Ekobusikiem do Janowca

Czerwonymi ekobusikami zwiedzimy nie tylko Kazimierz w bliższej i dalszej perspektywie, ale również i położony na drugim brzegu Wisły Janowiec.

Janowiec to kameralna, mająca swoje początki już w XII wieku miejscowość,  urzeka spokojem, sielankową atmosferą, ciekawą historią,wyjątkowymi zabytkami i niezapomnianymi widokami.

Wycieczkę czerwonym ekobusikiem rozpoczynamy na parkingu ekobusików przy wylocie ul. Lubelskiej na rynek obok synagogi. Jedziemy ul. Krakowską, na której zobaczymy bardzo ładną współczesną architekturę jak i tę pamiętającą czasy świetności naszego Miasteczka, np. Faktorię Angielską czy spichlerz Kobiałki z 1636 roku. Z pewnością zaciekawią też Państwa Kazimierskie kamieniołomy czy przyczółek promowy, z którego rozpościera się malowniczy widok na przełom Wisły. Z tego miejsca rozpoczniemy przeprawę promem na drugą stronę rzeki. Następnie drogą prowadzącą wzdłuż  janowieckiej skarpy dotrzemy do placu przy kościele z 1535 roku z elementami jeszcze z czasów gotyku. Tu rozpoczniecie Państwo  piesze samodzielne  zwiedzanie. Trzy i pół godziny to czas, który  wystarczy na  obejrzenie kościoła, wejście po zboczu skarpy na zamek a także zwiedzenie barokowego dworku i zbiorów etnograficznych w stuletnim drewnianym spichrzu. Pozostały czas proponujemy przeznaczyć na spacer malowniczymi uliczkami Janowca czy degustację lokalnej kuchni w kilku miejscowych barach i restauracjach. Po mile spędzonym czasie spotykamy się obok kościoła w miejscu, gdzie poprzednio wysiedliśmy, po czym wracamy tą samą drogą do Kazimierza.

Cena przejazdu w jedną stronę to 15zł/osobę, w dwie strony 30zł/osobę.

Cena 15 zł zawiera koszt przeprawy promowej w wysokości 6 zł/osobę dorosłą.

Dzieci do lat czterech bezpłatnie.

Miejscem odjazdu z Kazimierza jest parking ekobusików przy wylocie ul. Lubelskiej na rynek tuż obok synagogi a z Janowca odjeżdżamy z placu przy kościele.

Godziny odjazdów z Kazimierza: 10:30 - 14:00 - 17:30

Godziny odjazdów z Janowca: 11:30 - 15:00 - 18:30

Osoby, które planują przejazd w obie strony, mają do wyboru odjazd z Kazimierza o godz. 10:30  a powrót z Janowca o 15:00 lub 18:30 oraz odjazd z Kazimierza o godz. 14:00 a powrót z Janowca o godz. 18:30. Można też wybrać opcję przejazdu tylko w jedną stronę.

W przypadku większych grup wymagana wcześniejsza rezerwacja.

Tel.602 178 024

Dla osób przebywających w Janowcu a chcących wybrać się na tę wycieczkę do Kazimierza proponujemy odjazdy z placu przy kościele o godzinie  11:30 a powrót o godz. 14:00 lub 17:30  oraz godz. 15:00 a powrót o godz.17:30.

Czas przejazdu z Janowca do Kazimierza lub odwrotnie zajmuje od 40 do 60 minut.

Aktualna oferta wycieczek po Kazimierzu na ekobusik.pl

Tekst: Czerwony Ekobusik

 

 

 

 

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę