Dzieci pokażą Kazimierz dzieciom

Skomentuj (2)

W Muzeum Nadwiślańskim – oddział Dom Kuncewiczów trwają prace nad przewodnikiem po Kazimierzu adresowanym do rodzin z małymi dziećmi. Będzie skrojony na dobrą miarę – jego autorami są dzieci z Kazimierza, które znają swoje Miasteczko i wiedzą, co może zainteresować ich rówieśnicy z innych miejscowości.

Jesienią w Muzeum Nadwiślańskim ukaże się przewodnik po Kazimierzu dla rodzin z dziećmi ilustrowany przez Piotra Fąfrowicza. Towarzyszyć mu będzie aplikacja z grą miejską, opracowana przez grupę Edukacja 3.0.


- Aby zainteresować Miasteczkiem młodych turystów i ich rodziców, pokazać wyjątkowość tego miejsca, postanowiliśmy przygotować przewodnik oraz aplikację z grą miejską, skrojone na miarę tej grupy – czytamy na nowym blogu Muzeum Nadwiślańskiego Narynkuusiascwkazimierzu.pl. – Do współpracy zaprosiliśmy młodych kazimierzaków, uczniów klas V i VI Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. Wspólnie wybieramy najciekawsze miejsca, poznajemy ich historię przygotowując trasę spaceru turystycznego po Miasteczku.


Przewodnik będzie efektem zajęć warsztatowych, w czasie których uczniowie przejdą m.in. szkolenie z emisji głosu i wystąpień publicznych, a także podczas wycieczki do Krakowa poznają pracę tamtejszych uczniów pełniących rolę przewodników na wybranych wystawach Muzeum Narodowego.


Premiera nowego wydawnictwa Muzeum Nadwiślańskiego planowana jest na wrzesień. Spacer inaugurujący trasy po Kazimierzu poprowadzą młodzi uczestnicy warsztatów.


Od tego czasu w Muzeum Nadwiślańskim dostępna będzie także bezpłatna aplikacja oraz przewodniki książkowe, które dodawane będą do biletu rodzinnego w kazimierskim muzeum.


Działania są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja kulturalna 2019.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę