Dwa Brzegi: Wyniki Niezależnego Konkursu Filmów Krótkometrażowych

Jak co roku jednym z kluczowych punktów Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi był Niezależny Konkurs Filmów Krótkometrażowych. Oto wyniki.

I miejsce zajął film „Dzień babci” Miłosza Sakowskiego. To poruszająca opowieść z Anną Dymną w roli głównej, opisująca próbę oszukania starszej kobiety metodą „na wnuczka”. Kiedy jednak prawda wychodzi na jaw, sytuacja obraca się o 180 stopni. Za ten film twórca otrzymał nagrodę w wysokości 5000 złotych.

II nagroda w wysokości 3000 zł powędrowała do Damiana Kocura za film „To, czego chcę” opowiadający realistyczną historię dwóch młodych ludzi – Ariela i Karoliny. Spotkanie tej dwójki jest zderzeniem pozornie różnych pragnień, których źródłem w obydwu przypadkach jest samotność.

III miejsce na podium należało do „Ameryki” Aleksandry Terpińskiej. To opowieść o dwóch dziewczynach z biednych rodzin, które marzą o lepszym życiu. Dobra energia filmowa i dwie mocne role dały Aleksandrze nagrodę w wysokości 2000 złotych.

Nagrodę społecznego Funduszu Stypendialnego w wysokości 1000 zł dla najmłodszego filmowca 9. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi otrzymał Adam Suzin, twórca filmu „Przerwanie”. To miniatura bez słów, stawiająca pytanie, czy to, jaki mamy bagaż doświadczeń, wpływa na sposób, w jaki radzimy sobie w życiu z ciężkimi chwilami.

Konkurs adresowany był zarówno do profesjonalistów i absolwentów szkół filmowych, jak i do amatorów oraz studentów. Laureatów konkursu wybrało Niezależne Jury wybrane spośród widzów festiwalu. Nagrodę dla najmłodszego filmowca wybrał Dział Programowy festiwalu.

Dziewiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi trwała od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu za rok na 10. jubileuszowej edycji Festiwalu!

 

Źródło: Dwa Brzegi

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę