EURO-sukces!

Skomentuj (21)

W Warszawie opublikowano folder z propozycjami centrów pobytowych dla uczestników Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Wśród 21 propozycji z Polski i 17 z Ukrainy pod nr 15 jest wspólny projekt Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Puław.

Wybieranie ośrodków, które znalazły się w oficjalnym katalogu UEFA, trwało ponad dwa lata. Początkowo uczestników EURO 2012 chciało gościć 160 miast. Najpierw organizatorzy mistrzostw wybrali 110 propozycji, potem tylko 60, a w piątek 1 października przedstawili listę 21 centrów pobytowych.

- To że znaleźliśmy się w tym gronie to niewątpliwy sukces Kazimierza, Nałęczowa i Puław oraz całego regionu - mówi burmistrz Kazimierza Grzegorz Dunia, który uczestniczył w prezentacji folderu w Warszawie.

 

Choć ostateczne decyzje o wyborze centrum pobytowego będą podejmować przedstawiciele reprezentacji, które zakwalifikują się do turnieju finałowego, już wiadomo, że opublikowany właśnie katalog trafi do ponad 50 federacji, uczestniczących w eliminacjach. Grzegorz Dunia podkreśla, że centrum pobytowe w Kazimierzu, Nałęczowie i Puławach jest ośrodkiem położonym najbliżej granicy Polski i Ukrainy.

Przedstawiciele poszczególnych federacji piłkarskich będą teraz wizytować zaproponowane ośrodki i ewentualnie rezerwować dla siebie miejsca. Ostateczne decyzje podejmą jednak dopiero w grudniu przyszłego roku, gdy po zakończeniu eliminacji okaże się, które reprezentacje zagrają na EURO 2012. Według Grzegorza Duni Kazimierz, Nałęczów i Puławy są przygotowane na takie wizytacje w 100 procentach, a uczestników turnieju miasta te mogłyby przyjąć nawet za miesiąc.

Centrum pobytowe to przede wszystkim: hotel i ośrodek treningowy, które nie mogą być oddalone od siebie o więcej niż 20 minut jazdy autokarem. Ponadto dotarcie do lotniska nie może zająć więcej niż godzinę. Propozycja „trójkąta lubelskiego” obejmuje: miejsca noclegowe w Kazimierzu, odnowę biologiczną w Nałęczowie oraz ośrodek treningowy z nowym stadionem w Puławach. Miasta te mają także podpisaną umowę z lotniskiem w Dęblinie, które może obsługiwać uczestników EURO 2012.

Źródło: Informacyjna Agencja Samorządowa

Skomentuj


Dodane komentarze (21)

 • zong
  No i po co ten Hotel Król Kazimierz. Będziemy mieć tylko problem z tym EURO a tak byłaby przetwórnia pryty i wszyscy byliby zadowoleni :)
 • orzeł
  Nałęczów tu jest akurat najsłabszy. Miał gościć samą reprezentację (piłkarzy) ale jak na razie nie ma hotelu **** i nie zanosi się na to żeby miał. Jeśli ta oferta będzie wybrana to co w niej zaproponuje Nałęczów? Ciężko powiedzieć... Puławy to stadion, Kazimierz - miejsce pobytowe dla kibiców, ale chyba także i dla piłkarzy, bo tylko tu jest odpowiedni do wymagań UEFA hotel (Król Kazimierz).
 • żan
  Gdyby Kazimierz, Nałęczow i Pulawy nie zawiązaly partnerstwa nie byłoby tego sukcesu. Kto to Maciej Polkowski?
 • krzysztof
  no to może Holandia ???
 • kibic
  orzełek, Karol >>> Mówicie "Brawo panie burmistrzu"!!!
  Spójrzmy prawdzie w oczy. Zasługą burmistrza jest przedewszystkim to, że nie przeszkadzał. Nie miał bowiem ani wpływu ani udziału w podjętych decyzjach.
  Jeśli komuś bić brawo, to bez wątpienia związanemu z lubelszczyzną Adamowi Olkowiczowi - pełnomocnikowi PZPN d/s EURO 2012 oraz Maciejowi Polkowskiemu - prezesowi Orłów Kazimierz, który skutecznie lobbował na rzecz Kazimmierza.
  Burmistrz Dunia co najwyżej przyjął do wiadomości, że takie decyzje zapadły. Oczywiście jeśli któraś z drużyn wybierze Puławy-Nałęczów-Kazimierz - to właśnie on, lub jego następca będą oficjalnie reprezentowali miasto.
 • przewodnik
  Wisłą do Nałęczowa się nie da...Pod wiaduktem w Rogalowie też sie nie da przejechac. A przez nasza Holandię też za szybko nie da rady...Helikoptery będą jak znalazł...Ale ja sie czepiam:-)
 • wisła
  Popłyną Wisłą, jak kiedyś zboże do Gdańska, he,he
 • orzeł
  Chyba nie HELIKOPTREREM, ale autobusem. Ruch jet wstrzymywany, przodem jedzie pilot i policja. Tylko dlatego mogą być utrzymane czasy dojazdów np. na lotnisko w Dęblinie
 • przewodnik
  Ha, ha, ha, na pewno...
 • AUska
  beda latac HELIKOPTREREM
  o dojazdy sie nie martw za wiele
  jak beda musieli jechac droga do Pulaw czy Naleczowa to droge zamknal dla ruchu na godzine , dadza pilota z przodu i tylu i bez problemow , a ty sie marw , w tym wyznaczonym czasie . abys nie przegapil objazdu ,
  glowa do gory , bedzie dobrze jak plany dojazdow beda gotowe wczesniej to sie kazdy w czas zmiesci , zrobia sciezke rowerowa , sa statki wycieczkowo- pasazerskie , no i balony , lotnie , samoloty :)
 • przewodnik
  Oby tak było...Ale jak te drużyny do Nałęczowa bedą jużdzić? Przez Rąblów? Czy trasą lubelską? Są jakies plany co do poprawienia dojazdu do kurortu?
 • orzeł
  Największa w tym zasługa p. Polkowskiego, prezesa Orłów i jego kontaktów, które pomogły ofertę wypromować. Jednak sama oferta broni się i gdyby była zła, nic wtedy by nie pomogło.
  Szanse są dokładnie 33 procentowe. W Polsce będzie grać 8 zespołów, Polacy już wybrali jako miejsce pobytowe Grodzisk Wielkopolski. Zostaje 7 drużyn i 21 ośrodków - prosty rachunek.
 • Limonka
  Karolek czytaj ze zrozumieniem , a'' zasługa''jest tylko i wyłącznie właścicieli Hoteli a nie burmistrza , przecież w żaden sposób nie przyczynił się do wyboru tej oferty , wybacz ale nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz .Czy Burmistrz budował i wyposażał te hotele ? czy przyczynił się do poprawy jakości chociaż 1 metra drogi ?czy jest właścicielem SPA ? gdyby nie było zaplecza o które zadbali sami właściciele ,nikt nie przyjechałby dla samego burmistrza.Poza tym jeszcze nie wiemy czy zajrzy tu choćby pies z kulawą nogą .
 • przewodnik
  Limonka
  Masz rację najlepiej jakby burmistrz ogłosił apel juz w tym roku, że w najbliższe 2 lata turystom dziękujemy....:-))
 • qwerty
  sie jaracie jak dzieci z lizaka masakra jesteście głupie lolki
 • Orzeł
  Na Ukrainie i w Polsce rekomendowanych jest prawie 40 baz. Reprezentacji (oprócz gospodarzy) jest 14. Szanse, by ktokolwiek gościł w Kazimierzu, wynoszą ok. 35%.
 • Karol
  Jak zwykle. CO BY NIE ZROBIŁ TO ZNAJDZIE SIĘ TAKI MALKONTENT I LIMONKA BĘDĄ BIĆ PIANĘ. Cieszę się i świetnie by było gdyby w Kazimierzu gościła na przykład drużyna Niemiec. Brawo Panie Burmistrzu DUNIA.
 • malkontent
  Napisz(orzełek) co konkretnie zrobił obecny burmistrz,aby Kazimierz znalazł się wśród 21 centrów pobytowych?
 • Limonka
  Nowy burmistrz będzie miał nie lada problem , może trzeba będzie znowu wystosowac apel do turystów , żeby nie przyjeżdżali w tym czasie do Kazimierza i nie tworzyli korków.
  Ha ha ha jak nie urok to.....przemarsz wojsk .
 • wisła
  Ale jak oni wszyscy dojadą do Kazimierza, przez to "miasteczko holenderskie" w Puławach? Nie zdążą na mecz.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę