Droga krzyżowa po raz pierwszy przed Palmową Niedzielą

Skomentuj (4)

zobacz więcej (38)

Uliczkami Kazimierza przeszła jak co roku droga krzyżowa. Tym razem jednak nietypowo - przed Niedzielą Palmową.

Do niedawna miejska droga krzyżowa w Kazimierzu Dolnym organizowana była w czasie Triduum Paschalnego. W tym roku jej termin uległ zmianie, by wierni łatwiej mogli połączyć udział w uroczystościach Triduum z przedświątecznymi obowiązkami. Dlatego też odbyła się w piątek przed Niedzielą Palmową.

Tradycyjnie prowadziła przez oba Rynki uliczkami Miasteczka na Górę Trzech Krzyży, gdzie szczególnie uroczyście celebrowano ostatnie stacje, w tym najbardziej przejmujące – ukrzyżowanie Chrystusa.

Stacje drogi przygotowała młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym we współudziale ochotniczych straży pożarnych z Wierzchoniowa i Skowieszynka i służby liturgicznej. Rozważania prowadził ks. Tomasz Mital.

 

 

Tekst i foto: Zespół Szkół
im. Jana Koszczyca Witkiewicza
w Kazimierzu Dolnym

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Ulka- Kazimierz
  Adila pisze: "Może po prostu zrobić normalne nabożeństwo a nie taka ze ludzie przysypiają a przed nią Drogę. Tak to się odbywa a u nas cudowanie ciągle. Gdzie ta Fara zmierza?". Myślę, ze Fara zmierza w dobrym kierunku. Trzeba otwierać się na wszystkich. Do jednych trafia forma tradycyjna, do innych - inscenizacja.
 • Redakcja
  @Magda - z takim uzasadnieniem też się spotkaliśmy, stąd znalazło się ono w tekście. Za uwagę dziękujemy.
 • adila
  Po swietach za rok niech zrobia. Frekwencja sie zwiekszy. Moze po prostu zrobic normalne nabozenstwo a nie taka ze ludzie przysypiaja a przed nia Droge. Tak to sie odbywa a u nas cudowanie ciagle. Gdzie ta Fara zmierza?
  • Magda
   A może by tak posłuchać uważniej uzasadnienia dlaczego akurat w takim terminie Droga Krzyżowa?
   Moim zdaniem bardzo słusznie,że termin zmieniono.Jednak ta zmiana ma niewiele wspólnego z uzasadnieniem Pani Redaktor.Przynajmniej inaczej to przedstawiane było w ogłoszeniach parafialnych

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę