Ekobusikiem do Janowca

Czerwonymi ekobusikami zwiedzimy nie tylko Kazimierz w bliższej i dalszej perspektywie, ale również i położony na drugim brzegu Wisły Janowiec.

Janowiec to kameralna, mająca swoje początki już w XII wieku miejscowość,  urzeka spokojem, sielankową atmosferą, ciekawą historią,wyjątkowymi zabytkami i niezapomnianymi widokami.

Wycieczkę czerwonym ekobusikiem rozpoczynamy na parkingu ekobusików przy wylocie ul. Lubelskiej na rynek obok synagogi. Jedziemy ul. Krakowską, na której zobaczymy bardzo ładną współczesną architekturę jak i tę pamiętającą czasy świetności naszego Miasteczka, np. Faktorię Angielską czy spichlerz Kobiałki z 1636 roku. Z pewnością zaciekawią też Państwa Kazimierskie kamieniołomy czy przyczółek promowy, z którego rozpościera się malowniczy widok na przełom Wisły. Z tego miejsca rozpoczniemy przeprawę promem na drugą stronę rzeki. Następnie drogą prowadzącą wzdłuż  janowieckiej skarpy dotrzemy do placu przy kościele z 1535 roku z elementami jeszcze z czasów gotyku. Tu rozpoczniecie Państwo  piesze samodzielne  zwiedzanie. Trzy i pół godziny to czas, który  wystarczy na  obejrzenie kościoła, wejście po zboczu skarpy na zamek a także zwiedzenie barokowego dworku i zbiorów etnograficznych w stuletnim drewnianym spichrzu. Pozostały czas proponujemy przeznaczyć na spacer malowniczymi uliczkami Janowca czy degustację lokalnej kuchni w kilku miejscowych barach i restauracjach. Po mile spędzonym czasie spotykamy się obok kościoła w miejscu, gdzie poprzednio wysiedliśmy, po czym wracamy tą samą drogą do Kazimierza.

Cena przejazdu w jedną stronę to 15zł/osobę, w dwie strony 30zł/osobę.

Cena 15 zł zawiera koszt przeprawy promowej w wysokości 6 zł/osobę dorosłą.

Dzieci do lat czterech bezpłatnie.

Miejscem odjazdu z Kazimierza jest parking ekobusików przy wylocie ul. Lubelskiej na rynek tuż obok synagogi a z Janowca odjeżdżamy z placu przy kościele.

Godziny odjazdów z Kazimierza: 10:30 - 14:00 - 17:30

Godziny odjazdów z Janowca: 11:30 - 15:00 - 18:30

Osoby, które planują przejazd w obie strony, mają do wyboru odjazd z Kazimierza o godz. 10:30  a powrót z Janowca o 15:00 lub 18:30 oraz odjazd z Kazimierza o godz. 14:00 a powrót z Janowca o godz. 18:30. Można też wybrać opcję przejazdu tylko w jedną stronę.

W przypadku większych grup wymagana wcześniejsza rezerwacja.

Tel.602 178 024

Dla osób przebywających w Janowcu a chcących wybrać się na tę wycieczkę do Kazimierza proponujemy odjazdy z placu przy kościele o godzinie  11:30 a powrót o godz. 14:00 lub 17:30  oraz godz. 15:00 a powrót o godz.17:30.

Czas przejazdu z Janowca do Kazimierza lub odwrotnie zajmuje od 40 do 60 minut.

Aktualna oferta wycieczek po Kazimierzu na ekobusik.pl

Tekst: Czerwony Ekobusik

 

 

 

 

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę