Dwa Brzegi: Wyniki Niezależnego Konkursu Filmów Krótkometrażowych

Jak co roku jednym z kluczowych punktów Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi był Niezależny Konkurs Filmów Krótkometrażowych. Oto wyniki.

I miejsce zajął film „Dzień babci” Miłosza Sakowskiego. To poruszająca opowieść z Anną Dymną w roli głównej, opisująca próbę oszukania starszej kobiety metodą „na wnuczka”. Kiedy jednak prawda wychodzi na jaw, sytuacja obraca się o 180 stopni. Za ten film twórca otrzymał nagrodę w wysokości 5000 złotych.

II nagroda w wysokości 3000 zł powędrowała do Damiana Kocura za film „To, czego chcę” opowiadający realistyczną historię dwóch młodych ludzi – Ariela i Karoliny. Spotkanie tej dwójki jest zderzeniem pozornie różnych pragnień, których źródłem w obydwu przypadkach jest samotność.

III miejsce na podium należało do „Ameryki” Aleksandry Terpińskiej. To opowieść o dwóch dziewczynach z biednych rodzin, które marzą o lepszym życiu. Dobra energia filmowa i dwie mocne role dały Aleksandrze nagrodę w wysokości 2000 złotych.

Nagrodę społecznego Funduszu Stypendialnego w wysokości 1000 zł dla najmłodszego filmowca 9. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi otrzymał Adam Suzin, twórca filmu „Przerwanie”. To miniatura bez słów, stawiająca pytanie, czy to, jaki mamy bagaż doświadczeń, wpływa na sposób, w jaki radzimy sobie w życiu z ciężkimi chwilami.

Konkurs adresowany był zarówno do profesjonalistów i absolwentów szkół filmowych, jak i do amatorów oraz studentów. Laureatów konkursu wybrało Niezależne Jury wybrane spośród widzów festiwalu. Nagrodę dla najmłodszego filmowca wybrał Dział Programowy festiwalu.

Dziewiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi trwała od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu za rok na 10. jubileuszowej edycji Festiwalu!

 

Źródło: Dwa Brzegi

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę