Esterka przestanie straszyć?

Skomentuj (6)

Z dawnego Hotelu Polskiego, umiejscowionego w samym centrum Kazimierza Dolnego nie zostało już w zasadzie nic. Dziś Esterka kojarzy się bardziej z ruinami, których już w zasadzie nie widać spoza gąszczu roślinności, niż z jakimkolwiek prestiżem. Czy można to jeszcze zmienić? Być może tak. Bo nieruchomość ta właśnie – po raz kolejny – została sprzedana.

Kiedyś był tu słynny Hotel Polski Aleksandra Berensa. Dziś są jedynie ruiny otoczone wysokim, starym płotem. Choć planów na zagospodarowanie terenu dawnej Esterki było już wiele, nieruchomość położona w centrum Miasteczka nadal straszy swoim wyglądem. W ostatnim czasie coś się jednak zmieniło. Zniknęły stragany, które od lat były nieodłącznym elementem zniszczonego terenu, a w mieście pojawiły się plotki o nowym inwestorze. Ile w tym wszystkim prawdy?


- Sprawy dotyczące własności tego terenu zostały już uregulowane – mówi Piotr Guz, przewodniczący Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym na wrześniowej sesji. – Są już prowadzone rozmowy z potencjalnym nabywcą tego terenu. Jest nowy inwestor.


Tak więc Esterka rzeczywiście została sprzedana. Jednak na razie nie mówi się otwarcie o tym, kto jest tym nowym właścicielem i jakie ma plany wobec tego, jakże ważnego dla Miasteczka terenu. Kazimierscy radni tematem tym się interesują i mają w planach spotkanie z nowym nabywcą ruin.


Czy tym razem miejsce po Esterce będzie miało więcej szczęścia do właściciela, a ten będzie miał więcej serca dla tego miejsca, które kiedyś tętniło życiem, a dziś zwyczajnie straszy?

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Zdzisław Król
  Muszę przyznać, że powojenne ruiny Kazimierza nie straszyły bardziej niż zrujnowany Hotel Polski a w nim restauracja Esterka. Aż dziw bierze, ze nie można wpłynąć na właściciela szpecącej posesji jednego z najpiękniejszych miasteczek Rzeczypospolitej. Pozdrawiam radnych może przestaną być nareszcie bezradni i zaczna działać
 • Z miasta
  Miło że Piotrek Guz ładniej się wypowiada niż burmistrz Byłby świetnym następcą... i może Esterka przestałaby by straszyć. Ale to też racja, że własność prywatna jest święta. No prawie zawsze.
 • Eti
  to kolejny"hurraoptymizm",z poprzedniego nic nie zostało.nie uwierzę jak nie zobaczę.
 • Kazimierzak
  To był najgorszy widok w miasteczku, oby jak najszybciej nowy nabywca doprowadził ten teren do normalnego wyglądu i oczywiście ul. Krzywe Koło, którą wędrują wycieczki i muszą patrzeć na ten slams, to tragedia - centrum miasta.
 • obserwator
  "- Sprawy dotyczące własności tego terenu zostały już uregulowane - mówi Piotr Guz, przewodniczący Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym na wrześniowej sesji. - Są już prowadzone rozmowy z potencjalnym nabywcą tego terenu. Jest nowy inwestor."
  Niejednokrotnie pytania do Rady i burmistrza w sprawie Esterki kończyły się to nie nasza sprawa.To działka prywatna- mówili.
  W takim razie co zacz...?
  Ale dobrze się stało. Instytucje państwa nie działają, a jednak inwestor zrobił porządek.
  • Kazimierz
   Bo to jest tak-jak jest problem wszyscy używają ręce. Gdy coś jednak udało się rozwiązać, nagle odzyskują głos. A może ktoś pamięta kto zadecydował by oddać ten teren w prywatne ręce. To jest chyba wieczysta dzierżawa.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę