Dyplomaci w Kazimierzu

Skomentuj (14)

zobacz więcej (7)

Ponad 30 ambasadorów akredytowanych w Polsce gościło w Kazimierzu w ostatnią niedzielę. Wizyta w Miasteczku zamyka trzydniowy pobyt dyplomatów na Lubelszczyźnie.

Szefowie akredytowanych w Polsce misji dyplomatycznych z ponad 30 państw od Ameryki przez państwa arabskie po państwa Dalekiego Wschodu jak Chiny czy Japonia gościli na Lubelszczyźnie na wspólne zaproszenie władz rządowych i samorządowych województwa lubelskiego.

- To bardzo istotne spotkanie – podkreśla w Kazimierzu Robert Dmitruczuk wicewojewoda lubelski. – Bardzo wielu przedstawicieli dyplomacji z różnych części świata zapoznaje się ze wspaniałym dziedzictwem Polski tutaj, w tym regionie, z historią i kulturą Ziemi Lubelskiej.

W czasie swojego pobytu zagraniczni goście zwiedzili Lublin, Zamość, Chełm, Kozłówkę i Kazimierz, gdzie obejrzeli jedyne w Polsce Muzeum Sztuki Złotniczej oddział Muzeum Nadwiślańskiego i najważniejsze zabytki w centrum.

- Jeżeli Kazimierz spodoba się naszym gościom, to w ślad za nimi przyjadą również turyści – mówił burmistrz Andrzej Pisula. – Myślę, że to przełoży się na pozytywne rozdanie i wizerunek Kazimierza w świecie.

Wizyta na pewno pozostawi niedosyt przynajmniej w kwestii poznania Miasteczka, bo program wycieczki był mocno napięty z powodów ograniczeń czasowych. To, czy zachwycił w kwestii kuchni – w Kazimierzu goście zatrzymali się na lunch w jednej z restauracji – pozostaje tajemnicą poliszynela. Na pewno posiłek był okazją do rozmów o potencjalnej współpracy, także z udziałem Kazimierza. Współpracę z Miasteczkiem chce nawiązać między innymi Nowa Zelandia, gdzie po drugiej wojnie światowej schronienie znalazło wielu Polaków.

Władze wojewódzkie liczą, że obecna wizyta przełoży się na konkrety w sferze nie tylko rozwoju turystyki, ale i gospodarki.

- To z jednej strony wizyta kurtuazyjna, ale z wierzymy, że przynosząca wiele owoców – mówi wicewojewoda Dmitruczuk. – Pierwszy przykład to reprezentacja Dalekiego Wschodu. Tutaj już są dosyć daleko zaawansowane prace na temat współpracy w związku z koleją tzw. Jedwabnym Szlakiem.

Spotkania szefów misji dyplomatycznych w Polsce organizowane są cyklicznie w różnych regionach Polski. W Lubelskiem takie spotkania miały miejsce w 2000 i 2009 roku.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (14)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2017.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2017/2018? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę