Droga krzyżowa po raz pierwszy przed Palmową Niedzielą

Skomentuj (4)

zobacz więcej (38)

Uliczkami Kazimierza przeszła jak co roku droga krzyżowa. Tym razem jednak nietypowo - przed Niedzielą Palmową.

Do niedawna miejska droga krzyżowa w Kazimierzu Dolnym organizowana była w czasie Triduum Paschalnego. W tym roku jej termin uległ zmianie, by wierni łatwiej mogli połączyć udział w uroczystościach Triduum z przedświątecznymi obowiązkami. Dlatego też odbyła się w piątek przed Niedzielą Palmową.

Tradycyjnie prowadziła przez oba Rynki uliczkami Miasteczka na Górę Trzech Krzyży, gdzie szczególnie uroczyście celebrowano ostatnie stacje, w tym najbardziej przejmujące – ukrzyżowanie Chrystusa.

Stacje drogi przygotowała młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym we współudziale ochotniczych straży pożarnych z Wierzchoniowa i Skowieszynka i służby liturgicznej. Rozważania prowadził ks. Tomasz Mital.

 

 

Tekst i foto: Zespół Szkół
im. Jana Koszczyca Witkiewicza
w Kazimierzu Dolnym

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Ulka- Kazimierz
  Adila pisze: "Może po prostu zrobić normalne nabożeństwo a nie taka ze ludzie przysypiają a przed nią Drogę. Tak to się odbywa a u nas cudowanie ciągle. Gdzie ta Fara zmierza?". Myślę, ze Fara zmierza w dobrym kierunku. Trzeba otwierać się na wszystkich. Do jednych trafia forma tradycyjna, do innych - inscenizacja.
 • Redakcja
  @Magda - z takim uzasadnieniem też się spotkaliśmy, stąd znalazło się ono w tekście. Za uwagę dziękujemy.
 • adila
  Po swietach za rok niech zrobia. Frekwencja sie zwiekszy. Moze po prostu zrobic normalne nabozenstwo a nie taka ze ludzie przysypiaja a przed nia Droge. Tak to sie odbywa a u nas cudowanie ciagle. Gdzie ta Fara zmierza?
  • Magda
   A może by tak posłuchać uważniej uzasadnienia dlaczego akurat w takim terminie Droga Krzyżowa?
   Moim zdaniem bardzo słusznie,że termin zmieniono.Jednak ta zmiana ma niewiele wspólnego z uzasadnieniem Pani Redaktor.Przynajmniej inaczej to przedstawiane było w ogłoszeniach parafialnych

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę