EURO-sukces!

Skomentuj (21)

W Warszawie opublikowano folder z propozycjami centrów pobytowych dla uczestników Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Wśród 21 propozycji z Polski i 17 z Ukrainy pod nr 15 jest wspólny projekt Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Puław.

Wybieranie ośrodków, które znalazły się w oficjalnym katalogu UEFA, trwało ponad dwa lata. Początkowo uczestników EURO 2012 chciało gościć 160 miast. Najpierw organizatorzy mistrzostw wybrali 110 propozycji, potem tylko 60, a w piątek 1 października przedstawili listę 21 centrów pobytowych.

- To że znaleźliśmy się w tym gronie to niewątpliwy sukces Kazimierza, Nałęczowa i Puław oraz całego regionu - mówi burmistrz Kazimierza Grzegorz Dunia, który uczestniczył w prezentacji folderu w Warszawie.

 

Choć ostateczne decyzje o wyborze centrum pobytowego będą podejmować przedstawiciele reprezentacji, które zakwalifikują się do turnieju finałowego, już wiadomo, że opublikowany właśnie katalog trafi do ponad 50 federacji, uczestniczących w eliminacjach. Grzegorz Dunia podkreśla, że centrum pobytowe w Kazimierzu, Nałęczowie i Puławach jest ośrodkiem położonym najbliżej granicy Polski i Ukrainy.

Przedstawiciele poszczególnych federacji piłkarskich będą teraz wizytować zaproponowane ośrodki i ewentualnie rezerwować dla siebie miejsca. Ostateczne decyzje podejmą jednak dopiero w grudniu przyszłego roku, gdy po zakończeniu eliminacji okaże się, które reprezentacje zagrają na EURO 2012. Według Grzegorza Duni Kazimierz, Nałęczów i Puławy są przygotowane na takie wizytacje w 100 procentach, a uczestników turnieju miasta te mogłyby przyjąć nawet za miesiąc.

Centrum pobytowe to przede wszystkim: hotel i ośrodek treningowy, które nie mogą być oddalone od siebie o więcej niż 20 minut jazdy autokarem. Ponadto dotarcie do lotniska nie może zająć więcej niż godzinę. Propozycja „trójkąta lubelskiego” obejmuje: miejsca noclegowe w Kazimierzu, odnowę biologiczną w Nałęczowie oraz ośrodek treningowy z nowym stadionem w Puławach. Miasta te mają także podpisaną umowę z lotniskiem w Dęblinie, które może obsługiwać uczestników EURO 2012.

Źródło: Informacyjna Agencja Samorządowa

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (21)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę