.

Do przetargu na budowę nowej szkoły w Kazimierzu Dolnym stanęło 15 firm z Polski i zagranicy. Do oceny zakwalifikowano 8 ofert, pozostałe odrzucono jako niespełniające warunków zawartych w specyfikacji. Najdroższa z ofert wybranych do oceny opiewała na ponad 33 mln zł, najtańsza – i ta została wybrana – na blisko 26,5 mln zł.

- Wykonawca potwierdził warunki udziału postępowaniu, treść oferty wykonawcy odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia, cena oferty jest najkorzystniejsza spośród ofert ważnych – czytamy w uzasadnianiu.

Wygląda na to, że – jeżeli przetarg się uprawomocni, szkołę w Kazimierzu zbudują Hiszpanie.

Skomentuj


Dodane komentarze (22)

 • minio
  nie Hiszpanie a jeden Hiszpan który to będzie budował drugi budynek w Polsce bo jeszcze tego pierwszego nie dokończył
 • Pośrednik
  @Pijany,Ty też z Erewania?
  Pośrednik płaci VAT.Państwu.
  Za pobór opłaty miejscowej mam 10% prowizji.
  Na koniec miesiąca wystawiam miastu fakturę.
  Dostaję swoją dolę od której odprowadzam 23 % VATu.
  Jestem pośrednikiem. Proszę o litość i NIE ŚCIGANIE.
 • pijany znad Grodarza
  @ Radio .....
  Tak zerżnalem to , ale też nie jestem pewien czy chodzi o wlaśnie tę HISZPAŃSKĄ firmę.
  @ Posrednik.
  To , że "daja sie wydywać" to wina Państwa , a nie Ich, no bo co ? Zostać BEZROBOTNYM?
  Tak sie między in nymi dzieje, bo między pracodawcą a pracownikiem wciska sie POŚREDNIK, który w pierwszym rzedzie winien być ŚCIGANY, bo jego działalność nie przynosi Państwu żadnego dochodu.
 • pośrednik
  Komuno wróć!
  Radio Erewań dla wszystkich!
  10 zeta za godzinę dla wszystkich pracowników...jak się dają dymać.Ich sprawa.
 • radio erewan
  Ta wspaniała firma Budimex praktycznie nie zatrudnia pracowników fizycznych a jedynie kadrę zarządzającą ( majstrów, kierowników).Wygrywa przetargi bo oferuje najniższą cenę a póżniej bierze firmy podwykonawcze które biorą następne firmy podwykonawcze.
  Na końcu jest pracownik bardzo często bez umowy, żadnych świadczeń za 10 12 zł na godz podczas gdy w kosztorysie roboczogodzina zaczyna się od 40 zł. Różnicę zabierają pośrednicy.
  Tak to działa w skrócie, dużo trzeba by pisać.
  Pijany za dużo teorii z neta więcej praktyki.
 • pijany znad Grodarza
  Hiszpanie?. Hmm
  "esteśmy prestiżową firmą budowlaną o wieloletnim doświadczeniu i stabilnej pozycji na rynku. Należymy do hiszpańskiej grupy Ferrovial, jednej z największych firm działających w sektorze infrastruktury na świecie.


  Marka Budimex to ponad 45-letnia obecność w branży. Zdobyte w tym okresie know-how oraz stabilność finansowa gwarantują rzetelne i zawsze na najwyższym poziomie wykonanie zleconych prac oraz terminowość realizacji. Budimex nie tylko buduje, jest też partnerem dla swoich klientów - jako firma inżynierska rozwiązuje ich problemy, pomaga optymalizować koszty i udoskonala projekty.


  Grupę Budimex tworzą:


  Budimex SA - od 1995 r. notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od lutego 2011 r. akcje Budimeksu znajdują się w portfelu Respect Index. Spółka buduje hotele, biurowce, osiedla mieszkaniowe, obiekty sportowe, centra rozrywkowe, handlowe, logistyczne, magazyny, obiekty przemysłowe, autostrady, drogi ekspresowe, obwodnice i arterie miejskie, obiekty kolejowe i infrastrukturę lotniskową. W zakres działalności spółki wchodzi także projektowanie i kompleksowe wykonawstwo inwestycji proekologicznych: oczyszczalni ścieków, systemów wodno-kanalizacyjnych, składowisk, spalarni odpadów i farm wiatrowych, a także budowa, modernizacja oraz prace montażowe w obiektach energetycznych, elektrowniach i elektrociepłowniach.
  W 2013 r. Grupa Budimex uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 4,75 mld złotych i jest liderem pod względem wartości rynkowej spośród spółek z branży budowlanej notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych."
 • Ulka
  Z dedykacją dla @Pięknej Esterki ;-)
 • brzydula
  @Piękna Esterka napisała "MOGA WZIĄŚĆ KASĘ I ZNIKNĄĆ!" Czy to dotyczyło Cyganek?
  Takie kontrakty jednak rozlicza się po zakończeniu.
 • PIĘKNA ESTERKA
  Rzeczywiście czytając info. o firmir Pana Hiszpana ;-)))śmierdzi jakimś wałkiem LUB BRAKIEM WIEDZY ZE STRONY URZĘDU O FIRMIE!MOGA WZIĄŚĆ KASĘ I ZNIKNĄĆ!
 • Obatel
  Już przy budowie dróg i autostrad sparzono się na rzekomo najtańszych ofertach - najtańsza z reguły nie oznacza najlepszej!
 • Mieszkaniec
  Mam duże wątpliwości czy przedsięwzięcie będzie realizowane z prostej przyczyny - posiadania środków finansowych!
  Wokół kwestii budowy zrobił się jedynie szum medialny. Brakuje bliższych informacji merytorycznie związanych z inwestycją, chociażby takiej, że urząd na obecną chwilę posiada 30 mln złotych.Lakoniczna wiadomość jest typową sztuczka wyborczą
 • budowlana mania
  Po co szkoła przesliczna

  po co sala gimnastyczna

 • kosz
  A po co Biedronka jest?
 • pijany znad Grodarza
  # Łysy Blondyn
  "kto jeszcze?"
  Reaktywować ORMO. Wróć. Zapomniałem ,że istnieje SOLIDARNOŚĆ. Znowu błąd. SOLIDARNOŚĆ to domena GÓRNIKOW, a nie spadkobierców Króla Kazimira. Eureka. Toć mamy Kamieniołomy.Zapalmy opony na Rynku.
 • Tadek
  A po co biedronka jest mała?
 • kosz
  No właśnie :) A po co nam kibel nad Wisłą? Może zróbmy cykl - a po co...
 • Piotr
  A po co nam Zamek bez toalet?
 • kosz
  Budowa budową, firma firmą, ale po co nam szkoła bez sali gimnastycznej?
 • lysy blondyn
  Uwazam, ze startujacy do przetargow apriori sa podejrzani i winno im sie przyjrzec ABW, CBA, CBS, straz graniczna i kolejowa (tzw banszuce), wywiad i kontrwywiad, agencje miedzyparafialnego wywiadu oraz oczywiscie policja i prokuratura; dodatkowo Urzad ochrony konsumenta, Glowny Inspektor Sanitarny, Instytut Norm i Wzornictwa oraz komisje - Rady miasta, powiatu, wojewodztwa i sejmowa, kto jeszcze?
 • Emilia
  oj niestety podzielam obawy przedmówców...
  "tanie mięso psy jedzą"

  czy komuś z Urzędu zechciało się sprawdzić co wybudowała już ta spółka i jak wyglądała współpraca z inwestorem ? ...wątpię.

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę