Festiwal Spotkań Kultur w Klasztorze Franciszkanów

zobacz więcej (10)

Anna Adamiak wraz z Robertem Grudniem wystąpili w kazimierskim Klasztorze Ojców Franciszkanów. Koncert odbył się w ramach Festiwal Spotkań Kultur - Caper Lublinensis.

Tegoroczny Festiwal Spotkań Kultur – Caper Lublinensis 2016 r. składa się z ośmiu koncertów kameralnych. Większość z nich odbywa się w Filharmonii Lubelskiej. Jedynie dla dwóch zaplanowano inne miejsca. To kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie oraz Klasztor Ojców Franciszkanów w Kazimierzu Dolnym. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Kazimierski koncert już za nami. Odbył się w miniony weekend. Przed zebraną publicznością wystąpili: Anna Adamiak – mezzosopran oraz Robert Grudzień – organy.

- Anna Maria Adamiak to solistka czynnie koncertująca w kraju i za granicą – mówi Robert Grudzień. – Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, stale poszerzająca swój repertuar, poruszająca się doskonale w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Laureatka i finalistka konkursów wokalnych, interpretacyjnych na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami w kraju i za granicą. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności.

Towarzyszący Annie Adamiak Robert Grudzień to muzyk, kompozytor i solista Filharmonii Lubelskiej. A ponadto producent prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali muzycznych.
Koncertuje na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce, w Europie oraz na kilku kontynentach.

W programie kazimierskiego koncertu pojawiły się takie utwory jak, m.in.: Panis Angelicus - Cesar Franck, 5 tańców z tabulatury z XVI w. - Jan z Lublina, Ave Maria - Bach/Gounod, Dumka - Fr.Chopin czy Lacrimosa - Zbigniew Preisner.

Koncert odbył się w ramach Festiwal Spotkań Kultur - Caper Lublinensis Koncert Kameralny, a jego organizacji podjęła się Filharmonia Lubelska przy współpracy z Klasztorem Franciszkanów w Kazimierzu Dolnym.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę