Festiwal Spotkań Kultur w Klasztorze Franciszkanów

zobacz więcej (10)

Anna Adamiak wraz z Robertem Grudniem wystąpili w kazimierskim Klasztorze Ojców Franciszkanów. Koncert odbył się w ramach Festiwal Spotkań Kultur - Caper Lublinensis.

Tegoroczny Festiwal Spotkań Kultur – Caper Lublinensis 2016 r. składa się z ośmiu koncertów kameralnych. Większość z nich odbywa się w Filharmonii Lubelskiej. Jedynie dla dwóch zaplanowano inne miejsca. To kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie oraz Klasztor Ojców Franciszkanów w Kazimierzu Dolnym. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Kazimierski koncert już za nami. Odbył się w miniony weekend. Przed zebraną publicznością wystąpili: Anna Adamiak – mezzosopran oraz Robert Grudzień – organy.

- Anna Maria Adamiak to solistka czynnie koncertująca w kraju i za granicą – mówi Robert Grudzień. – Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, stale poszerzająca swój repertuar, poruszająca się doskonale w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Laureatka i finalistka konkursów wokalnych, interpretacyjnych na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami w kraju i za granicą. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności.

Towarzyszący Annie Adamiak Robert Grudzień to muzyk, kompozytor i solista Filharmonii Lubelskiej. A ponadto producent prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali muzycznych.
Koncertuje na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce, w Europie oraz na kilku kontynentach.

W programie kazimierskiego koncertu pojawiły się takie utwory jak, m.in.: Panis Angelicus - Cesar Franck, 5 tańców z tabulatury z XVI w. - Jan z Lublina, Ave Maria - Bach/Gounod, Dumka - Fr.Chopin czy Lacrimosa - Zbigniew Preisner.

Koncert odbył się w ramach Festiwal Spotkań Kultur - Caper Lublinensis Koncert Kameralny, a jego organizacji podjęła się Filharmonia Lubelska przy współpracy z Klasztorem Franciszkanów w Kazimierzu Dolnym.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę