Emki dowiozą dzieci do szkoły

Skomentuj (6)

Dzieci z gminy Kazimierz w tym roku dojeżdżać będą do szkół emkami. MZK w Puławach uruchomiło specjalnie na ten cel trzy nowe linie.

Kazimierskie dzieci czekają w nowym roku szkolnym zmiany. Po pierwsze – piękna nowa szkoła. Po drugie – transport nowymi bezpiecznymi autobusami. MZK w Puławach w porozumieniu z gminą Kazimierz uruchomiło trzy nowe linie 24, 25 i 26, na których autobusy dowozić będą codziennie dzieci do szkół i z powrotem. To oznacza średnio dwa kursy dziennie. Wszystkie w takich godzinach, by dzieci rano zdążyły do szkoły i wróciły do domu po zakończonych lekcjach.

Pierwszy kurs linii 24 z Puław rozpocznie się z bazy MZK na ul. Dęblińskiej już o 6.35, a linii 25 i 26 spod szkoły w Kazimierzu – o godzinie 6.55. Po południu najwcześniej wyruszy w drogę powrotną z Kazimierza autobus linii 24 – o godzinie 13.00. W kolejne kursy o godzinie 14.30 wyruszą wszystkie autobusy: 24, 25 i 26.

Autobusy nr 24 kursować będą na trasie: Puławy ul. Dęblińska – Parchatka – Zbędowice – Bochotnica – Wierzchoniów – Bochotnica – Kazimierz Dolny. Autobusy nr 25 pojadą po trasie: Kazimierz Dolny – Jeziorszczyzna – Rzeczyca – Witoszyn – Rzeczyca Kolonia – Witoszyn – Rzeczyca – Jeziorszczyzna – Kazimierz Dolny, a autobusy nr 26 na trasie: Kazimierz Dolny – Wylągi – Skowieszynek – Jeziorszczyzna – Cholewianka – Dąbrówka – Okale – Dąbrówka – Cholewianka – Jeziorszczyzna – Skowieszynek – Wylągi – Kazimierz Dolny.

Puławskie emki maksymalnie mogą przewieźć do stu pasażerów, w tym 34 na miejscach siedzących. To tabor względnie nowy – najstarsze autobusy pochodzą z 2012 r. – a więc bezpieczny.

- Przywiązujemy dużą wagę do bezpieczeństwa pasażerów, traktujemy je jako priorytet – mówi prezes MZK w Puławach. – Każdy z kierowców przechodzi systematyczne badania lekarskie, posiada świadectwo kwalifikacji. Codziennie przed wyjazdem na zadanie komunikacyjne jest sprawdzany stan techniczny autobusu jak również trzeźwość kierowców.

Uczniowie korzystać będą z emek na podstawie specjalnych kart miejskich. Ale nie tylko oni będą nimi podróżować. Może z nich korzystać każdy chętny na podstawie biletu zakupionego u kierowcy lub na przykład w kiosku.

Autobusy linii 24, 25 i 26 będą kursować tylko w dni nauki szkolnej.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • srodo?
  czy to jakiś tajny operacyjny autobus...zamazano mu nr rejestracyjny...
 • Janusz Kowalski
  To najlepsze z możliwych rozwiązanie i roztropna decyzja burmistrza.
 • Ala
  Bezpieczne są. Kiedyś jeździłam
 • mama
  emki maksymalnie mogą przewieźć do stu pasażerów, w tym 34 na miejscach siedzących. To tabor względnie nowy - najstarsze autobusy pochodzą z 2012 r. - a więc bezpieczny. Jak mozna upchac 100 osob w autobusie twierdzac ze to jest bezpieczne. Dzieci transportowane na stojaco. Skandal i kryminal.
  • ByłyUczeń
   Nie skandal i nie kryminał tylko niech się uczą życia. Jakoś 12-stka jeździła wypchana po brzegi i nikt nie marudził, a dzieciom z Parchatki czy Włostowic krzywda się nie działa. To nie czasy, że same miejsca siedzące jak w jakiś starym Jelczu czy Autosanie, a przejście na jedną osobę. Jak komuś się nie podoba taki transport pociechy, to niech ją sobie dowozi własnym samochodem i po problemie.
  • ciekawski
   mama jak umiesz liczyc w szkole jest 220 uczniow;wiekszosc z Kazimierza,do tej pory jezdzily starymi gruchotami i to bylo bezpieczne?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2023.
Pokaż stopkę