Długi weekend czerwcowy (video)

Skomentuj (20)

Przed nami kolejny długi weekend. Tym razem jeśli wszystko sobie dobrze zaplanujemy, może on potrwać nawet cztery dni. Zapraszamy więc do Kazimierza!

W długi weekend czerwcowy oprócz tradycyjnych miejsc wartych odwiedzenia zachęcamy wszystkich do wizyty w Kazimierskim Ośrodku Kultury, gdzie obejrzeć będzie można dwie wystawy: „Janusz Morawski – Malarstwo olejne – obok nas” oraz wystawę malarstwa Krzysztofa Michalskiego.

 

Zaś w Kamienicy Celejowskiej prezentowana będzie wystawa: „Władysław Ślewiński – z Pont Aven do Kazimierza".

 

13 czerwca (sobota) na Zamku w Janowcu odbędzie się przegląd zespołów pieśni i tańca ludowego „Godel”, natomiast 14 czerwca (niedziela) w Farze otwarta zostanie wystawa poświęcona Witoldowi Pileckiemu.

 

Na wszystkie te wydarzenia serdecznie zapraszamy!

 

W związku z tym, że długich weekendów w tym roku jest niewiele, cieszą się one niezwykłą popularnością. A co za tym idzie, oferty noclegowe w Miasteczku kurczą się z dnia na dzień. Wolnymi pokojami dysponują jeszcze takie obiekty jak: Folwark WALENCJA, Apartamenty Pod Wietrzną GórąApartament Rynkowy, Agharta - galeria sztuki etnicznej i pensjonat, Agroturystyka - Wczasy odchudzające, Centrum Apartamenty i Pokoje, Pensjonat Basia, Pokoje Gościnne"Pod Kasztanami", Hotel Wenus, Kwatery Prywatne - Doły 14, Dom Gościnny „U GÓRECKICH” na GórachBerberys - Pensjonat & Restauracja oraz Pokoje Gościnne "U Magdy", Dom na Wsi. Więcej informacji - tutaj.

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (20)

 • obserwator
  Ministerstwo Kultury wydało ostatecznie zgodę na rozbiórkę na wpół już rozebranego hotelu Berensa, czyli zabytek.
 • real
  Pierwsza bzdura - Esterka nigdy nie była wpisana do rejestru zabytków
  Druga bzdura - sprzedawała ją sółdzielnia SPOŁEM a nie gmina
  Trzecia bzdura - było to w połowie lat dziewięćdziesiątych ibyli inni decydenci.
  Pozdrawiam Obserwatora
 • obserwator
  był na rynku zabytek - hotel- zbyto, od kilku lat straszy plot, a budynek topniał w oczach aż zniknął, w perspektywie dalekiej coś na tym miejscu się zbuduje - może nowy batory, wystarczy? ci sami ludzie byli decydentami
 • real
  Na tym forum powstało już bardzo wiele scenariuszy, które nigdy się nie ziściły. Proponuję więc pisać o faktach dokonanych.
 • ANKA
  "wierny" giermku i droga mieszkanko najpierw przeczytajcie ze zrozumieniem, dopiero komentujcie. Mieczysław napisał, że pan burmistrz się przymierza, a nie że już sprzedaje. Można tak sądzić po dotychczasowych działaniach zwiazanych ze zmianami w budżecie dotyczącymi modernizacji willi Promień i adaptacji na Dom Kultury. Pan burmistrz podobnie jak w przypadku kamieniołomów stosuje zasadę "małych kroczków" i jeśli nie napotyka oporu materii, a nie napotyka, to wykonuje następny kroczek... W domyśle należy przypuszczać, iż stary Dom Kultury jako bezużyteczny (gdyż w ramach oszczędności pan burmistrz nie będzie utrzymywał dwóch ośrodków zajmujących się kulturą) zostanie sprzedany na nowe inwestycje, które pan burmistrz obiecał wyborcom. Tak więc wierny "giermku" "słusznej sprawy" zacznij od siebie i puknij się... jak jeszcze masz w co... zaś mieszkance proponuję aby skonsultowała się z dobrym okulistą i laryngologiem... gdyż na inne konsultacje jest już stanowczo za późno. Pozdrawiam.
 • kiki
  no ledwo co na kilka dni opusciłam portal a tu juz cos sprzedali ???? i ja nic o tym nie wiem ????
 • mieszkanka
  Jakoś rozum nie cieszy się popytem.... Chyba za drogi dla Miecia:)
 • wierny
  Mieczysław, weż w ręce swe patelnie i walnij się mocno w swój zakuty łeb!!!
  Gdzie Ty "chłopczyku" znalazłeś takie informacje???
 • vega
  A co już zostało sprzedane, bo nie wiem?
 • Mieczysław
  Pan burmistrz w trosce o zapewnienie licznie odwiedzającym Kazimierz turystom licznych wrażeń i doznań duchowych związanych z kulturą już przymierza się do przeniesienia Domu Kultury na obrzeża miasteczka. Czy nie przypomina Wam to drodzy Kazimierzanie działań związanych z kamieniołomami? Tak więc już za niedługo będziemy mieli doczynienia z kolejną sprzedażą, z której pan burmistrz uczynił swoiste motto obecnej kadencji: sprzedać co się da...za marne pieniądze...
 • Ania
  wszystko juz zajete
 • Joanna
  818810125 , 818810750, 818810840 - miejsca ktore polecam
 • mimi
  ja dzwonilam wszedzie i nie ma miejsc...
 • zuza
  gdzie sa te wolne miejsca. napiszcie
 • kiki
  Bzdura !! nie prawda jest jeszcze wiele wolnych miejsc
 • zuza
  obdzwoniłam wszystkie obiekty i nigdzie juz nie ma miejsc. szkoda dzwonic
 • Zegarkowy
  Informacja z pl.regionalne.lublin:

  Lubelski oddział Stowarzyszenia KoLiber oraz Koło Naukowe Historyków
  Studentów KUL zapraszają na konferencję poświęconą pamięci Rotmistrza
  Witolda Pileckiego z udziałem inicjatora ogólnopolskiej akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" oraz pomysłodawcy ustanowienia rocznicy śmierci Witolda Pileckiego - 25 maja Europejskim Dniem Zmagań z Totalitaryzmem p. Michała Tyrpy
  Prelegenci:
  Justyna Dudek, Instytut Pamięci Narodowej: Biografia Witolda Pileckiego
  Marcin Nowak, Radny Miasta Lublin: Rotmistrz Pilecki jako bohater naszych
  czasów Michał Tyrpa, Fundacja Paradis Judaeorum: Witold Pilecki - polskość w godzinie próby
  25 maja Poniedziałek, godzina 19.00
  w Collegium Norwidianum KUL s.208
  Po konferencji nastąpi przemarsz z zapalonymi zniczami pod pomnik
  Konstytucji 3 Maja na Placu Litewskim oraz uczczenie 61. rocznicy śmierci
  Witolda Pileckiego minutą ciszy.
  Dokumentacja akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" pod adresem:
  -wymoderowano-
 • tessa
  Cieszę się że nie jestem sama w uwielbieniu pamięci o Nim
 • Ircia
  Dołączam się do braw w związku z wystawą o rotmistrzu Pileckim. Jak długo będzie trwała? Proszę o informację, bo wybieramy się z daleka.
 • tessa
  Brawo dla organizatora wystawy poświęconej Witoldowi Pileckiemu , niestety dzisiejsza młodzież pewnie nie wie kto to był ,ale ja przyprowadzę moje dzieci napewno.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2022 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę