"Cudzoziemka" Joanny Staneckiej

zobacz więcej (14)

W Domu Kuncewiczów po raz kolejny obchodzono Święto Marii. Spektakl „Cudzoziemka” był jednym z punktów w programie przygotowanym na tę okoliczność.

„Cudzoziemka” Marii Kuncewiczowej to bardzo ciekawa i specyficzna książka. Podobnie jak monodram w wykonaniu Joanny Stanieckiej pod tym samym tytułem. To opowieść o spontanicznym odczuwaniu świata, o nadziei, miłości, emigracji i nastoletniej namiętności, która wpłynęła na całe dalsze życie głównej bohaterki, Róży.

- Monodram „Cudzoziemka" jest jak życie: są w nim wątki wzruszające, komiczne, dramatyczne i do łez zabawne, a temat spektaklu dotyczy nas wszystkich, czyli tych, którzy z powodów od siebie zależnych albo i nie, żyją poza granicami Polski – piszą recenzenci. - To jeden z najpiękniejszych i najwnikliwszych portretów kobiety w polskiej literaturze.

W Święto Marii, na tarasie Domu Kuncewiczów zebrali się wielbiciele twórczości pisarki, którzy po raz kolejny wyszli na spotkanie Róży, by zobaczyć ją z nieco innej perspektywy, na nowo poznać i zrozumieć.

Monodram Joanny Staneckiej wciąga, wzrusza i bawi. Zmusza do pewnych przemyśleń i analiz. Zupełnie, jak książka Marii Kuncewiczowej - ponadczasowa i zawsze aktualna.

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę