Dzieci z Kazimierza dla potrzebujących rówieśników

Piątek w Gminnym Zespole Szkół upłynął pod znakiem… lali. Dobiegła końca akcja UNICEF pomocy dzieciom potrzebującym z całego świata "Wszystkie kolory świata".

33 własnoręcznie wykonane lale wystawiono na sprzedaż w Gminnym Zespole Szkół.  Wykonały je własnoręcznie dzieci i ich rodzice ze szkół podstawowych z terenu gminy: z Gminnego Zespołu Szkół, Dąbrówki i Bochotnicy. Za najładniejsze uznano lale sióstr Zosi i Laury Stefańskich oraz Julki Stefanek z Gminnego Zespołu Szkół a także Ity Włodarczyk z Dąbrówki. Ale tylko jedna z nich reprezentować będzie Kazimierz na stronie UNICEF, gdzie wkrótce odbędzie się ogólnopolskie głosowanie na najładniejszą lalę tegorocznej edycji „Wszystkich kolorów świata”.

Nagrodą dla szkoły, w której wykonano najpopularniejszą lalę UNICEF w Polsce, będzie koncert Majki Jeżowskiej. Może odbędzie się on właśnie w Kazimierzu?

Podczas kiermaszu zebrano około 330 zł, które zostaną przekazane na konto UNICEF i przeznaczone na rzecz ratowania życia dzieciom. Wróble ćwierkają, że jedna z najdrożej zakupionych lal jest walentynkowym prezentem dla gimnazjalnej sympatii.

Akcję „Wszystkie kolory świata” prowadziły nauczycielki: Monika Pielak, Anna Dzwonnik i Agnieszka Skrzypczak.

Skomentuj


Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę