Dzieci z Kazimierza dla potrzebujących rówieśników

Piątek w Gminnym Zespole Szkół upłynął pod znakiem… lali. Dobiegła końca akcja UNICEF pomocy dzieciom potrzebującym z całego świata "Wszystkie kolory świata".

33 własnoręcznie wykonane lale wystawiono na sprzedaż w Gminnym Zespole Szkół.  Wykonały je własnoręcznie dzieci i ich rodzice ze szkół podstawowych z terenu gminy: z Gminnego Zespołu Szkół, Dąbrówki i Bochotnicy. Za najładniejsze uznano lale sióstr Zosi i Laury Stefańskich oraz Julki Stefanek z Gminnego Zespołu Szkół a także Ity Włodarczyk z Dąbrówki. Ale tylko jedna z nich reprezentować będzie Kazimierz na stronie UNICEF, gdzie wkrótce odbędzie się ogólnopolskie głosowanie na najładniejszą lalę tegorocznej edycji „Wszystkich kolorów świata”.

Nagrodą dla szkoły, w której wykonano najpopularniejszą lalę UNICEF w Polsce, będzie koncert Majki Jeżowskiej. Może odbędzie się on właśnie w Kazimierzu?

Podczas kiermaszu zebrano około 330 zł, które zostaną przekazane na konto UNICEF i przeznaczone na rzecz ratowania życia dzieciom. Wróble ćwierkają, że jedna z najdrożej zakupionych lal jest walentynkowym prezentem dla gimnazjalnej sympatii.

Akcję „Wszystkie kolory świata” prowadziły nauczycielki: Monika Pielak, Anna Dzwonnik i Agnieszka Skrzypczak.

Skomentuj


Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2022.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę