Dwa wydarzenia w Trzecim Księżycu

Skomentuj (1)

Trzeci Księżyc zaprasza w najbliższy weekend na dwa koncerty – w sobotę i – nietypowo – w niedzielę. Wystąpią Eddie/Hai oraz Romek Puchowski & Keith Dunn. Zapraszamy.

Eddie/Hai (alternatywa) to do niedawna jednoosobowa działalność niegospodarna, na własnych piosenkach i rozstrojonej gitarze. Dzisiaj Eddiego wspiera bardzo utalentowana i bardzo młoda Zuzia Nierubca. Ich muzyka krąży wokół songwriterskiej alternatywy. Jeżdżą i grają licząc, że coś „pyknie”. Dzieje im się pięknie w głowach. Mają mało czasu i duże słoneczne pokoje. Grają zmyślone piosenki.

Otwórz drzwi, wyjdź i przyjdź do Trzeciego Księżyca. Spędź z nami spokojny i nastrojowy wieczór. Zabytkowe jatki zabiorą Cię w piękną księżycową podróż. Eddie/Hai wykonuje utwory z pogranicza rocka, muzyki alternatywnej i akustycznej. Ich twórczość można porównać do takich zespołów, jak Ścianka czy Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach. W czasie koncertu usłyszymy zarówno autorskie utwory artysty, jak też istnieje szansa na piosenki z repertuaru takich grup jak Pearl Jam, The Tallest Man On Earth i Feist.

Kiedy: 22 września, godz. 20:00
Gdzie: Scena Trzydziestu Krzeseł
Trzeci Księżyc Lokalne Bistro (zabytkowe jatki koszerne Mały Rynek 1)
Wstęp: 20 PLN
Liczba miejsc ograniczona
Rezerwacje: sms 502722432/ Trzeci Księżyc/ Przystanek Korzeniowa

Delta_update jest projektem opartym na archetypicznych bluesowych pieśniach. Zrodził się w głowie Romka Puchowskiego podczas wyprawy w deltę Mississippi przed dwoma laty. Podróż szlakami takich artystów, jak Son House, Robert Johnson, Charley Patton czy Willie Brown była źródłem nowego spojrzenia na ich muzykę oraz jej interpretację. Do realizacji wariantu "duo" Puchowski zaprosił Keitha Dunna, wokalistę i harmonijkarza z Bostonu, potomka twórców gatunku. Wcześniejsze działania z Dunnem okazały się idealną podwaliną dla tego typu kolaboracji. Udział artysty pochodzenia afroamerykańskiego nadał projektowi szczególnie autentycznego wymiaru.

Program koncertu oparty jest na wybitnych utworach stojacych u podstaw bluesa, choć mniej znanych szerszej publiczności. Stanowi on kolaż bluesowych korzeni oraz tego, co nazywany „słowiańską duszą”. Interpretacje klasyki z Delty stanowią bazę dla improwizowanych "wycieczek", przeplatane są autorskimi kompozycjami Romka Puchowskiego, jak "Big Bad Brother" czy "The Rainbow”.  Keitha Dunna zagra m.in. utwory z jego kultowej już płyty "Alone With The Blues". W muzyce słychać też jazzowe inklinacje Dunna, a także fascynacje rodzimą folkową melodyką Puchowskiego.

Tytułowy "update" symbolizuje aktualizację wizji bluesa Romka Puchowskiego, w której z jednej strony sięga do początków gatunku, z drugiej odważnie wplata swoje współczesne wizje.

Romek Puchowski – śpiew, gitara Dobro, gitara akustyczna, slide
Keith Dunn – harmonijka ustna, śpiew


Roman Puchowski – szerszej poubliczności dał się poznać w prestiżowym projekcie koncertowym „Mistrzowie gitary”, prezentującym najwybitniejszych polskich gitarzystów. Ma na koncie współpracę m.in. z Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, Keithem Dunnem, Adamam Wendtem, Nickiem Katzmanem oraz legendą harmonijki ustnej, Sugarem Blue, znanym ze współpracy m.in. z zespołem The Rolling Stones. Nagrywał dla wytwórni Tymona Tymańskiego "Biodro Records". Album jego formacji Von Zeit „Ocieramy się” został uznany za jedną z najlepszych płyt rockowych roku 2008. Jego solowe płyty "Simply" (2006) oraz „Free” (2013) zebrały świetne recenzje. Piosenka „Jurata” trafiła na Listę Przebojów Programu Trzeciego. Utwór „Big Bad Brother” znalazł się w półfinale światowego konkursu International Songwriting Competition w USA, w jury którego zasiada m.in. Tom Waits. W styczniu 2015 roku odbył podróż przez deltę Mississippi, podczas której zbierał inspiracje i komponował.

Keith Dunn – wokalista i mistrz harmonijki rodem z Bostonu, autor kultowej płyty „Alone with The Blues”. Brzmienie jego harmonijki zachwyca melomanów na całym świecie.
Jako dziewięciolatek Dunn trafił na występ T-Bone'a Walkera - pierwszy koncert w życiu Dunna. W wieku lat dwunastu zakupił pierwszą harmonijkę ustną. Grywał na przyjęciach oraz z ulicznymi muzykami. Dorastał, słuchając takich artystów jak Curtis Mayfield oraz Smokey Robinson, później pojawili się na horyzoncie Archie Sheep i John Coltrane. Wpływy tych ostatnich słychać do dziś w jego frazowaniu. Zainspirowany koncertem Junior Wells – Buddy Guy Band założył swój pierwszy zespół – Blue Lightning. W trakcie swojej kariery współpracował z takimi tuzami, jak James CoJames Cotton, Hubert Sumlin, Roy Eldridge, Big Walter Horton, Lurrie Bell, Jimmy Rogers and Big Mama Thornton. Pracuje rónież jako producent, prowadzi warsztaty mistrzowskie gry na harmonijce ustnej. Współpracuje gościnnie m.in. z Big Jack Johnsonem. Jako songwriter otrzymał szereg nagród za płytę "Alone Wit The Blues" (za pieśni "Strange Things Are Happening" and "Need To Make A Dollar"). Otrzymał również nagrodę Talking Blues Award za wykonanie "na żywo" pieśni na wspomnianej płycie. Dunna i Puchowskiego łączy kilkunastoletnia współraca. W latach 90-tych XX wieku intensynie działało "ekscentryczne" trio Keith Dunn & The Bloozz, którego składu obok dwóch muzyków dopełniał wybitny polski saksofonista Aadam Wendt. Dali się poznać publiczności m.in. w Polsce, Belgii, Holandii.


Kiedy: 23 września, godz. 18:00
Gdzie: Scena Trzydziestu Krzeseł
Trzeci Księżyc Lokalne Bistro (zabytkowe jatki koszerne Mały Rynek 1)
Wstęp: 20 PLN
Liczba miejsc ograniczona
Rezerwacje: sms 502722432/ Trzeci Księżyc/ Przystanek Korzeniowa


Źródło: Trzeci Księżyc

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Janko muzykant
    "Mają mało czasu i duże słoneczne pokoje". Niech sobie przestawią zegarki o 1 godz to będą mieli więcej czasu i mniej słońca w pokojach. Proste !

Mapa

Restauracje

Trzeci Księżyc Lokalne Bistro


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę