Emki dowiozą dzieci do szkoły

Skomentuj (6)

Dzieci z gminy Kazimierz w tym roku dojeżdżać będą do szkół emkami. MZK w Puławach uruchomiło specjalnie na ten cel trzy nowe linie.

Kazimierskie dzieci czekają w nowym roku szkolnym zmiany. Po pierwsze – piękna nowa szkoła. Po drugie – transport nowymi bezpiecznymi autobusami. MZK w Puławach w porozumieniu z gminą Kazimierz uruchomiło trzy nowe linie 24, 25 i 26, na których autobusy dowozić będą codziennie dzieci do szkół i z powrotem. To oznacza średnio dwa kursy dziennie. Wszystkie w takich godzinach, by dzieci rano zdążyły do szkoły i wróciły do domu po zakończonych lekcjach.

Pierwszy kurs linii 24 z Puław rozpocznie się z bazy MZK na ul. Dęblińskiej już o 6.35, a linii 25 i 26 spod szkoły w Kazimierzu – o godzinie 6.55. Po południu najwcześniej wyruszy w drogę powrotną z Kazimierza autobus linii 24 – o godzinie 13.00. W kolejne kursy o godzinie 14.30 wyruszą wszystkie autobusy: 24, 25 i 26.

Autobusy nr 24 kursować będą na trasie: Puławy ul. Dęblińska – Parchatka – Zbędowice – Bochotnica – Wierzchoniów – Bochotnica – Kazimierz Dolny. Autobusy nr 25 pojadą po trasie: Kazimierz Dolny – Jeziorszczyzna – Rzeczyca – Witoszyn – Rzeczyca Kolonia – Witoszyn – Rzeczyca – Jeziorszczyzna – Kazimierz Dolny, a autobusy nr 26 na trasie: Kazimierz Dolny – Wylągi – Skowieszynek – Jeziorszczyzna – Cholewianka – Dąbrówka – Okale – Dąbrówka – Cholewianka – Jeziorszczyzna – Skowieszynek – Wylągi – Kazimierz Dolny.

Puławskie emki maksymalnie mogą przewieźć do stu pasażerów, w tym 34 na miejscach siedzących. To tabor względnie nowy – najstarsze autobusy pochodzą z 2012 r. – a więc bezpieczny.

- Przywiązujemy dużą wagę do bezpieczeństwa pasażerów, traktujemy je jako priorytet – mówi prezes MZK w Puławach. – Każdy z kierowców przechodzi systematyczne badania lekarskie, posiada świadectwo kwalifikacji. Codziennie przed wyjazdem na zadanie komunikacyjne jest sprawdzany stan techniczny autobusu jak również trzeźwość kierowców.

Uczniowie korzystać będą z emek na podstawie specjalnych kart miejskich. Ale nie tylko oni będą nimi podróżować. Może z nich korzystać każdy chętny na podstawie biletu zakupionego u kierowcy lub na przykład w kiosku.

Autobusy linii 24, 25 i 26 będą kursować tylko w dni nauki szkolnej.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • srodo?
  czy to jakiś tajny operacyjny autobus...zamazano mu nr rejestracyjny...
 • Janusz Kowalski
  To najlepsze z możliwych rozwiązanie i roztropna decyzja burmistrza.
 • Ala
  Bezpieczne są. Kiedyś jeździłam
 • mama
  emki maksymalnie mogą przewieźć do stu pasażerów, w tym 34 na miejscach siedzących. To tabor względnie nowy - najstarsze autobusy pochodzą z 2012 r. - a więc bezpieczny. Jak mozna upchac 100 osob w autobusie twierdzac ze to jest bezpieczne. Dzieci transportowane na stojaco. Skandal i kryminal.
  • ByłyUczeń
   Nie skandal i nie kryminał tylko niech się uczą życia. Jakoś 12-stka jeździła wypchana po brzegi i nikt nie marudził, a dzieciom z Parchatki czy Włostowic krzywda się nie działa. To nie czasy, że same miejsca siedzące jak w jakiś starym Jelczu czy Autosanie, a przejście na jedną osobę. Jak komuś się nie podoba taki transport pociechy, to niech ją sobie dowozi własnym samochodem i po problemie.
  • ciekawski
   mama jak umiesz liczyc w szkole jest 220 uczniow;wiekszosc z Kazimierza,do tej pory jezdzily starymi gruchotami i to bylo bezpieczne?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2019.
Pokaż stopkę