Festiwal Orkiestr Dętych w Kazimierzu

Skomentuj (4)

W najbliższy weekend w Kazimierzu Dolnym i innych miastach powiatu puławskiego zagości VI Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych. Łącznie uczestniczyć w nim będzie 16 orkiestr, czyli około 800 muzyków.

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, który w tym roku odbędzie się już po raz szósty, jest imprezą artystyczną cieszącą się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców powiatu puławskiego, jak i turystów. Jak co roku, ten trzydniowy festiwal obfitować będzie w występy orkiestr dętych z kraju i z zagranicy, którym towarzyszyć będą zespoły taneczne mażoretek.

- Festiwal powstał, by skonsolidować środowisko orkiestr, pozwolić na wymianę doświadczeń artystycznych i zaprezentować mieszkańcom powiatu różnorodność i wielość nurtów muzycznych – piszą organizatorzy. – Jest wspaniałą okazją do muzycznego dialogu orkiestr dętych z kraju i z zagranicy. Tegoroczny festiwal gościć będzie orkiestry m.in. z Polski, Szwecji, Włoch i Ukrainy. Łącznie uczestniczyć  w nim będzie 16  orkiestr, – na co się składa około 800 osób.

Warto dodać, że Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych nie ma charakteru konkursu. Orkiestry nie rywalizują ze sobą, tylko wspólnie przeżywają miłe chwile.

W tym roku festiwal rozpocznie się 9 września koncertami w Nałęczowie i Puławach i będzie trwał przez cały weekend. W kilku miastach powiatu puławskiego, w tym także Kazimierzu Dolnym odbywać się będą różnorodne koncerty i pokazy.

Pośród uczestników festiwalu znajdą się takie zespoły polskie, jak: Powiatowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Vox Cordium” Przysucha, Gminna Orkiestra Dęta przy OSP  w Czajkowie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia, Orkiestra Dęta „Lutnia” OSP w Zarszynie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Dzierzgowo, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Moniek, Orkiestra Dęta OSP w Konopiskach, Orkiestra Dęta Gminy Końskowola, Orkiestra Dęta Gminy Żytno, Wilczyńska Orkiestra Dęta, Obornicka Orkiestra Dęta i Orkiestra Dęta Dobrynin oraz cztery zespoły zagraniczne: Orkiestra Dęta “KILS” Szwecja, Orkiestra Dęta z Monte Urano Włochy, Orkiestra Dęta „Fanfares of Lviv” ze Lwowa Ukraina oraz Orkiestra Dęta „Garmonia” z Kijowa Ukraina.

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych – program imprez w Kazimierzu:

Sobota, 10 września


Godz. 10.30 – 12.00 –
koncerty podczas rejsu statkiem po Wiśle/Miejsce: Statek
Godz. 14.30 – 16.00 – pokazy musztry paradnej i koncerty plenerowe/Miejsce: Rynek

Niedziela, 11 września

Godz. 10.00 – przemarsz spod Strażnicy na Rynek Główny i udział we mszy św.
Godz. 10.00 – 11.30 – koncerty podczas rejsu statkiem po Wiśle/Miejsce: Statek


Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Promyk”. Wydarzenie to zostało objęte patronatem honorowym Narodowego Centrum Kultury.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • ciekawski
  Kto się zabierze na statek jak będzie tam tyle orkiestr?
 • Góra
  Lotnicy, Orkiestry, wino oj dzieje się w ten weekend :) Trzy weekendy można by obdzielic.
  • pijany znad Grodarza
   no i Lecie Straży Pożarnej, a z nieba ŻAR.
 • Aśka
  Tym którym za głośno polecam od razu rowerek albo spacerek albo supermarkecik :) To miło, że ktoś chce coś u nas organizować.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę